Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Охлаждане!

    Кой може да свърши тази работа с ел.перката качествено ?

    Коментар


    • #32
      От: Охлаждане!

      Аз си я свърших сам. Иначе ако не гадаехме от къде си ( напиши си в профила ) щеше някой да те прати на правилното място.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        От: Охлаждане!

        Хубаво загрява доста, но като се движиш извън града дали спада температурата до средата или си продължава нагоре. Дори и да не работи виското в движение не може да прегрее колицата. Особено за дизел. Провери обезвъздушаването дали е добре направено. На бензинова съм махал виското и дори и в града трудно се опитваше да качи стрелката над средата и като потегля след 100 метра падаше надолу, при това лятото. Иначе редно е да ти работи нормално виското за града. Разбирам, че преди аварията не ти е прегрявала (можеби заради блокиралото виско) и след ремонта е почнала, така ли е?

        Коментар


        • #34
          От: Охлаждане!

          Благодаря ви за мненията момчета ! ! ! Днес проблема със загряването беше решен , благодарение на Лозан и брат му , за което им благодаря страшно много ! ! ! Оказа се ,че проблема не е във виското , а в радиатора - запушен , като го отвориха и му пуснаха маркуча резултата беше плачевен . Сложиха нов радиатор и всичко си дойде на мястото . Градско каране с вкл. климатик и в днешната жега и стрелката не достигаше и до средата .

          Коментар


          • #35
            От: Охлаждане!

            Онзи ден след като ми изтекоха водите за 3ти път на ОФА 2.0 C20NE , реших че вече е време да сменя вискомуфата , и за мое учудване при търсене имах избор от 3 марки като цените варираха между 140-180 , аз взех за 140 на Benpart , идея си нямам какво производство е на старата пише 90220339 BEHR на Новата 0701002098 BENPART ,принципно на кутията пише за Опел Сенатор ,Опел Омега 0701002098 /repl.part.no : 90220339 - 1340170... след смяната оставих колата за 15 минути на слънце с пуснат капак , което с предишмата муга беше пагубно за 8 минути удряше в червеното тази учудващо даржи малко преди делението след средата , след кратко изфорсирване закова средата , днес сутринта запалих колата и веднага сложих вестника общо взето без много усилия я спрях , колата згря на 90 и направи вестника на салата . Нз мисля , че 140 е доста приемлива цена впредвид как ме бяхте наплашили , сега остава да видим колко ще изкара ...

            Коментар


            • #36
              От: Охлаждане!

              Лозан и моята стрелка я закова посредством следният мод. Безкомпромисно.
              Оригиналния датчик правеше мизерии, а и е няколко стотин лева.
              Не знам този какъв е, но държи стабилно малко под 90 и работи като часовник.
              За машина с АСК системното "леко" прегряване може да доведе до бая ядове

              Коментар


              • #37
                От: Охлаждане!

                Здравейте, наскоро и аз имах проблем с охлаждането на моята Фронтера КБ.

                Това беше решението и за мен, само дето при мен не беше проблем датчика а самия провод за антифриза (който не се произвежда)

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S8305808.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5290974
                ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                Коментар


                • #38
                  От: Охлаждане!

                  Колеги,днес и на моята джипка сложихме ел. перка с дифузьор та да ми е спокойно че няма да се скъса оста и да ми отвори по големи ядове.Е малко е примитивно щото е с ръчен прекъсвач но това не ме притеснява.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Охлаждане!

                    Колега според мен ще си по доволен с ел.перка, защото тя не се увлича като виското и зимата ще стопля по бързо,но е хубаво да монтираш и датчик за перката за да не я забравиш и да опечеш мотора.Няма да ти грее при градски условия в задръствания,по безшумно е и много други плюсове.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Охлаждане!

                      Първоначално публикуван от svilen_82 Преглед на мнение
                      Колега според мен ще си по доволен с ел.перка, защото тя не се увлича като виското и зимата ще стопля по бързо,но е хубаво да монтираш и датчик за перката за да не я забравиш и да опечеш мотора.Няма да ти грее при градски условия в задръствания,по безшумно е и много други плюсове.
                      Колега , извинявай , но си в лека заблуда . Ако имаш изправен термостат , вида на задвижваната перка е без никакво значение за скоростта на загряване - ни на мотора , ни на парното. Докато циркулацията на охлаждащата течност се извършва само в малкия кръг - и 100 перки да сложиш , все тая .
                      Перката влиза в ролята си едва когато термостата отвори големия кръг. Милиони автомобили са с постоянно зацепена перка на охлаждането . От това работния режим на двигателя не страда . Страда тогава , когато перката е неизправна . В този смисъл - дали електрическа , дали с вискомуфа е въпрос единствено на финанси .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Охлаждане!

                        Само да добавя , че вече повече от 3 години перката която служих за 140лв ми служи вярно ... според мен няма абсолютно никаква идея да се праявят каквито и да било еквилибристики при положение че за 140лв си оправяш проблема .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X