Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano I 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano I 2.7 TDI

    Колеги,абе попадна ми една джипка на оферта,терано 1 2.7 нафта.Гледах някакво инфо тука,но повчето което видях е за Терано 2.Молбата ми е,ако някой може да каже нещо повече за джипката,ще му бъда много благодарен.Завладя ме идеята,а е и много на оферта.Интересува ме информация основно за двигателя,защото предполагам окачването няма да е кой знае колко скъпо.Има ли проблем с дифовете,парт или фул тайм 4х4 е,в т.ч. раздатки и т.н. слаби ли са...Такива неща,общо взето нищо не знам за модела,каквото и да е,ще ми е полезно.Благодаря.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Terrano I 2.7 TDI

    Фул тайм няма!
    Всичко е като на терано 2 дълга база преди 1996г. Разбирай, цялото окачване, трансмисия, двигател и прочие. Въобще всичко друго, без ламарините.

    С трансмисия и ходова част няма проблеми. С двигател - също. В смисъл, отявлено слаби и чупливи места няма. Зависи главно в какво състояние ще я вземеш. Ако няма шумове, хлопане, тропане, стържене и прочие, значи всичко е наред.

    Гледай предимно за ръжди, предимно по рамата - около предните и около и зад задните колела. Ама това си е стандартен за всички джипки приом.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano I 2.7 TDI

      Колега тук ме зарадва.Значи моето Терано е 1995 г юни месец 2.7 тд това означава ,че недай боже се наложи нещо от Терано 1 мога да си търся части ако е за двигател ,окачване ,скорости.
      Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
      0885544754 Светослав Стоянов

      Коментар


      • #4
        От: Terrano I 2.7 TDI

        Да. Само за всеки случай трябва да провериш парт номерата преди да търсиш нещо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Terrano I 2.7 TDI

          Тя ръждата май си ги обича японките.Спарки,да разбирам ли,че частите не са скъпи и също така,че няма някакви проблеми,да речем като на фронтера диф-а и подобни износваеми елементи с годините.

          Да го вземам ли или не е въпроса.Няма много хубави гуми,ама ми харесва какъв е могъщ.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            От: Terrano I 2.7 TDI

            По трансмисията няма проблеми. Единственото "слабо" място е голямата кормилна щанга между кормилната кутия и паразитния хебел. Като са на много километри, обикновено е поразбита. Нова оригинална струва между 350 и 600лв.

            Частите са на нормални цени като за джипка. Не са като за нива и УАЗ, ама не са и като за Toyota. Ако сменяш нещо по окачването, сменяй само с оригинално - тампони (най-вече), шарнири, кормилни накрайници, биалетки. Предните биалетки впрочем са една от разликите между терано 1 и терано 2.

            А дали да го взимаш си е твоя преценка. Казах ти какво да гледаш. Ако те кефи - взимай.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Terrano I 2.7 TDI

              Отказах се,по угнило е и от старата ми жугила,от която изгубих 10 литрова туба с вода !
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X