Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    А, ако се помотват ще я сваля от продажба, защото така и така няма какво да купя за сега с парите, а без кола не ми се седи
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Ми на око и на Т.Т са същите. ЕТ 0.
      Значи за да застанат като на BMW трябва да са -70

      Коментар


      • #33
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        Quadra, tozi mai e udrian ot zad, gledam broniata malko izhendrena.
        Koi te udari?
        CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
        http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
        http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

        Коментар


        • #34
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          Един Краз... Никой не ме е удрял, дърпали са нещо както не трябва и са изместили болтовете - нали дупките им са овални за напасване. Е сега долните са в единия край, трябва да се завра отдолу и да ги върна обратно ама ме мързи и така си карам...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Ми на око и на Т.Т са същите. ЕТ 0.
            Значи за да застанат като на BMW трябва да са -70
            Е ти 2 санта можеш ли да ги видиш при наличието на тези пластмаси? Честно казано никога не съм ги харесвал как изглеждат, радвам се че на моя ги няма, доста по-елегнтно стои. Иначе за да стане добре ще трябва наистина да са с голям отрицателе офсет, ама тогава какво ще кажат предните шарнири не знам
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #36
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Ето малко снимки от сравнение с предишните бебешки гуми 235/75R15"
              Прикачени файлове
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Колеги, наложи се да прочета малко литература по въпроса за офсета, та и аз да знам горе долу колкото вас по темата. За съжаление не открих израз "inset" нито пък ЕТ. Навсякъде става дума само за офсет и само когато е отрицателен се поставя "-" пред положителния или нулев няма знак. От доста каталози за джанти 17 ки не открих такива с отрицателен офсет?
                И така, мисля да поръчам фланци не повече от 4 см за настоящите джанти - така фейса ще се пооправи малко - колегите са прави, за да изглежда добре ще трябва да се отиде на -70, което не е добро решение.

                Предложението на Quadra за сега нещо не ми пасва - "вкарани" навътре джанти, които после "изкарваме" навън с фланци? Освен това 275 ми се струват твърде широки - мисля че изменение с повече от един размер от заводския започва да влияе на сцеплението на гумата.

                Имам един такъв въпрос - какво би се случило ако се сложат по широки фланци /6,5 - 7 см./ само отзад, а отпед по-нормални 3-4 см. Т.е да се разминат следите на предните и задните гуми. Как би се отразило това при движение по мокър асфалт. За сухо, кал и сняг мисля че е ясно.
                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #38
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Хахахаха! Колега, не че си хваля стоката, ама нали точно това ще направиш с твоите джанти - вкарани навътре джанти ще ги вадиш с фланци Уж не ти изнася, пък после правиш същото
                  А това за ширината на гумите наистина е интересно, по тази логика всички пунинговани автомобили са с широки гуми само за красота
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Хахахаха! Колега, не че си хваля стоката, ама нали точно това ще направиш с твоите джанти - вкарани навътре джанти ще ги вадиш с фланци Уж не ти изнася, пък после правиш същото
                    А това за ширината на гумите наистина е интересно, по тази логика всички пунинговани автомобили са с широки гуми само за красота

                    Аз вече поръчах фланци, комплект с шпилките и гайките. Ще ги сложим и ще видим как ще стоят. Обещаха в понеделник да си ги получа.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #40
                      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      Малей...ще стане истински асфалтов крайцер
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        Хахахаха! Колега, не че си хваля стоката, ама нали точно това ще направиш с твоите джанти - вкарани навътре джанти ще ги вадиш с фланци Уж не ти изнася, пък после правиш същото
                        А това за ширината на гумите наистина е интересно, по тази логика всички пунинговани автомобили са с широки гуми само за красота
                        KКолега, Quadra, дорогой, по - кротко, все пак си модератор. За каква стока става дума? Темата е по принцип за решение на конкретен проблем,как да се реши - с фланци или джанти, но не с чии джанти. Споменах в началото че джантите може да са и 17", защото имам цели 8 бр. Дънлоп М+С! Все пак ако реша, че твойте джанти ми харесват и стават............
                        Както и да е.
                        Интересен ми е въпросът доколко може да се увеличава широчината на гумата без да се нарушава поведението / сцеплението/ им на пътя. Остави ги тунинг компанийте, там интересите и правилата са други. Ако можеш нещо да кажеш - казвай и без хахаха и хихихи!

                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #42
                          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                          Пускай червени точки бре, що се срамуваш
                          Точно говорим за проблема. Стори ми се странно да казваш защо не ти допада решението с едните джанти и заради това ще го направиш съвсем същото с други такива. Е, виж ако си имаш нещо друго впредвид, тогава нещата са разбираеми , не си длъжен да обясняваш на всички защо нещо не ти допада - може пък да не ти харесва модела чисто естетически и пак ще е достатъчен аргумент
                          Нищо лично, не искам да се заяждам, знаеш че съм пределно добронамерен, но наистина не вдявам как отричаш нещо и казваш че ще го направиш същото
                          А иначе за широчината - дай да наложим моите гуми и тези с които си сега, то е ясно че няма да ги купуваш, ама ей така за експеримента - ще видиш че я има един пръст разлика в широчината я не
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                            ЦИТАТ:
                            Имам един такъв въпрос - какво би се случило ако се сложат по широки фланци /6,5 - 7 см./ само отзад, а отпед по-нормални 3-4 см. Т.е да се разминат следите на предните и задните гуми. Как би се отразило това при движение по мокър асфалт. За сухо, кал и сняг мисля че е ясно.


                            Не зная кво ти е ясно за кал и сняг ама пак ти казвам - при мен следата на предния и задния мост е различна т.е. задните гуми не влизат в коловозите на предните. Това за мен си е предимство на мек терен. Но изисква малко повече рутина при каране демек докато свикнеш примерно на асвалт така да избягаш дупка с предния мост, че задния да не скочи в нея.
                            Следите могат и да се изравнят с фланци, но проблема ти идва при завъртане на волана.
                            Както с фланци така и с офсетови джанти ти увеличаваш радиуса на завъртане спрямо шенкела демек вътрешната ти гума се доближава до подкалника а външната на завоя гума отива напред към бронята.
                            Не ти знам колата ма е добре всичко да си го прекараш през главата добре преди да се метнеш на нещо.
                            /Аз лично по тази причина ще местя целия мост напред поне с 40 мм./
                            Фланци ако искаш и 200 мм си направи на задния мост, пак няма да имаш проблем. Ма колко често ще сменяш лагери на главини не зная.
                            Мокър асвалт - чесно замислих се кво да ти кажа.
                            Това което на първо четене се сещам е че при всички коли следата на предния мост е различна от следата на задния по дифолт.
                            Все си мисля че за мокър асвалт с хубави гуми няма да имаш проблем.
                            Успех!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #44
                              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              ЦИТАТ:
                              Имам един такъв въпрос - какво би се случило ако се сложат по широки фланци /6,5 - 7 см./ само отзад, а отпед по-нормални 3-4 см. Т.е да се разминат следите на предните и задните гуми. Как би се отразило това при движение по мокър асфалт. За сухо, кал и сняг мисля че е ясно.


                              Не зная кво ти е ясно за кал и сняг ама пак ти казвам - при мен следата на предния и задния мост е различна т.е. задните гуми не влизат в коловозите на предните. Това за мен си е предимство на мек терен. Но изисква малко повече рутина при каране демек докато свикнеш примерно на асвалт така да избягаш дупка с предния мост, че задния да не скочи в нея.
                              Следите могат и да се изравнят с фланци, но проблема ти идва при завъртане на волана.
                              Както с фланци така и с офсетови джанти ти увеличаваш радиуса на завъртане спрямо шенкела демек вътрешната ти гума се доближава до подкалника а външната на завоя гума отива напред към бронята.
                              Не ти знам колата ма е добре всичко да си го прекараш през главата добре преди да се метнеш на нещо.
                              /Аз лично по тази причина ще местя целия мост напред поне с 40 мм./
                              Фланци ако искаш и 200 мм си направи на задния мост, пак няма да имаш проблем. Ма колко често ще сменяш лагери на главини не зная.
                              Мокър асвалт - чесно замислих се кво да ти кажа.
                              Това което на първо четене се сещам е че при всички коли следата на предния мост е различна от следата на задния по дифолт.
                              Все си мисля че за мокър асвалт с хубави гуми няма да имаш проблем.
                              Успех!
                              Както писах преди Тойотата вече две години се движи с фланци главно извън пътя и няма проблем. Завиването и изместването - ясно. В кал и сняг предните гуми правят следа, утъпкват и задните минават по тази следа малко по-леко, но при тези условия скоростта обикновено е ниска. При по-изнесени навън задни гуми и ниска скорост - ок, няма проблем, но при по-висока скорост и липса на следа пред задните гуми на мокър път задната част не става ли по-нестабилна? Все пак по дифолт е по-лека?
                              Поздрави
                              Тодор Томов
                              =============================
                              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                              Коментар


                              • #45
                                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                                при всички коли следата на предния мост е различна от следата на задния по дифолт
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X