Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напрежение в Нива 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Напрежение в Нива 21214

    Нивата ми 21214 (1,7 пълен инж., 2007 г.) винаги е палила от раз, като стартерът винаги е въртял отчетливо и мощно. Днес паркирах за малко след няколко часа каране. Когато опитах да запаля, не чух типичното бръмчене на помпата, а само непознато тихо чукане от стартера. Подадохме ток от пътна помощ и моторът запали веднага. Напрежението на акумулатора беше паднало незначително, но компа е преценил, че колата е за смяна... Нямаше никаква индикация, че акумулаторът е изтощен, като бавно въртене при палене, нито виене от зор и немощ. Добре, че не бях в гората или по къра.
    Така, че внимавайте с напрежението на акумулатора.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: V на Нива 21214

    Колега, за малко си помислих, че някой е решил да слага V-образен двигател на Нива
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: V на Нива 21214

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Колега, за малко си помислих, че някой е решил да слага V-образен двигател на Нива
      Да и аз така, тъкмно се зарадвах, че ще парви някой опит, но ....Аз затова не ги обичам, тез жици, тез компютри и такива, колкото по просто, толкова по вечно
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: V на Нива 21214

        Лично аз съм на точно обратното мнение.Имах удоволствието да карам моно-инжекцион,върви доста повече от карбураторната нива.За проблема на колегата трапер,при нас имаше подобен проблем на Опел вектра и Мерцедес S-Class.Мерцедеса,даже не искаше и да си помисли да запали с по-малък акомулатор от 105А

        Коментар


        • #5
          От: V на Нива 21214

          Напрежението на акумулатора не означава, че е наред. Проверка на акумулатор се прави с товарна вилка, а не с волтметър. И на мен ми се е скапвал акумулатор посред зима. Сложи един читав акумулатор (варта) и забравяш следващите няколко години.

          П.П. Ама нивичката ще върви още по добре и с едно V6 под капака, е може и дифовете да станат консуматив, но пък като я припалиш пред блока, комшиите ще умират от яд
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: V на Нива 21214

            Днес открихме "виновника". Алтернаторът дава ток 12,2 V, колкото да не свети предупреждението, че не зарежда и акумулаторът капва бавно, но сигурно, докато спре да пали. Утре - ремонт: смяна на диоден блок и/или релето. Дано не е здал ротора...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: V на Нива 21214

              При мен се случи същото само че виновника се оказа акумулатора. Не можах да запаля. Свалих и го заредих. Два дена никакъв проблем, след което пада точно за една нощ. Подаване на ток с кабели - пали от раз. Лампата свети. Изфорсирвам над 1500 оборота - чувам как релето цъква и лампата гасне. Утечки няма - проверено. Следва пак зареждане, но този път вече акумулатора не може да се зареди въобще. За пръв път ми се случва това да стане лятото. Просто батерията тотално сдаде багажа от раз. Ще се купува нова, няма как.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #8
                От: V на Нива 21214

                Освен от алтернатор, с Нивата си патех и от клеми на акумулатора - необяснимо защо, на това возило по клемите се трупаха кълбета окис със скоростта на светлината (а не е като да не съм сменил поне 2-3 различни вида клеми). Резултатът беше същият - тихо цъкване от стартера, и пълен отказ да върти. Доста майки отидоха, докато не се научих първо да зачиствам хубаво клемите, а после да търся проблема другаде.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  От: V на Нива 21214

                  Днес се събудих с изтощен акумулатор. Батерията е Varta, на около 4 години. Силно се съмнявам, да е сдал багажа толкова бързо, не че е невъзможно.
                  Как мислите - възможно ли е да има някаква сериозна утечка или просто алтернатора е за смяна/ремонт. Какво да проверя, след като се зареди?

                  Акумулатора е такъв
                  Последно редактирано от axlastro; 08-06-11, 08:29.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: V на Нива 21214

                    провери зареждането на генератора мисля че трябваше да е някаде в границите 13.6-14.6V

                    Коментар


                    • #11
                      От: V на Нива 21214

                      4 години не са никак малко все пак.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #12
                        От: V на Нива 21214

                        Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
                        провери зареждането на генератора мисля че трябваше да е някаде в границите 13.6-14.6V
                        Това с волтметър на клемите ли се случва при пуснат мотор?
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: V на Нива 21214

                          Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                          4 години не са никак малко все пак.
                          И аз взех да се замислям. Работата е, че по принцип Варта му дават 5г. гаранция, въпреки че там, откъдето го купих му дадоха 3, може би с право

                          П.П.

                          този май е подходящ за Нива (поне по размери), и е тягов.
                          Последно редактирано от axlastro; 08-06-11, 08:42.
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: V на Нива 21214

                            Интересното е, че вечерта имах акумулатор, въпреки, че колата палеше сравнително трудно. На сутринта нямаше никакъв заряд. Това може да означава, че има сериозна утечка. Някъде във форума се говореше как се мери - на откачена клема се мери с мултицеда, при спрян двигател и изключени консуматори. Дали ще стане или може да изгоря уреда?

                            Друг въпрос - къде в коша може да се сложи втори акумулатор, някой слагал ли е.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: V на Нива 21214

                              Разхлабваш едната клема. Мултицет на ампери, желателно е да е за малко повече от 5 лева и да мери поне 10 ампера. Слагаш едната щека на буксата, другата на клемата на акумулатора. После вадиш клемата, така, както си е с щеките и гледаш какво ще покаже. Естествено, на изключен контакт, затворени врати и спряно радио. Ключовете - в джоба, а ако си с аларма - поне единия прозорец отворен, че не се знае
                              Ако не покаже нищо или величината е твърде дребна, връщаш клемата на мястото и и повтаряш операцията на обхват 200mA.
                              НЕ прави грешката, особено на милилампери, да мериш на откачена клема, твърде вероятно е приборчето да даде фира, ако е по-евтинко или да му изгориш предпазителя, ако не е евтино.
                              Успех.

                              П.П. Абе и аз реших, че ще слагате някой ДЗвер на Нивата, тъкмо се чудех от къде толкова ямсто ... не знам що си помислих, че ще е V8
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X