Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена + усилвател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антена + усилвател

    Здравейте, моля за помощ !

    Искам да си монтирам антена и усилвател в автомобила, но тъй като от скоро съм радиолюбител не знам от къде да започна.
    Дали в Телком ще имат всичко което ми е необходимо? Каква антена и какъв усилвател да купя. Лесно ли се монтират ?
    Също така дали има зарядно за автомобил за мойта станция за което не е необходима стойката която е в комплекта ?

    Постоянно съм на път и искам да имам постоянна връзка.
    Имам WOUXUN KG-UVD1P

    Благодаря Ви, предварително
    LZ1RCK

  • #2
    От: Антена + усилвател

    Айде бе хора, толкова ли няма кой да ми даде инфо.
    LZ1RCK

    Коментар


    • #3
      От: Антена + усилвател

      Първо кажи на кой обхват искаш. Предполагам VHF/UHF.
      В такъв случай много по ефтино ще ти излезе да продадеш това радио и да си монтираш едно истинско мобилно.
      65W VHF и 35W UHF са предостатъчни.

      Антените са на принципа колкото по-големи, толкова по-добре !

      Какво разбираш и под постоянна връзка ? От къде до къде ?

      Коментар


      • #4
        От: Антена + усилвател

        Да, антената да е за двата банда. Видях много добри отзиви за Diamond. За сага няма да продавам това радио, просто искам като съм в колата да имам добра връзка. Не става въпрос за връзка от някъде до някъде, например онзи ден бях в Златица и се чуваха рапитри но никой не можеше да чуе мен.
        Благодаря,
        LZ1RCK

        Коментар


        • #5
          От: Антена + усилвател

          Не съм сигурен, но на това радио като му сложиш външна антена и да не "оглушее" ?
          Имам предвид, много силният вход, не винаги и по-доброто решение.

          Преди време имаше доста усилватели до около 40-50 Вата и не бяха скъпи.
          Разходи се по фирмите, но като за начало бих ти препоръчал повече да по прочетеш за радиотехниката.

          Коментар


          • #6
            От: Антена + усилвател

            Мерси Венци, аз си чета всеки ден по малко, зависи от свободното време. Все пак още съм "зелен".За това и се обърнах към вас за помощ. До колкото знам има доста колеги с Wouxun които имат мобилни антени и усилватели в колата. Та за това попитах. Ако все пак някой с такова радио може да даде по конкретен отговор, ще бъда благодарен.
            73
            LZ1RCK

            Коментар


            • #7
              От: Антена + усилвател

              За това радио повече от просто външна антена няма смисъл. Каква точно беше - да кажат другите. Аз така и не стигнах до това.

              Ако искаш нещо по-сериозно, наприме Yaesu FTM-10R (ако не се лъжа) е наистина сериозна мобилна машинка като за в кола или мотор, а и усилвател няма да ти трябва.

              За репитрите - обикновено се говори на една, а се слуша на друга честота. Някои имат и субтон (CТCSS), за да можеш ти да работиш на тях. Сигурен ли чи че си си настроил станцията както трябва?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Антена + усилвател

                Sparkybg, мерси за отговора !
                Имаш впредвид, че усилвател няма да свърши работа на тази станция ли?
                Със сигурност съм настроил всички репитри,защото в София нямам проблем да се чувам с колегите.
                о.к. Сега остава само да намеря правилната антена.
                LZ1RCK

                Коментар


                • #9
                  От: Антена + усилвател

                  Купи първо антената, пък ако продължиш да си недоволен, тогава мисли за друго. Антената е може би най-важната част на която и да е станция.

                  Усилватели не знам какви се намират към момента за тия честоти. И цените им не знам. А и за да си пълноценен, ще трябва да е широколентов. Дали конкретния ще пасне добре на конкретната станция - също не можеш да си сигурен, докато не пробваш.

                  Бе, набави антена, и после мисли за друго.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антена + усилвател

                    Ок спарки, благодая Ти отново. Ще търся антена.
                    Последен въпрос, в Телком ли да ходя? За там четох добри отзиви.
                    73
                    LZ1RCK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антена + усилвател

                      Не знам. Нощо от "техинката" си не съм купувал от тук
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антена + усилвател

                        Първоначално публикуван от Rado12 Преглед на мнение
                        Ще търся антена.
                        Последен въпрос, в Телком ли да ходя? За там четох добри отзиви.
                        73
                        От там, другаде където може е ф-ма Интегра, ф-ма Мобимакс бате Бори LZ2JR със сигурност ще има добри антенки, може и от интернет.
                        Щом пътуваш доста сега е 20-то издание на ХОБИ РАДИО ЕКСПО гр. Казанлък ! Има разнообразие, а се предлагат и отстъпки по време на изложението!

                        Ако си пропуснал виж тази тема : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=65123
                        LZ1DVB

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X