Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Малко са хората които са карали с фланци и само от тях се чуват положителни мнения. Другите са против, ама никой не е пробвал. Е аз съм карал - само положителни неща мога да кажа. Мисля че и Пламен Kinex и той е с такива, не съм го чул да се оплаква. ОСВЕН ТОВА джантите които предлагам са с офсет +30, което значи че с едни фланци 30мм ще излязат на нула - какво по-добро от това за лагерите?
    На Тойотата, която карам вече 2 години имам 4 фланеца / дебелина 4 см/ и мисля че колата се справя много добре на всякакъв терен и до момента не съм имал никакъв проблем.
    Относно твойте джанти ще направим проба без фланци, ако нямаш нищо против, че така не се ориентирам къде е нулата, щото ако нулата е там където са сега гумите - няма смисъл.
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #17
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
      На джантите има разни надписи, но един от тях е " 12 мм inset". Моля ако знаеш какво означава това да го разтълкуваш, че нещо се бъркам кое е + и - ЕТ, кое "offset" i koe e "inset".
      Поздрави
      Не съм чувал за инсет. Има офсет и бакспеис.
      Твоите на око са ЕТ+50/+40. Ако искаш да ги вадиш на линията на веждите офсета дрябва да стане нула или отрицателен. По големи фланци от 4см не съм виждал да продават.

      Коментар


      • #18
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        Quadra, ти на Granda с фланци ли ги караше тези джанти и гуми 275 х 65 х 17 ? Колко беше лифта на Гранда че да търкаляш тези гуми ?
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          На Тойотата, която карам вече 2 години имам 4 фланеца / дебелина 4 см/ и мисля че колата се справя много добре на всякакъв терен и до момента не съм имал никакъв проблем.
          Относно твойте джанти ще направим проба без фланци, ако нямаш нищо против, че така не се ориентирам къде е нулата, щото ако нулата е там където са сега гумите - няма смисъл.
          Поздрави
          Може да ги сложиш без фланци, но уви няма да можеш да караш с тях - отпред ще ти опре гумата в горния шарнир. Иначе при мен ги сложих за пробата да видя как стои и видимо нямаха разлика от моите които са ЕТ-0 навън но навътре са по-прибрани. Поради което си вадя извода че понеже са ЕТ+30 с едни 30мм фланци ще дойдат както трябва - и навън ще излезнат, и отвътре ще се отдалечат от шарнира. А по въпроса за Гранда - имаше фланци от по 5мм, чисто козметични и на снимките е без лифт, лифта го направих после 2" когато сложих 15" с кобри ето:
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Не съм чувал за инсет. Има офсет и бакспеис.
            Твоите на око са ЕТ+50/+40. Ако искаш да ги вадиш на линията на веждите офсета дрябва да стане нула или отрицателен. По големи фланци от 4см не съм виждал да продават.
            Днес ще направя снимки на джантите, може би не съм забелязал нещо - в/у тях има разлни щемпели и аз не знам кое какво означава. Със сигурност обаче има надпис 12 мм инсет.
            Поздрави
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #21
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Може да ги сложиш без фланци, но уви няма да можеш да караш с тях - отпред ще ти опре гумата в горния шарнир. Иначе при мен ги сложих за пробата да видя как стои и видимо нямаха разлика от моите които са ЕТ-0 навън но навътре са по-прибрани. Поради което си вадя извода че понеже са ЕТ+30 с едни 30мм фланци ще дойдат както трябва - и навън ще излезнат, и отвътре ще се отдалечат от шарнира. А по въпроса за Гранда - имаше фланци от по 5мм, чисто козметични и на снимките е без лифт, лифта го направих после 2" когато сложих 15" с кобри ето:
              Пробно ще монтираме една гума за да разберем дали въобще има място за този размер в калника. Освн това си мисля за размера 275. В техническото описание гумите могат да варират от 235 до 255. При 275 какво ли ще се случи със сцеплението? Има разни теории, кой ли знае как е на практика.
              Поздрави
              Тодор Томов
              =============================
              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

              Коментар


              • #22
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Kato si vliazal v tigana sega se purzi sam.
                ha ha
                Da si ziv i zdrav i da si go karash mnogo.
                CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                Коментар


                • #23
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                  Пробно ще монтираме една гума за да разберем дали въобще има място за този размер в калника. Освн това си мисля за размера 275. В техническото описание гумите могат да варират от 235 до 255. При 275 какво ли ще се случи със сцеплението? Има разни теории, кой ли знае как е на практика.
                  Поздрави
                  Ела и ще наложим една да видиш че изобщо не е по-голяма от 31.5` с които съм в момента и никъде не закача. Да не говорим че я слагах и видях че има място. За сцеплението е ясно - ще получиш по-устойчиво поведение на асфалт, ще се вдигне малко разхода и ще е гола вода на кал и трева защото са асфалтови гумите.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Като гледам арките на калниците ,не би трябвало да има проблем.
                    B+

                    Коментар


                    • #25
                      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      Абе хора, наистина влиза, нали я пробвах
                      Чак ми е смешно
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                        Като гледам арките на калниците ,не би трябвало да има проблем.
                        Аз пък като гледам колко стърчът веждите си мисля че гумите никога няма да застанат на една линия с тях.
                        По горе Самураи обясни как завива гумите когато са изнесени навън.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                          Този ефект ще е толкова по-силен, колкото е по отрицателен офсета. Моите са с нулев офсет и нямам проблеми. Джантите които предлагам са +30. С фланци 30 ще станат нулеви. И понеже външния диаметър не е по-голям от 31-ците с които съм в момента не би трябвало да закача. Ама всичко е проба.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Този ефект ще е толкова по-силен, колкото е по отрицателен офсета. Моите са с нулев офсет и нямам проблеми. Джантите които предлагам са +30. С фланци 30 ще станат нулеви. И понеже външния диаметър не е по-голям от 31-ците с които съм в момента не би трябвало да закача. Ама всичко е проба.
                            Пусни снимки на линеиката да видим как стои ЕТ 0. Твоито маи нямаше вежди.
                            Колко излиза на вън джантата се влияе и от широчината.
                            Джанта 16J8 с ЕТ30 ще стои с 1.3см по отвън в сравнение с 16J7 с ЕТ30 защото офсета се мери от центъра на джантата.
                            Последно редактирано от kinex; 08-05-07, 14:17.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                              Моето няма защото е американец и е XLT, а при тях вежди имат само Limited и Edie Bauer. За сметка на това има стъпенки... Снимки не си ли виждал в темата за продажбата бре?
                              Ето, вижда се че излиза от калника почти отвсякъде и само в горната си част е вътре, затова и доста се цапа като кара по мокро.

                              Последно редактирано от quadra; 08-05-07, 14:27.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                                Дима , заклевам се , тия всичките ако се помотават още , аз ще съм този , който ще ти купи колата................
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X