Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Омекнали ресьори, ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Омекнали ресьори, ремонт?

    Е момци, захапах дървото
    Винаги трябва да има и първи.
    Реших да не взема най-евтините, но не и много скъпи. Все пак покупката крие и рискове.
    Спрях се на турските, от най-горната снимка, с презумпцията че са с обявен произход. Обаче докато се натутам, продадоха и последния чифт.
    Пак рових, и попаднах на тия, като също мисля че са от турските. Цената беше 155, направих им оферта за 150 лири, без да съм много нахален, и си "стиснахме ръцете". Безплатна доставка до куриера в Лондон. До БГ 2.20 лв за над 50кг., и така.
    Има опция и да не станат, и да уредя някой с Мицубиши Л200 с тях. Риска е в несъвпадане на дължините.
    Нарочно ги взех с 6 листа, ако се наложи, винаги може да се махне някой лист, за да се докара на лифт и твърдост за Л400. Че има вероятност и да ми опре и в рамката на вратата, и да няма повече вадене от гаража,

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    А ако тръгнеш да изхвърляш старите аз ще се радвам да те отърва от тях.
    Що бре? Нали викате че са за изхвърляне


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:l-springs.jpg
Прегледи:1
Размер:244.1 КБ
ID:5765395

    Коментар


    • #32
      От: Омекнали ресьори, ремонт?

      От време на време си играя да правя чикии
      65г върши работа
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Омекнали ресьори, ремонт?

        Знаеш ли, помислих си го.
        Само че аз не бих ги съсипал. Все пак не са счупени.
        За изковаване знам че стават и пружини, и стабилизиращи щанги от японски и повечето западни автомобили, но сигурно и ти го знаеш?

        Коментар


        • #34
          От: Омекнали ресьори, ремонт?

          Както казах, само ако ще ги хвърляш
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Омекнали ресьори, ремонт?

            И така към днешна дата, железата вече са тук.
            Със сигурност са от Турските, макар че в тази фирма не беше обявен произхода.Взех за модела Л200 96та, с по-яко окачване. Пакета е 4+2
            Не знам на снимки как ви изглеждат? Малко грубоватички ми се виждат. Не всички листове са с плавен преход в краищата, а само долните 2.
            Но това не е толкова важно. Важното е как ще се държат, защото на 99% ще паснат по размер.Сега са 113 см, мойте в изправено положение, без дъга са 120. Ширината е същата.
            Тук идва ред за малка консултация.
            Почти съм уверен, че в този си вид, пакета ще дойде твърдичик за буса. А и задницата ще се вдигне прекомерно. Нямам и намерение да го гърбя кой зане колко.Та в тази връзка, вероятно ще се наложи махане на някой лист.Как е най-правилно да постъпя?
            1. Сваляне на 1ви или 2ри, долен лист. по 12мм.
            2. Евентуално сваляне на някой от междиннините листове, 3ти или 4ти, 7мм за нагаждане на твърдоста.
            Само за информация, оригиналният пакет е 3 листа по 7мм !! Разбира се, Японска стомана все пак
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090091.JPG
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5765952

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090093.JPG
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5765953

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090096.JPG
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5765954
            Последно редактирано от ctef; 11-09-17, 16:43.

            Коментар


            • #36
              От: Омекнали ресьори, ремонт?

              Малко инфо.
              Ресор се смята на еластичност на правоъгълен лист метал, който после се нарязва по диагонала.

              Двата листа най-отдолу играят при претоварване само.

              Отделно след няколко месеца омекват лекичко.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Омекнали ресьори, ремонт?

                То тия като ги гледам, нямат вид да са рязани, а по скоро изглеждат валцовани, защото бордоовете им са леко заоблени. А че ще поомекнат и слегнат след време, да.

                Коментар


                • #38
                  От: Омекнали ресьори, ремонт?

                  Е, то е ясно че не се правят така. Просто ти казвам как се смята пакета, за да знаеш кой лист да махнеш.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Омекнали ресьори, ремонт?

                    А ся де! Не хващам логиката.
                    За долните два разбрах.
                    За най-горния, не можем да го пипаме. Този под него с тези полу-уши също едва ли е желателно.
                    Остават средните.
                    М-у другото тази тежест на долният лист за какво я слагат? Някакви вибрации ли гасят, или е друга причината?

                    Коментар


                    • #40
                      Омекнали ресьори, ремонт?

                      Ако първият лист е този с ушите, най лесно е да махнеш третият лист. Така запазваш скобата държаща пакета и винаги можеш да го върнеш при нужда. Стига скобите за ресора да имат достатъчно дълга резба, или да може да им се нареже.


                      П.П. Сега видях втора снимка със скобите и мисля, че няма да имаш проблем.
                      Последно редактирано от BRUKLLIN; 11-09-17, 17:45.
                      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                      Няма да е все така!
                      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                      Коментар


                      • #41
                        От: Омекнали ресьори, ремонт?

                        И според мен, ако ще махаш лист, най-добре да е 3-тият.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Омекнали ресьори, ремонт?

                          Добре де, защо беше тоя зор да се дават грешни пари за турски ресьори и после да се вадят листа!?
                          Като можеше в порядъка 50-100 лв. да се добави Японски лист на старите Японски ресьори!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Омекнали ресьори, ремонт?

                            Да, помня че това ме посъветва още преди.
                            Не мисли че ми се даваха излишни пари. Доста време търсих, но не попаднах на смислени предложения.
                            Писах и какво ми предложиха задобавяне на лист в сервиз Пантера.
                            Взех по-големите пакети, защото разликата с 4+1 беше пренебрежимо малка, а тези все пак дават повече опции за комбинации.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Омекнали ресьори, ремонт?

                              Правилно си си купил нови. Аз не бих махал нищо, преди да сложа и да тествам. Какви амове ще слагаш?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #45
                                От: Омекнали ресьори, ремонт?

                                И амортисьорите са проблем.
                                Оригинално са ухо горе, шпилка долу.
                                Това ограничава избора изключително. Роверските идват дълги.
                                Вероятно ще преработвам захватите, за да ползвам по-разпространени амове.
                                Например, Прокомпските ми стоят неизползвани, защото са твърди за късата ми Витара.

                                Преди да предприема каквото и да било с ресьора, ще направя един експеримент.
                                Ще вдигна колата на крик, и ще подложа ресьора обърнат наопаки, под барабана.
                                Това ще ми даде поне малка представа за еластичността и реакцията му на тази тежест.
                                Няма да е много точно, но е повече от нищо. След това ще взема окончателното решение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X