Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

    Този автомобил е много подходящ и за гората, лично съм проверил Ако беше и къса база - кеф тотален! Почти не се сещам за толкова здрав автомобил с такива кончета под капака.... Единственото му лошо е, че като счупиш някой стоп,фар и т.н, трудно се намира и струват пари Пълен кеф нема!
    +359 899985804

    Коментар


    • #17
      От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

      Днес смених преден ляв фар, че си беше с 2 дупки от камъни - 150лв от първата обява в мобилето за части.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

        Хахаха! Честито! Климатик и автоматик , кво повече ти трябва?! И то ипонски, нали така?!
        По тоя повод - тоя виц:
        "Група японци отива на посещение в български машиностроителен завод. Водят със себе си и преводач японец, обучен в най-добрите традиции на българската литература. Разглеждайки, попадат на интересна сцена. Стругар внезапно избухва и хвърля един детайл на земята крещейки нещо ядосано. Преводачът превежда леко учуден: "Стругарят казва, че иска да прави секс с майката на детайла". Приближава се главният инженер, поглежда детайла и започва да се кара на стругаря. Преводачът превежда "Инженерът пита как стругарят е успял да прави секс с майката на детайла и самият той иска да прави секс с майката на стругаря". Стругарят още по-ядосан отвръща на инженера и преводът е: "Стругарят каза, че няма представа как детайлът е направил секс с майка си, но ако инженерът продължава да му се бърка и да му дига кръвното, ще прави секс с майка му и с майките на другите работници и с майката на директора и дори с майката на самият завод...".
        Японците са впечатлени от либидото на стругаря и замислено отминават."

        Коментар


        • #19
          От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

          Джипа part time или full time е?Някакви впечатления имаш ли от него като разход,вървене,возия?

          поздрави

          Коментар


          • #20
            От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

            Part time с LSD отзад. 4х4 се включва on the fly до 100км/ч с копче. Разхода смесен е някъде около 10л, но сега ще го засека по-точно. Върви като пушка. Все пак 160 кончета са си 160 кончета Реагира веднага на педала - не се чуди днес ще ходим ли някъде или да си починем първо. Возията е малко твърда, но не друса. Комфортно си вози, даже доста. Място вътре колкото искаш. Глезотийки съшо колкото искаш - климатроник, ел. почти всичко, включително антената, кожата е особена - твърда и не запарва сега в жегите. Подгяване на помпата и огледалата. А моя като го гледам е с най-ниското възможно оборудване.
            Идеална семейна кола.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

              Автомата как се държи?Да кажем с 100 км/ч на какви обороти е двигателя?Нещо съм се наплашил от автоматите,но и ръчките си имат проблеми,къде с съединители,къде със синхронизатори,къде с лагери.Не говоря конкретно за модела и марката,а по принцип.Почти с сяка една джипка си има неини болежки за модела.
              Колега мисля че имаше и терано,спрямо него как се държи?
              Всичко си е до късмет.Благодаря за впечатленията които сподели.

              поздрави

              Коментар


              • #22
                От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                Не съм карал много автомати - 2-3, но тоя се държи най-добре и превключва много "мазно"
                Има спортен и зимен режим на превключване. При спортния превключва предавките на по-високи обороти и респективно при зимния ги превключва на по-ниски обороти.

                Относно боротите:
                100км/ч - 2000rpm
                120км/ч - 2500rpm
                140км/ч - 3000rpm

                Спрямо Терано 2.7 е по-голям и доста по-пъргав. Като возия са почти на едно ниво, но пък е много по-стабилен и откъм екстри го слага в малкия си джоб.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                  Ако не е тайна за какви пари го плати?може на л.с
                  Гледам има ги от 6000 лв до 15 000 лв,за едни и същи години?
                  Преди покупката ходили с някой които ги познава тези модели за оглед?

                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                    7900 беше в автокъщата, спазарихме се на 7600. Докато се прибера в Козлодуй станаха 8400 (гражданска, еко, регистрация, оборудване, гориво).
                    Ходихме с баща ми. Тя една кола си личи дали е добре. Пък ако е нагласяна за продажба и с 5 специалиста да отидеш все тая. Бях се спрял твърдо на Терано, но само едно биваше. Отдавна съм хвърлил око на тези Trooper-и, но само проблема с дюзите и липсата на диагностика ме спираха. Все пак отидох да го видя този (бях го гледал в мобилето) и като го видях и покарах и реших, че това ще е, пък с проблемите ще се борим. Те не се и оказаха толкова страшни в крайна сметка.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                      Маи за този двигател проблем идват само дюзоте?Предното предаване как се включва?от малкият лоста или е само с копчета на таблото?Автоматика и той ли е е японски?

                      поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                        Проблемите идват от дюзите и някои датчици. Доколкото четох какво се случва при неизправност в различните датчици - по симптомите можеш да се ориентираш кой датчик е заминал. Най-често се чупи датчика за налягането на маслото - на 100-150 000км Предното се включва с копче на таблото до 100км/ч, както писах. Лоста е само за бавните. Някъде по форумите четох, че дори и да включиш предното, то се задейства само при превъртане на задните (т.е. става full time), но не мисля, че е вярно, тъй като вляво на таблото с големи букви си пише Part time, и че може да се включи до 100км/ч. Автоматика не съм се интересувал какъв е, но съм почти убеден, че е японски. Едва ли Isuzu ще сложат друг.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                          Да се включа и аз малко по темата и по-скоро да обясня защо за парите си е най-добрата "жипка".
                          Ето я моята история, ремонти и опит:
                          1. 2007г на 64 000км за 25 000лв.
                          - масло, филтри
                          - накладки
                          2. 2008г
                          - масло, филтри
                          - клапанчена/помпи на съединителя - рециклиране( цели 70лв )
                          3. 2009
                          - масло, филтри
                          - амортисьори ( за всеки случай )
                          4. 2010г
                          - масло, филтри
                          - ангренажен ремък, консумативи
                          - комплект гарнитури на глава
                          - свещи
                          5. 2011г - 125 000км
                          - масло, филтри
                          - бендикс ремонт

                          Моят е най-високо ниво на оборудване - климатроник, пълен ел пакет, кожен салон, подгряване седалки и т.н... Единственото, по което си личи в интериора, че е джип на 10г е, че на шоферската седалка около 2см кожата се сцепи при шева....ужас
                          При мен се наложи смяна на амортисьорите( само 1 беше протекъл), защото живеех повече на вилата и първите 20к км не знаех как се кара джип, мислейки го за танк
                          Карам го абсолютно навсякъде - като се започне от града, вилата, сняг-ски, а чат пат по един каменист баир и в гората от време на време.
                          Окачването му е адски солидно и с огромен ресурс! Когато и да се кача на стенд и подемник, всички ми се смеят като попитам, дали няма нещо за смяна. Казват ми да врътна още 150-200к км, за да го разработя и да дойда отново

                          Като сравнение, имам и Паджеро, карал съм и Патрол. Машините са различен клас, разбира се, но, ако трябва да избирам с кое да карам и поддържам, няма да се замисля и за миг!
                          +359 899985804

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                            За да може да се пусне предният мост до тези километри,би трябвало и двата моста да се задвижват едновременно?Един вид като при ръчни хъбове при Part time,но само на задно предване и когато ти потрябва само местиш лоста?Поне аз така си мисля?

                            поздрави

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                              Не че разбрах много какво искаш да кажеш, ама ако искаш да кажеш, че оборотите на карданите до средния диф трябва да са синхронизирани (т.е. да се въртят с еднакви обороти и да няма хъбове, които да се изключват) - да, съгласен съм
                              Включването на 4х4 става с блокаж на средния диф - електрически блокаж. Поне като го зяпах си ми мязаше на ел. мотор. Това обяснява включването с копче.
                              Колкото до Full time и Part time - на моя ясно си пише Part time. Среща се обаче един термин в чуждите форуми за тези Исузута - TOD - Torque on Demand. Информацията е малко мътна. Уж го имало, ама не на всички, ама на кои го имало ... Аз моя като го купувах, при включено 4х4 и бавни, се опитах да превъртя на трева всички гуми и не се получи, но ясно се усещаше, че дърпа с двата моста. Не съм се задълбочавал да чета точно по тази тема.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                                Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                                За да може да се пусне предният мост до тези километри,би трябвало и двата моста да се задвижват едновременно?Един вид като при ръчни хъбове при Part time,но само на задно предване и когато ти потрябва само местиш лоста?Поне аз така си мисля?

                                поздрави
                                Да, колега възможно е, както и при "Мицубиши" е описано подробно въпросното включване на предния мост - то е идентично. Далеч съм от мисълта да обяснявам точно на вас как става ;-). Да не забравяме, че "Трупъра" е създаден за основен конкурент на "Мицубиши" /това не е мое твърдение/.

                                ПП:Не се заяждам с никого и не искам да противопоставям двете марки. Просто констатирам фактите. Японският гигант "Мицубиши" също тръгна да спасява своя брат "Исузу" и притежава част от акциите му, както и друг японец ;-).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X