Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фрoнтерата на Alexfield

    От вчера и аз се сдобих Фронтера.
    Може да се каже, че намерих това, което търсех:
    Стара и запазена джипка. С просто устройство и без екстри, та да няма какво да и се разваля.
    Била е преди пак собственост на член на този форум, само че нямам представа на кой. Както и да е, ако предишният собственик си я познае, ще се радвам да даде малко акъл за конкретната кола.
    Има забележки по колата, но пък цената ги компенсира. Или по-точно казано: Надявам се да ги оправя в планирания от мен бюджет.
    1. Не пали на бензин, само на газ. Но поне зимата е далече.
    2. От мотора се чува едно равномерно чукане. Ще видим дали ще има нещо за шлайфане.
    3. Ръчната спирачка държи само едното колело и то слабо. Уж едното жило било за смяна.
    4. Има и разни козметични дефекти, но те са бял кахър.

    Иначе е ОФА ДБ 2.4i с газова уредба. Важните неща ги има: работещо 4х4 и здрава ходова част.
    Не ми харесва, че резервната гума е вътре в багажника. Трябва да проверя как стои въпросът с изнасянето й върху вратата на багажника или върху покрива. Също и газовата бутилка е монтирана така, че блокира по-голямата част от багажника. Смятам, след като изнеса гумата, да преместя газовата бутилка на нейно място. Така или иначе една от основните причини да я взема е именно огромният багажник, който в момента е 50% че и повече неизползваем.

    Ето и малко снимки, за да не бъда съвсем голословен. Това червеното на снимките до Фронтерата е предишният ми "офф-роуд" автомобил. И той бая чакъл, черни пътища и поляни е видял.









    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Още един с Фронтера

    Да ти е честита новата придобивка, да те слуша и много безаварийно каране! Колкото до това че не пали на бензин ще трябва да провериш куп неща, работи ли ти бензиновата помпа? тя най-често е причината да изгори при липса на бензин за охлаждането му, колкото до чукането ако са клапани често почукват като е студен двигателя и като позагрее изчезват ако е така не е страшно... Тук има много добри колеги с добри технически и професионални знания, има и един човек Лозан се казва който може много да ти помогне на място за всичко проблемно по джипката ти, при интерес ще ти дадем координатите му!

    Коментар


    • #3
      От: Още един с Фронтера

      Хайде и от мен да ти е честита новата придобивка!Много да те радва и само смяната на масло и сипването на гориво да са ти ядовете с нея!По другите въпроси първо за това че непали на бензин е най вероятно помпата.....което не е радостна новина но пък тук ще намериш най различни решения по въпроса!Клапаните: на мойта старата си я взех така карах я 4-5 години и така си я продадах без да са ми създавали проблеми!За газовата: какво да ти кажа незнам да ли си заслужава местенето на бутилката!Аз съм с 36л бутилка която я сложих успоредно на подкалника и пак багажника си е тесен но ако сега губиш 50 % от дъбочината на багажника тогава се губи 40 % от ширината.Това мога да кажа аз по въпросите!
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        От: Още един с Фронтера

        Честито колега!
        Иначе това е положението с багажника:

        Коментар


        • #5
          От: Още един с Фронтера

          Честито и от мен колега !!
          Много безаварийни километри ти желая с Фронтерата!
          В неделя бяхме на една софт разходка с участието на този автомобил и трябва да кажа , че се справи добре !
          Виж темата за разходките около София

          Коментар


          • #6
            От: Още един с Фронтера

            Колеги, благодаря за добрите думи.
            Надявам се дълго време да ме радва тази кола.
            Аз доста изчетох тук и покрай всичко, което разбрах за Фронтерите, за джипките, за 4х4 и изобщо за офф-роуда та се натъкнах и на координатите на Лозан.
            Сигурен съм, че скоро ще се срещна и с него.
            Всъщност аз до преди 3 дни не бях подкарвал офф-роуд автомобил изобщо. Днес ми беше първата разходка по черните пътища в района на Нови Искър - там до едно трасе за хард офф-роуд състезания - и много ми хареса. И на жената също. Това е важно - да имаш съмишленик вместо противник!
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Още един с Фронтера

              Честито и от мен!
              Добре дошъл!
              Дано повече те радва по горичките и по-малко престои в бокса!
              Иначе моята първата Фронтерка беше такава, е с другия двигател 2.3 TDI и от двете жила на ръчната спирачка едното беше скъсано, а пък другото уж здраво но така и не успях да го раздвижа по никакъв начин. И понеже тогава не знаех за този форум ( а той дава изключително много и полезна информация по мое мнение ) първото го намерих за над 250 лв., след 2 месеца другото съответно ми го докараха за 15-тина лв. над старата цена! Е в последствие разбрах, че има начин да ти направят старото жило за многократно по-малко финикийски знаци...
              Успех!
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #8
                От: Още един с Фронтера

                Тази Фронтера много ми прилича на една бифша моя ХАХАХА , звънни ми ако искаш да ти обясня какво е правено по нея.
                Фронтерата е лифтната 5см , и е със сменено окачване преди 2 месеца, 4броя шарнири , втулки на горни носачи външни карета и 4 маншона на каретата, отзад е с нови амортесьори с тампончета за тях ,обици 20см. с нови тампони на обиците .
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 02-06-11, 22:03.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: Още един с Фронтера

                  Благодаря Ники,

                  ще ти звънна по някое време да те питам 2-3 неща.

                  Колкото до откритие от мен проблеми - отстранени са.
                  Паленето на бензин се оказа бенз. помпа - работела е, но почти без налягане. Също така и дюзата е била запушена, но се е оправила сама в процеса на ръчкане.
                  Чукането се оказа клапан - след центровка вече чука много по-леко и само като е студена.
                  Ръчната спирачка си остана проблем. Жилата са наред. Бил силно изкривен железния лост под ръчката и най-лесно щял да се оправи със смяна от морга (или Лозан ако има).

                  Моят майстор установи още един проблем - задно дясно колело трие (най-вероятно) накладките. Ще трябва и това да го оправя. Джантата грее, а и няма инерция. Като оправя това ще падне и разхода. Все пак сигурно трябва първо да оправя ръчната спирачка, че да не би да трие от нея...

                  Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                  Честито и от мен колега !!
                  Много безаварийни километри ти желая с Фронтерата!
                  В неделя бяхме на една софт разходка с участието на този автомобил и трябва да кажа , че се справи добре !
                  Виж темата за разходките около София
                  Да, видях я на снимка! А продавачът се кълнеше, че не я бил палил от седмица та затова запали трудно като я тествах.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един с Фронтера

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Благодаря Ники,

                    ще ти звънна по някое време да те питам 2-3 неща.

                    Колкото до откритие от мен проблеми - отстранени са.
                    Паленето на бензин се оказа бенз. помпа - работела е, но почти без налягане. Също така и дюзата е била запушена, но се е оправила сама в процеса на ръчкане.
                    Чукането се оказа клапан - след центровка вече чука много по-леко и само като е студена.
                    Ръчната спирачка си остана проблем. Жилата са наред. Бил силно изкривен железния лост под ръчката и най-лесно щял да се оправи със смяна от морга (или Лозан ако има).

                    Моят майстор установи още един проблем - задно дясно колело трие (най-вероятно) накладките. Ще трябва и това да го оправя. Джантата грее, а и няма инерция. Като оправя това ще падне и разхода. Все пак сигурно трябва първо да оправя ръчната спирачка, че да не би да трие от нея...


                    Да, видях я на снимка! А продавачът се кълнеше, че не я бил палил от седмица та затова запали трудно като я тествах.
                    Радвам се че се е оправила на бензин аз така и не разбрах какво точно и беше при мен заработваше като откачах дебитомера
                    ,задното колело задържа най-вероятно защото са много натегнати накладните . Що се отнася до човека от които я взе това просто не беше неговия джип или по точно той не беше карал джип , още на 2рия ден като го взе искаше да го продава. А на джипа му трябва само малко внимание едни 31 ци гуми и си става идеален за леки разходки в гората
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един с Фронтера

                      Честита придобивка и да те радва колицата. Ще ще ти по удобно да си докараш по голям аквариум, като си го купиш )

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един с Фронтера

                        Честито и от мен.Дълго да те радва.
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един с Фронтера

                          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                          Честита придобивка и да те радва колицата. Ще ще ти по удобно да си докараш по голям аквариум, като си го купиш )
                          Охо! Колега-акварист
                          Аз затова мисля как да разбутам резервната гума и газовата бутилка, че при това разположение нито един от големите ми аквариуми не се хваща, пък какво остава за още по-голям (не че имам къде да го сложа вкъщи де!).
                          Иначе приложения на Фронтерата има много. Основното е да мога да си стигна до вилата. Също така често ми се налага да карам по черни пътища, а с Опел Тигра (другата ми кола) това си е голямо предизвикателство. От около година с жената се запалихме да ходим по пещери - така черните пътища и полетата за преодоляване се увеличиха. Имаме и наследник (на 40 дни е вече, да ни е жив и здрав) и установихме как багажът ни се увеличи в пъти - затова изрично исках Фронтерата да е дълга база.
                          Иначе жена ми преди мен е фен на офф-роуд разходките - като пътник, разбира се. То и рибки започнахме да гледаме по нейна инициатива.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един с Фронтера

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Охо! Колега-акварист
                            Аз затова мисля как да разбутам резервната гума и газовата бутилка, че при това разположение нито един от големите ми аквариуми не се хваща, пък какво остава за още по-голям (не че имам къде да го сложа вкъщи де!).
                            Иначе приложения на Фронтерата има много. Основното е да мога да си стигна до вилата. Също така често ми се налага да карам по черни пътища, а с Опел Тигра (другата ми кола) това си е голямо предизвикателство. От около година с жената се запалихме да ходим по пещери - така черните пътища и полетата за преодоляване се увеличиха. Имаме и наследник (на 40 дни е вече, да ни е жив и здрав) и установихме как багажът ни се увеличи в пъти - затова изрично исках Фронтерата да е дълга база.
                            Иначе жена ми преди мен е фен на офф-роуд разходките - като пътник, разбира се. То и рибки започнахме да гледаме по нейна инициатива.
                            Слагай гумата отгоре, а бутилката отстрани в багажника. И по тънка бутилка, 40 л. се побира идеално и не опира в капака.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един с Фронтера

                              Днес бях при Лозан. Ама наистина е голяма работа тоя човек. Не са случайни всички суперлативи по негов адрес тук във форума.
                              И двете ми жила на ръчната спирачка са за смяна. Набръзкали са се с кал до козирката. От там и триенето на задно ляво колело: отпускаш ръчната, но жилото не връща.
                              Лозан свали двете жила, поне да не ми пречат докато дойдат новите, та сега съм без ръчна (не че преди имах де).
                              Разликата е огромна - все едно на конете под капака са им махнали прангите. Вече мога да карам на 5-та скорост в София
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X