Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
    Отговор по пътя на логиката.Отвинтваш четерите маркучета на всяко колело и отваряш капачката на казанчето, останалото го върши гравитацията и времето.След като се източи завинтваш маркучите,наливаш новата спирачна течност, обезвъздушаваш и готово.
    За гравитацията съм чувал някои неща, но с времето как ще се разберем като все не стига пустото.
    Като колко време ще е нужно да изтече старата гняс ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #32
      До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

      Има и по-бърз, но малко по-сложен метод. Да се помогне на гравитацията с малко налягане - например от компресор, чийто маркуч е уплътнен към казанчето със стара капачка..да-м В дебелите книги пише също, да се промие системата със спирт...в случая говоря за спирачната система на колата, а не за храносмилателната система на човека...
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-07-09, 20:33.
      00359893488603

      ....нямам си вече LR...

      Коментар


      • #33
        До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

        Ето и едана много полезна тема:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3847
        <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

          Днес бях на тема смяна на накладки (Mintex), предни и задни на L.R. DISCOVERY-300 Tdi, времето беше прекрасно.
          Ще се постарая да не пиша много,повече ще наблегнем на снимковия материал.

          И най-важното което аз "осрах" е, ако сте си следили нивото в казанчето за спирачната течност, и сте го напълнили до горе, ИЗВАДЕТЕ ОТ ТЕЧНОСТТА, при пребиране на буталцата нивото се вдига и омацвате всичко.

          Смяна на предните накладки (хубаво е да свалите първо гумата).
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-10-09, 06:34.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

            Почти по същия начин и задните (също Mintex).
            Разликата е в пружинките,който притискат накладките, и самите задни накладки са малко по-малки.

            .... и ако си имате компания работата върви перфектно.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-10-09, 06:35.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
              Днес бях на тема смяна на накладки...
              Браво за нагледната агитация.
              Много им тъчат на накладките тези джанти.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-10-09, 06:32.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #37
                До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.
                Колеги,и аз имам същият проблем със задните спирачки,след малко размисли и страсти,попрегледах каталозите и в тях дават че има едни пластини от горе,който аз ги нямам,при вас има ли ги тези пластини или не.обаждах се до МП и ми казаха че върват комплект с накладките,но след ровене видях че и на старите транзити на някой от моделите са същите пластини и сега ги издирвам да видя като го сложа дали ще се оправят нещата и ще спре това пропадане на накладките към диска.
                Последно редактирано от tazmanieco; 05-01-10, 10:20. Причина: Извинявам се за пуисането но чак след като го написах и публикувах ми излезнаха последните постове

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за Накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                  Пластинките (пружиниращи) можеш да закупиш отделно от Тех - Ко, производство на Делфи, продават ги отделно от накладките.
                  Същото се отнася и за отпред.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #39
                    До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                    Първоначално публикуван от tazmanieco Преглед на мнение
                    Колеги,и аз имам същият проблем със задните спирачки,след малко размисли и страсти,попрегледах каталозите и в тях дават че има едни пластини от горе,който аз ги нямам,при вас има ли ги тези пластини или не.обаждах се до МП и ми казаха че върват комплект с накладките,но след ровене видях че и на старите транзити на някой от моделите са същите пластини и сега ги издирвам да видя като го сложа дали ще се оправят нещата и ще спре това пропадане на накладките към диска.
                    Привет!
                    Аз преди седмица си сменях накладките (Диско 1, 300тди '95) и ако не съм си изхвърлил старите пластинки мога да Ви ги дам за да пробвате. Само си измислете транспорт. Аз съм от Разград.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-01-10, 20:20. Причина: цитат
                    LR Disco I 300tdi
                    Nissan Pathfinder
                    Honda VF 750
                    Suzuki GSXR 750

                    Коментар


                    • #40
                      Въпрос за спирачен апарат на Диско 1

                      Здравейте и весели празници на всички,днес си почиствах буталцата на преден спирачен апарат че се бяха спекли и ми дърпаше на една страна и когато най после успях да ги размърдам те излязоха заедно с металното опръстенче в което има едно гумено уплътнение,това ужким служи да предпазва буталцето от боклуци та да не клеясва.Тъй като тези джаджи за нищо не стават сглобих апарата без тях ама сега взе да ме гложди да не би пък уплътнението на буталцето за спирачната течност да се фиксира на буталцето чрез тях и дали има опасност да избие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за спирачен апарат на Диско 1

                        Писал съм го ако си с нормалните дискове , не с вентилираните / ремонтен коплект от Форд Транзит / . Два комплекта за един апарат ! Всеки майстор може да се оправи . Почистете буталата от боклуци и смени спирачната течност !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за спирачен апарат на Диско 1

                          И аз като сменях накладките отпред,забелязах ,че ги нямаше 2 от тези метални пръстени ,но нямаше проблем или теч.Мисля ,че пазят гуменото уплътнение ,няма опасност да избие от там.Но ,все пак спецовете ще кажат най-точно.А идеята за ремонтен комплект от Форд е добра,то и друго нещо ставаше ,май каре на кардана от Форд.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за спирачен апарат на Диско 1

                            Благодаря колега,вече втори ден карам така и няма проблеми даже и в гората ходих на лек офф,по нататък сигурно ще сложа нови такива

                            Коментар


                            • #44
                              Как да поправим спирачките на дискавъри 1 - упътване

                              Колеги, след много перипети разбрах как точно се обезвъздушават спирачките на Дискавъри 1 без абс, предполагам, че е идентично с рейндж класик.

                              Ще се опитам да синтезирам информациятата как да ремонтират напълно спирачките на нашите ровъри по системи :
                              1- Спирачна помпа и серво усилвател :
                              - Аз лично нямах проблем със серво усилваеля, но знам, че подлежи на ремонт и уплътненията, които са най-вероятният източник на проблеми са лесни за замяна.
                              - Спирачна помпа:
                              - Нова, около 240лв.
                              - Ремонтен комплект ( много добър с всички уплътнения) около 100лв.
                              - Помпа 2-ра ръка ( аз се сдобих с такава за 80лв. тука всичко е на договорка с продавача), този вариант е въпрос на шанс на какво ще попаднете, но при положение, че повечето дискавърита 1 са на възраст между 15-20г, доста често куповачите на помпи 2 ра ръка се разочароват и си купуват нова.
                              - Варианта който проработи при мен - занесох помпата си на майстор по уплътнения ( да не повярва човек в какво се специализират хората), намира се на улица Калоян 100 в Бургас и ми пойска - 22лв за перфектно поправена помпа. Дори занесох при него и тази 2ра ръка която си купих за да имам 2ра за резерва в отлично състояние.

                              Как може да проверите дали помпата ви работи - запушете всички пробки ( аз си намерих запушалки от един климатикаджия защото, не са стандартни резби) и отвиите леко запушалките и обезвъздушете, ако педала втвърди и след 15 мин оставен без да се натиска още е твърд значи помпата е в добро състояние.

                              2- Маркучи, тръбички, промиване на спирачна система
                              - Купих си нови маркучи за спирачките с оплетка от неръждаема стомана и с 4" по-дълги от стандартните с цел да не стане беля след като повдигна окачването, не са особенно скъпи, за точна цена, не мога да говоря защото ми дойдоха заедно с окачването.
                              - Промивката на тръбичките и помпата е лесна - просто отваряйте един по един маркучите към спирачните апарати и напълнете помпата с чиста спирачна течност ( може да е най- евтината, защото е противопоказно да я съберете и да я използвате отново) - почнете да помпите педала за спирачката, докато не потече чиста спирачна течност чиста от всякакви мърсотии. Мърсотията в спирачната течност, не е нещо ненормално тя се появява с остаряването на уплътненията в спирачната помпа и апарати и тогава частици от о-пръстените смелени на микрони от движението на спирачните бутала попадат в течността и след дъгла употреба по този начин без да се смени спирачната течност може да доведе до неприятни последствия ( аз лично, не съм бил свидетел на такова безхаберие и безотговорно отношение, но разни хора, разни идеали, аз лично по бих разбрал, да се отложи смяна на моторно масло или да се кара без климатик отколкото да се прояви безотговорно отношение към спирачките).

                              3- Спирачни апарати:
                              - Купих комплекти за ремонт на всички апарати( по отделно за всеки, не можах да намеря, един за всички апарати) - тези комплекти са на разумна цена от около 10лв. за предни апарати и не съм много сигурен колко ми излезнаха за задните, защото поръчвах всичко на куп, но няма логика да са по скъпи от предните. Бях зает, когато се монтираха и не мога да говоря, колко е трудно, но от опита си със спирачки, горе долу всички са относително лесни, важно е да се изчистят, много добре всички повърхнини и да се намажат уплътненията със силикон, а не с вазелин - това е валидно за всички уплътнения защото вазелина е продукт на петролна основа. Нека само да отбележа се смених само уплътнения без да барам цилиндърчетата.

                              4- Дискове и накладки:
                              - Еми тука всичко е елементарно и няма смисъл да разяснявам - само ще отбележа, че ми остана един комплект чисто нови дискове предни, не вентилирани за диско 1 с накладки, ако някой има нужда нека казва, ще му ги дам на добра цена.
                              Мога само да отбележа от собствената си глупост, ако поръчвате от чужбина ( падок и т.н) да внимавате, какво точно поръчвате има доста модификации.

                              5- Обезвъздушаване на спирачките на диско 1 - Това беше най-трудната и трудоемка задача, за да се извърши качествено е необходимо да се следват следните стъпки ( нека още сега да кажа, че не твърдя това да е най- добрият, лесен или бърз начин за обезвъздушаване, но смея да твърдя, че спирачките се обезвъздушават на 100% и работят прекрасно).

                              За да се разберат следващите няколко стъпки трябва да се отбележи следното - дискавъри 1 без АБС е обурудвано със спирачна система от 2 кръга и принципа и на действие е следния :
                              - При натискане на педала на спирачката до средно положение работи само 1ви кръг - спирачна помпа 1-ва половина( да помпата е разделена на 2 половини, за да се уверите в това може да се вгледате в казанчето и което е на 2 отделения и от 1 во( към водача) течността прелива във второто (към предната част на автомобила), за това също така има и 2 спирачни маркуча на предните 4ри бутални спирачни апарати ) . Първи кръг включва - една 2 ка бутала от предни спирачки и задните спирачки.
                              - При натискане на педала до долно положение, буталото на помпта изминава пълният си работен ход и влияе на всички спирачни бутала.
                              Тази система е разработена с цел при скъсване на спирачн маркуч ( доста вероятно в сериозни оф-роуд терени) и при повреда в сприрачна помпа да може да имате спирачки докато отидете в сервиз.

                              Нещо се отнесох , ето как се обезвъздушават спирачките :

                              - Първо обезвъздушавате спирачна помпа - пълните я със спирачна течност и отваряте пробките към тръбичките и почвате да припомпвате докато, не потече чиста течност без въздушни балончета.

                              - Развивате, маркучите към апаратите и обезвъздушавайте докато не потече течност.

                              - Сега вече почва важното :
                              - Отворете външните пробки на предните апартати ( един по един) и обезвъздушете.
                              - Отворете горната пробка на предните апарати ( тя се намира от вътрешната страна на предните апарати) и обезвъздушете.
                              - Отворете маркучите на задните апартати и като потече течност веднага ги затегнете, след това отворете пробките на апаратите и почнете да обезвъздушавате.
                              - Отворете пробките на предните апарати от вътрешната страна, които се падат огледални на тези от външната и обезвъздушете .
                              - След като обезвъздушите всичко, минете през всяка пробка контролно за да се убедите, че е няма въздух - честито вашите спирачки са готови за работа.

                              При обезвъздушаването, не забравяйте постоянно да допълвате чиста спирачна течност в казанчето, обезвъздушването става, като припомпвате педала (много е по - лесно с 2 ма души) на спирачката докато се втвърди (по този начин въздуха в системата се компресира и излиза по- лесно ) и отваряте пробките докто излиза въздух и затваряте като излезе течност, пробката се смята за обезвъздушена като 3 поредни пъти след припомпване на педала излиза само течност без въздух. Нужните средства за обезвъздушаването са ключе 11 ка , прозрачно маркуче което да слагате на пробката за да можете да видите, кога излиза въздух и кога излиза течност и много търпение.

                              Колеги надявам се това да ви е полезно и бъдете пичове споделяите как си правите ремонтите, за да можем да сме си в помощ.
                              Последно редактирано от Elrond; 25-05-11, 20:38.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да поправим спирачките на дискавъри 1 - упътване

                                Всичко което си написал съм го правил . Ремонт на сп. помпа в София - 50лв. Ремонт на пр. спирачни апарати приблизително 30лв части.Нови накладки 60лв. До сега 10 000км. няма проблеми!!! Спирачната течност е немска - по препоръка на майстора .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X