Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Пропуснах да кажа че когато офсета се променя с повече от 30мм трябва да се преизчисли сходимоста на предния мост. Обаче тва в България кои може да го направи незнам. При мен стана след петия опит.

    Коментар


    • #77
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Пропуснах да кажа че когато офсета се променя с повече от 30мм трябва да се преизчисли сходимоста на предния мост. Обаче тва в България кои може да го направи незнам. При мен стана след петия опит.
      Е как става това ,че аз нещо неразбрах.За преизчислението на сходимостта.
      B+

      Коментар


      • #78
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        Защото нали се сещаш че винаги ти правят моста леко затворен на стенда. Това е с оглед на луфтовете и хлабините в главините. Като тръгне колата и колелата вече застават абсолютно успоредно. И като е по-малък офсета ефекта е по-силен.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #79
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Защото нали се сещаш че винаги ти правят моста леко затворен на стенда. Това е с оглед на луфтовете и хлабините в главините. Като тръгне колата и колелата вече застават абсолютно успоредно. И като е по-малък офсета ефекта е по-силен.
          Не е за това. Не знам при другите но при мен предницата трябва да е много малко отворена.
          Проблема е че като се разшири моста с фланци или изнесени джанти при завои гумите описват различни кръгове. При мен започна да износва гумите вътрешно. Направих го на нула и се оправи.

          Коментар


          • #80
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

            Правилно, нали това съм написал - като тръгне се отваря. А за различните кръгове пак стигаме до кормилния трапец...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #81
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Точно трапеца.
              А тва за затварянето ми се струва много неправилно. Да не кажа глупаво.
              Не е задължително в шарнирите и в накраиниците да има луфтове.
              На мен един път ми я затвориха точно толкова колкото трябваше да е отворена. Ми аз не можех да я вкарам в пътя.

              Коментар


              • #82
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Абе да ти кажа луфт има задължително, даже производителя си го казва колко е, и то в самия лагер на главината, но това са някакви десети от градуса.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #83
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Може да ги сложиш без фланци, но уви няма да можеш да караш с тях - отпред ще ти опре гумата в горния шарнир. Иначе при мен ги сложих за пробата да видя как стои и видимо нямаха разлика от моите които са ЕТ-0 навън но навътре са по-прибрани. Поради което си вадя извода че понеже са ЕТ+30 с едни 30мм фланци ще дойдат както трябва - и навън ще излезнат, и отвътре ще се отдалечат от шарнира. А по въпроса за Гранда - имаше фланци от по 5мм, чисто козметични и на снимките е без лифт, лифта го направих после 2" когато сложих 15" с кобри ето:
                  ]
                  Quadra, не хочу писать - не совсем понял суть проблемы.... уточни.
                  ... и это пройдет.....
                  Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                  Коментар


                  • #84
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Речь идет о том, что я пытался поставить на Эксп колесные диски на 17" с большим положительным вылетом. В верхней части покрышка уперлась в верхнюю шаровую опору. Так что если и ставить такие диски на Эксп го только с прокладками как эти на фото:
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #85
                      До: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      По въпроса за фланците - поръчах ги в Долна Оряховица, със съдействието на Ивотосод, 33 мм, дурал. Вторник сряда се надявам да са монтирани, след което ще споделя впечатления.
                      Поздрави
                      Тодор Томов
                      =============================
                      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                      Коментар


                      • #86
                        До: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                        По въпроса за фланците - поръчах ги в Долна Оряховица, със съдействието на Ивотосод, 33 мм, дурал. Вторник сряда се надявам да са монтирани, след което ще споделя впечатления.
                        Поздрави
                        Вече са налице, утре(четвъртък) ги пускам по куриер. И като слагаш секретните гайки внимавай, да не ги натягат с гайковерт. САМО НА РЪКА с ключ(кръстачка) дозатягане, след стягането на останалите гайки. Така е по препоръка на производителя, отнася се за всички видове секретни гайки и болтове.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X