Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фрoнтерата на Alexfield

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Станала е звяр, да са ти честити гумите, това 33-ки ли са, или 35-ци ?
    33-ки са. Изобщо не си представям да влязат 35-ци. Някакво много радикално орязване на калници и купе ще е необходимо, а не си струва.

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    С тези офлюх и гуми, според мен, излизаш от катогорията евридейки

    М/у другото си от последните c Frontera уредил се с блокаж Lokka:
    [ATTACH=CONFIG]837979[/ATTACH] ! Малко ни отеб@аха, след дузината мейли и обещанията, че ще направят нужните промени! Вместо това просто са махнали опцията за Frontera от сайта си.....
    Локка нямат блокаж за Фронтера. Пратиха ми щракалка, която се оказа, че пасва на Исузу. По случая си смених предния диференциал. Освен че стана по-скъпо, има и добра новина: Дифът от Исузу е конструктивно доста по-здрав от този за Фронтера.
    Благодарение на Лозан (и малко принос от мен за комуникацията) Локка вече имат мостри от всички модели предни диференциали за Фронтера. Обещали са да конструират щракалки по мострите - 3 модела са. Ама дали и кога... е божа работа.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #77
      От: Фрoнтерата на Alexfield

      Съмняваме да си направят труда.Търсенето за тези джипки доста е намаляло през последните години.Моя гледна точка.Поне тук в България.
      Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
      Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
      "Кучетата лаят-кервана си върви"

      Коментар


      • #78
        От: Фрoнтерата на Alexfield

        Прощавай за оффтопика , ама ми се струва че на снимките виждам доста лъскава изпускателна система. Ако е нова ще споделиш ли как се сдоби със тези гърнета?
        Поздрави!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #79
          От: Фрoнтерата на Alexfield

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          Прощавай за оффтопика , ама ми се струва че на снимките виждам доста лъскава изпускателна система. Ако е нова ще споделиш ли как се сдоби със тези гърнета?
          Поздрави!
          Пусни в google KXC012110680 -задна тръба и средно гърне POLMOSTROW за Opel Frontera A 2.4 i (53MWL4) - 125 коня бензин и ще ги видиш чисто нови двуцевка не се намира
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #80
            От: Фрoнтерата на Alexfield

            Съвсем не е офф-топик. Все пак темата е точно за моята Фронтера и какво съм правил по нея.
            По време на всичките тунинги Цецо забелязал, че изпускателната ми система е меко казано "странна" - имало и водопроводни елементи. Това води до проблем с "дишането" - все едно да тичаш със запушен нос.
            Та... малко ми трябваше за радикално решение: След двуцевката всичко е ново. 60 мм тръба (колкото е на двуцевката) и гърне от Митсубиши 3000 кубика. Стана доста шумна, но няма да предприемам нищо за сега.
            Тръбите са сгъвани на място - в сервиза.

            Днес сефтосах гумите - ходихме с малкия да обядваме над Бистрица.
            Направихме няколко теста по стръмното - наистина са уникални тези гуми (стига да можеш да понесеш как возят на асфалт). Вървят перфектно, не буксуват, не поднасят - просто без забележки.
            После трябваше да измием калта. Не ме оставиха на мира, докато не извадих водоструйката
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151114_152448.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5690948
            Последно редактирано от Alexfield; 14-11-15, 18:08.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #81
              От: Фрoнтерата на Alexfield

              Вчера свалих остатъците от предишната газова уредба. Понеделник ще слагам газов инжекцион. Оказа се, че ще е по-добре да се махне всичко и да се направи наново. Просто разликата в цената щеше да е незначителна, ако бях решил да запазя каквото може от старата инсталация.
              Днес пък си поиграх да си монтирам парктроник. Писна ми да не мога да направя едно успоредно паркиране като хората. При мен назад нищо не се вижда и обикновено оставям по метър и половина до задната кола, защото ме е страх да не я ударя. Затова: решено! Поръчах си един парктроник и го монтирах. Още утре ще го тествам как се държи.
              Реших, че старите ми гуми Kumho KL-71 MT не си струва да ги продавам. Затова си купих 3-ти комплект джанти и ги качих на тях. Така лятото ще мога да си карам Фронтарата не само по баирите около София, а ще мога да ходя и по-далече.
              И хидравлична помпа си намерих, но ще се монтира когато остане време за това.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #82
                От: Фрoнтерата на Alexfield

                Малко все едно сам си говоря... ама...
                От днес съм с газов инжекцион. Ще мине още поне седмица докато го настроим окончателно.
                Газаджията каза, че съм го "излъгал" като съм казал, че Фронтерата ми е около 150 коня. Според това което вижда на газовия компютър, отива към 210 коня. Това принципно може само да ме радва. Но сега предстои разпробиване на газовите инжектори за по-голям дебит. Но първо ще мина да през човека, който ми монтира Мега-та, за да ми направи 2-ра карта за аванса. После ще покарам малко да се съберат данни и ще ходя за 2-ра настройка на газовия компютър.

                П.П. Единствената достоверна информация, която имам за конете е от дино стенда: 100 коня на гуми - а това няма нищо общо с конете на двигател.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #83
                  От: Фрoнтерата на Alexfield

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Малко все едно сам си говоря... ама...
                  От днес съм с газов инжекцион. Ще мине още поне седмица докато го настроим окончателно.
                  Газаджията каза, че съм го "излъгал" като съм казал, че Фронтерата ми е около 150 коня. Според това което вижда на газовия компютър, отива към 210 коня. Това принципно може само да ме радва. Но сега предстои разпробиване на газовите инжектори за по-голям дебит. Но първо ще мина да през човека, който ми монтира Мега-та, за да ми направи 2-ра карта за аванса. После ще покарам малко да се съберат данни и ще ходя за 2-ра настройка на газовия компютър.

                  П.П. Единствената достоверна информация, която имам за конете е от дино стенда: 100 коня на гуми - а това няма нищо общо с конете на двигател.
                  Това подчертаното е горе/долу вярно, ама 110 коня да ти се губят от ДВГ-то до гумите е малко множко....
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #84
                    От: Фрoнтерата на Alexfield

                    С газаджията започнаха проблеми. Изобщо не съм учуден. Хем ми беше препоръчан като читав от човек, на който бая коли са му минали през ръцете. Все още нямам читави настройки на газ, защото трябва майсторът, който ми монтира Мега-та да включи 2-ра горивна/аванс карта за ГИ, а не мога да го хвана да свърши тази работа - много бил зает. Отгоре на всичкото новата газова бутилка взе да прави някакви мизерии - вместо 40 литра (първият път събра 37) сега зарежда само 19-21 литра. Газаджията не знае какво става. Обяви че аз съм извъртял бутилката и затова не мерела вярно... А на мен ми е ясно: Поредната гъзоръка твар с некадърен монтаж. Тук следва продължение идващата седмица.
                    В четвъртък Ники турбото ме покани да си "набера" разни работи, че щял да предава един скелет за скрап, та каквото ми харесва и все още е налично да го оглозгам. Вече си имам резервни седалки, задна лява врата и още куп дреболии.
                    Вчера и днес се посветих на сервизиране на трактора. То па не може само да се юрка из горите - трябва си и малко внимание да се обърне.
                    Съботата: Оправих си 2-те задни врати. На лявата - счупен мотор за централно заключване. На Ники идеята беще да сменя цялата врата - че тя и без това бая гнила. Ама ме домързя - извадих само моторчето за централното. Тук - греда: не работи... Все пак добрата новина беше, че на двата механизма различни работи им бяха дали фира, та успях от двата да събера един.
                    На дясната задна врата пък от неползване механизмите бяха ръждясали и дръжката се отваряше тегаво. По случая преди 2-3 седмици я счупих. С раздвижващ спрей и грес я докарах до нормално функциониране, а счупеното успях да реставрирам с поялника и допълнителна пластмаса, както и един винт за дърво с шайба - да държи (добре че си взех настолна бормашина, за да мога да правя прецизни дупки).
                    Сложих и ново уплътнение на задна лява врата - от плячката.
                    Неделята: Сдобих се с такер за скоби - когато ти потрябва инструмент, най-добре отиди в магазина и си го купи. Пак по съвет на Ники турбото, го наковах целия за 15-20 минути и спря да виси. Вече си имам "окачен таван" .
                    Следваше ревизия на шиебедах-а. Миналото лято му сложих уплътнение за прозорци (на самото стъкло), като си мислех, че съм решил проблема. Миналата седмица пак прокапа . Днес свалих стъклото (уплътнението седи залепено перфектно, но явно не уплътнява добре), измих гумата под него и залепих насрещно уплътнение за стъкло - силно се надявам 2-те уплътнения - едно срещу друго да се справят и да спре да капе. Като завали, ще се разбере.
                    Бях установил, че предна дясна врата много трудно се отключва с ключа - пак от неползване. Напълних ключалката с раздвижващ спрей и буквално за секунди започна да си се отваря нормално.
                    Следваше монтаж допълнителни контакти (гнездото за запалка) - преди време си купих един разклонител: 3 гнезда + USB и се включва в гнездото на запалката и пасва идеално на мястото на пепелника. Нещо не ми харесваше как работи - постоянно прекъсваше. Затова реших да го вържа директно на кабелите на запалката. Пък и така вместо 3 ще имам 4 гнезда. Установих, че прекъсването не е заради китайския разклонител, а заради окисление на плюса на оригиналното гнездо - почистих го до блясък с отвертка. Малко е тегав достъпа до кабелите на запалката - всички пластмаси около скоростния лост и касетофона трябва да се свалят - бая време си отнема.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Фрoнтерата на Alexfield

                      Моя шибедах не капе.Доста направих по него и все капеше от плафона.Оказа се ,че е от антената.
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Фрoнтерата на Alexfield

                        Получих душевен оргазъм.
                        Да започнем с това, че газаджията е поредната гъзоръка твар. Преди три дни минах при моя майстор, който ми инсталира Мега-та - да ми пусне 2-ра горивна и аванс карти за газ. Пичът се справи чудесно, въпреки че газаджията беше включил релето за газ (от което трябваше да вземем сигнал за 2-рата карта) на обратно: разменил плюса и минуса - релето нали работи! Ама че пише плюс/минус - подробности - яд ме е на него, защото цялата му работа е такава.
                        На следващия ден (онзи ден) минах през газаджията - трябваше да му доставя празна бутилка, за да види защо зарежда 20л а не 40л. Искаше да сменя евро сондата - сигурно била дефектна (аз знам кой е дефектен, но той ми дава 2-те години гаранция и затова трябва да го търпя ) Намери си грешката - кофти монтаж на бутилката - объркал бил ъгъла, а и поплавъкът опирал някъде. Още не съм сигурен, че проблемът е решен. Пред него сложих маркер на бутилката заради ъгъла. Да видим!
                        Сега положителните неща:
                        Човекът, който ми инсталира Мега-та, се "изпусна", че можел да настройва Fobos ГИ... бинго-о-о!!! Какво по-хубаво от това, този, който ти настройва колата на бензин, да ти я настрои и на газ?
                        Газаджията онзи ден ми @@@ мамата на горивната карта на газ - за пореден път. Направи финалните настройки, след като съм карал повече от 500 км и газовият компютър се бил самообучил. Натисна бутона "автоматична настройка". Просто му се обадих и му казах, че това вече не е негов проблем. Или казано на прост език : Аман от аматьори!
                        Организирах си вчера 1/2 ден посветен на колата. Майсторът с мегата, първо реши, че сега е моментът да донастрои горивните карти на бензин - има кой да кара, а той само да си гледа данните и да коригира. Направи ми fine tuning на бензин. А пък ГИ взема базови данни от режима на бензин, така че това беше важно. Свързахме газовия софтуер... греда! Софтуерът заяви, че е прекалено стар, за да се свърже с този нов газов компютър... Нямаше време да търсим ъпдейт. Добрата новина беше, че имах готово решение - на Лозан и Цецо служебния лаптоп - той си комуникираше безгрижно с моя газов комп. Тия пичове понякога ме изненадват (дори мен) колко са подготвени, макар и нищо да не разбират от компютри (не им и трябва).
                        Майсторът отиде да си вземе детето от ДГ. Аз отидох да взема компютъра на Цецо и Лозан. Идеята беше после да настройваме колата, докато аз си взема моето дете от ДГ (Горубляне-Бистрица). И така с цялата омотана в кабели и газ-анализатор в ауспуха го взех. Беше му изключително интересно да гледа как се настройва колата - "с осем часовника"

                        В резултат на вчерашните дейности на бензин стана още по-пъргава от преди. А на газ вече върви като на бензин.
                        Сега остава да засека и разход. До сега, докато беше само на бензин, успях да засека смесен разход градско и офф-роуд: 24/100. Силно се надявам и с газта да имам някакъв подобен разход.
                        Днес трябва да направя нещо много важно: Да си направя резервно копие на настройките Мега-та и газовия компютър. Че не се знае кога пак ще мина през газаджията и той пак ще натисне любимото си копче "автоматична настройка".
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Фрoнтерата на Alexfield

                          24 на 100 харчеше един джуган ,ходехме за дърва с него над Вършец!Американец бензин с 3 000 и отгоре кубика дава малко над такъв разход!Виж си диагностиците щото май те вкарват в приключение,ма ти си знаеш!Тия твоите специалисти да не настройват неутронен двигател за космически кораб!Това в кръга на майтапа!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Фрoнтерата на Alexfield

                            Този разход, още повече, че е смесен не е нищо страшно. Моя Форд нисан в хубаво време си гори 18-20 градско.
                            А Франко преди няколко години на варненското състезание даде 100/100. Та 24 не е нещо необичайно.

                            Радвам се за развитието на фронти, ма то с тези компютри какво ли не може.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Фрoнтерата на Alexfield

                              @faster: Не съм сигурен как точно да коментирам написаното от теб... Аз не гоня нисък разход. Аз гоня производителност. Като кажа, че ще се кача - това да значи че ще се кача!
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post2878281
                              Изобщо не ме интересува колко струва! Да - много!
                              Изобщо не ме вълнува, че ти на Джуган докарваш по-малък разход от моя. Аз много добре знам, защо ми е голям разходът. И няма да се отрека от него!
                              @Кольо: Благодаря ти за подкрепата.

                              П.П. Само за да ви дразня: Разход от днес:
                              130 км: 39 литра газ и не знам колко бензин (5-10) - все ми едно колко харчи (33-37/100). За мен кефът беше друг.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Фрoнтерата на Alexfield

                                Еми товa кaжи де,че гониш висок рaзход знaчи се спрaвяш добре!Честит успех в нaчинaниятa!Не виждaм с кaкво можеш дa дрaзниш някого въобще!Кефи се мaксимaлно нa мaшинaтa дето си грейднaл и си гони своите пaрaметри.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X