Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждане!

    Здравейте колеги,искам да споделя с вас следното.Вчера ми се наложи да пътувам по едно дефиле,ама не е кой знае колко стръмно и като погледнах термометъра направо си беше доближил червения сектор! Спрях,отворих капака даже пуснах и парното с вентилатора за да може да охлади по бързо.Абе брах ядове! След като се прибрах отидох в сервиза,и майстора каза че виско муфата е изрпегнала,обаче новата била доста скъпа и ми предложи да зацепи перката директно. Моля да пишете мнения по този въпрос,защото лятото мисля да се катеря по доста стръмни терени.Джипа е 94г.дълга база 2.3 TDY Опел фронтера.

  • #2
    От: Охлаждане!

    Мнения бол. Четене се иска.
    Моето е: ел. вентилатор с подходящ за твоя вкус датчик. Също го има писано.
    Иначе и зацепването е временно решение ако не ти пречи шума разхода и вървежа.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Охлаждане!

      Според мен едно промиване на охладителната система няма да е излишно,а виското явно си е консуматив,и то доста скъп/около 150 лв/,но при мен на същата Фронтера стрелката си стои на средата,поне засега.

      Коментар


      • #4
        От: Охлаждане!

        А моята логика е следната : от `94-та до сега старата вискомуфа е издържала около 17 години . С една нова вискомуфа и 150 лв. ( ако струва толкова де ) си решаваш проблема ( и едно побългаряване по-малко ) поне докъм 2025 година . .... а след това .... я камилата , я камиларя
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-06-11, 12:11. Причина: Уточнение на цена
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Охлаждане!

          Сменяй виско-муфата не е чак толкова скъпа на фона на проблемите които може да ти създаде после, директното зацепване е много временно решение. Защо не питаш Лозан той може да има някое втора ръка или да ти предложи решение. Електрически перки с датчик и принудително включване е най-доброто решение според мен.

          Коментар


          • #6
            От: Охлаждане!

            Колеги,къде ги има тия вискомуфи "нови" за 150лв?Мойта едната от "Чероки" я взех за 100лв втора употреба и тя не работеше,другата за фронтерата я взех за 50лв и тя е започнала да изтича силикона,но засега работи ,под предпоследната бяла черта включва и връща на средата.Та,ако ми кажете откъде да си взема "чисто нова" муфа за 150лв ще ви бъда благодарен.На мен най евтината ми предложиха за 920лв "нова" незнайна марка.
            ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

            Коментар


            • #7
              От: Охлаждане!

              По спомени когато имах ОФА имаше два варианта за муфи при единият вариант ставаше от Омега, каквато аз си взех и струваше към 260-70лв. иначе за Фронтера беше наистина много скъпа вече съм забравил, но над 600лв ми поискаха.

              Коментар


              • #8
                От: Охлаждане!

                След като от Англия с e Bay за Диско идва на 120-130 лв. , то едва ли за Фронтерата ще е по-скъпа . Иначе наистина не съм се интересувал , щото мойта си работи .

                Втора ръка обаче изобщо не е решение , щото само Господ знае какъв и е остатъчния ресурс .
                Електромагнитната перка е надеждна , но иска доработка , макар че вече е описано в темите . Така че човек сам трябва да прецени кое е по-евтино и с по-малко главоболия .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Охлаждане!

                  Ето две оферти, но са за бензиновите мотори!
                  http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...90144767N.html

                  http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...90220339N.html
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охлаждане!

                    Виското от Опел Сенатор е абсолютно същото !
                    Стига да намерите някъде залежало можете да го вземете на отлични пари щото Сенатор не съм виждал от години :>
                    пп
                    моето е такова цепи мрака и гаранция е оригинално
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охлаждане!

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Ето две оферти, но са за бензиновите мотори!
                      http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...90144767N.html

                      http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...90220339N.html
                      И все пак ще дойдат на доста по-висока цена от обявената тук-150лв.
                      90 паунда х 2.3лв. + 50-на лв. доставка= 250-260лв колкото аз платих преди 4-5години когато го купувах.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охлаждане!

                        Колеги,според вас ако е постоянно зацепена перката ще охлажда ли достатъчно?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охлаждане!

                          Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                          Колеги,според вас ако е постоянно зацепена перката ще охлажда ли достатъчно?
                          Да,но освен това ще бучи достатъчно плюс вдигане на разхода и намаляване на мощността...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охлаждане!

                            Кесов,честно казано звука от двигателя ме кефи,понеже одеве зацепиха перката директно и сега като дам газ се чува много сулиден звук .
                            Покарах го 15 км. и честно казано вдигна температурата както преди зацепването а също така не забелязвам спад в мощността.
                            Е разхода ще го осетя но се надявам да не скочи много,а зимата ще слагам отвътре балатум.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Охлаждане!

                              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                              ...,а зимата ще слагам отвътре балатум.
                              Че защо ти е този балатум?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X