Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Още един с Фронтера

    Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
    Мисли за монтиране на хидравлична помпа от нещо друго ,тези на дизеловите Фронтера Б са калпави .
    ...
    п.п Пусни един клип да я чуем как се реже
    [ATTACH=CONFIG]836734[/ATTACH]
    Илийката го пусна в разходкаджийската тема.
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...63#post2853263

    Вадеше още по-страшен звук преди да вкарам разтоварващия клапан обратно след въздушния филтър. Ама аз съм си такъв - не търся визуални и звукови ефекти, а предимно КПД. Реших, че не ме кефи да филтрирам атмосферния въздух и заради това да сменям въздушен филтър на 2000 км вместо на 8-10000, а и съскането като върна газта направо си ме дразнеше.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Фрoнтерата на Alexfield

      Продължението…
      Като си вземах настроената кола от Дино Стенда, се оплаках на младежа, който я настройваше, че новия компютър не може да командва стъпковото моторче за празен ход и сега като спирам на светофар, колата се дави и гасне. Даде ми идея да разкарам въпросното моторче и да го заменя с кран за 2 лева за обикновена газова уредба. Идеята се реализира много добре. Заедно с това успях да вкарам разтоварващия клапан на компресора във въздуховода след филтъра. Така ликвидирах излишното съскане, както и ненужното филтриране на атмосферен въздух, който после просто да изхвърлям обратно. Оборотите вече си ги регулирам сам. Спря да ми гасне по светофарите, но остана един доста неприятен ефект: На студен двигател ми гасне.
      Както и да е – дойде време за сериозен тест – 1 седмица в Родопите. В началото се държеше много добре. Добра динамика, пъргавина – това по магистралата до Пловдив. Успяхме да се разходим до Чудните мостове. Качихме се и на Орлово око, но… на връщане към хотела угасна безвъзвратно. Хубавото беше, че се случи поне на асфалта, а не на някой чукар… Организирах си „Помощ от местните офф-роуд форумци“ да ме издърпат до Чепеларе, където ни беше базовия лагер (Тенк Ю zelen) и викнах auto_marin да дойде да прибере „ковчега“. Последва 3-ти ремонт на компютъра. Този път със затрити настройки, които се оказа, че никой не пази (включително и аз не им направих резервно копие). След въпросният ремонт, обаче компютърът не можеше да бъде настроен – нещо не беше наред. На празен ход – всичко точно, но дадеш ли газ, работи на 3 цилиндъра. Пак нови свещи, ревизия на кабели, реглаж на клапани, мерене на компресия… остана само един заподозрян – компютърът, който горя 3 пъти.
      Купих си кабел. Свалих си програмата за настройка. И докато разглеждах какво се случва и как компютърът спря да комуникира – за 4-ти път даде фира. Поне колата все още беше в движение – не беше умрял напълно. Взех радикалното решение да сменя този компютър, дори и да „му няма нищо“, аз вече го бях набедил за прокълнат. Исках нов компютър, нова инсталация и то от човек, който специално с това се занимава. Намерих такъв и му закарах колата. Вече съм с нов – безпроблемен компютър, настроен.
      Остана единствено проблемът с гасненето на студен двигател. Наложи се да преработя новата ми „система за празен ход“ и да добавя смукач – електрически газов клапан, който си го командвам с копче на таблото. Днес и него го направих.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151106_153635.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5690107

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151106_153642.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5690106
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #63
        От: Фрoнтерата на Alexfield

        Ужаст!
        тук идва предимството на бившите трабантаджии, никога не искат да се върнат на това да управляват всвичко "ръчно" макар и да имат добри спомени от тогава
        предпочитам да изчакам 2-3 години но да си взема това което ще работи 11 месеца в годината
        Иначе евала за ентусиазма.
        no signature no problems

        Коментар


        • #64
          От: Фрoнтерата на Alexfield

          Алекс, знаеш ли с колко коне реално ти се вдигнала мощността, след интервенцията ти от твоите 125 к.с.?

          Коментар


          • #65
            От: Фрoнтерата на Alexfield

            Честно казано - не.
            125 коня са на двигател.
            Дино-стендът може да ти каже колко коня излизат на гумите - при мен след тунинга са 100.
            Тук влизат много параметри:
            предавателното число на дифа: старо 4.88 / ново 4.56
            гуми: оригинални 235/75/15 / моите 33/12.5/15 или 315/70/15
            Реално (според мен) на двигател излизат между 150 и 200 коня, но това няма как да се измери.

            П.П. Имам вече разход:
            за 209 км съм изгорил 51.84л (бензин) - средно: 23.22. В това влиза разходката от миналата неделя (около 20 км), а останалото е градско.
            Изобщо не се оплаквам.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #66
              От: Още един с Фронтера

              Алекс браво за постигнатите резултати но нещо ми избяга идеята на цялата тази гимнастика!Още повече невиждам оправдаване на средствата по реализирането на идеята!
              До тук разбрах че това "върви" но.........без газ, хидравлика, предавателно число и празен ход!!Като човек каращ такава джипка до скоро нещо минусите ми излизат повече
              от това да мога да кажа че имам охлювче!За разхода пак ще пасувам.....аз в момента съм с 220 коня автомат и съм го докарал до 21л в София по задръстванията да несъм с 33ки но все пак!!

              Като махнем критиката искам да знаеш че шапка ти свалям за това че имаш желание, финанси и най вече нерви да се впуснеш в тази игра! Евалата!!!!
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • #67
                От: Фрoнтерата на Alexfield

                Колега,а какъв е новият компютър.
                Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                "Кучетата лаят-кервана си върви"

                Коментар


                • #68
                  От: Фрoнтерата на Alexfield

                  Евала за Фронтерата.Какво налягане реално прави компресора?
                  Управлява
                  ЛР Дискавъри 1 300tdi
                  Вектра А C20XE

                  Коментар


                  • #69
                    От: Фрoнтерата на Alexfield

                    Нешко,
                    единственото оправдаване на средствата е "Кеф цена няма!".
                    Без газ, защото до сега бях с обикновен газова уредба. Ще има газ - трябва да сложа газов инжекцион.
                    Хидравлика ще има - просто още не съм я оправил.
                    Предавателното число не беше предвидено да се пипа, но се наложи заради предния блокаж - пак кеф цена няма.
                    Празният ход вече ми е перфектен. Мога да си регулирам сам желаните обороти на студен и топъл двигател. Тук вече е "Удоволствието да си го направиш сам" - както ти искаш. Да прави точно това, което ти казваш да стане.
                    Разходът е ясен - когато тръгнах да правя промените изобщо не съм си правил илюзиите, че ще имам нисък разход. Ако сложа заводския размер гуми, ще го смъкна, но какво от това? Не е предвидена за евридейка, че да ми е важен.
                    Далеч съм от мисълта да навивам когото и да било да последва моя пример. Аз исках разходкаджийски трактор - вече го имам. Малко доработки само ми останаха

                    Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                    Колега,а какъв е новият компютър.
                    Megasquirt.
                    Имам подозрения, че ще може да командва и газов инжекцион, та ми предстои да проверя това.

                    Налягането е малко: 0.2 bar - на мен ми е напълно достатъчно за съживяване на динамиката, като в същото време щади двигателя.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Фрoнтерата на Alexfield

                      Подозренията са ти напълно неоснователни.Мегата има опция да превключваш между две горивни и две запалителни карти само едно краче се връзва посредством ключе на маса и в настройките се включва опция за крачето.Тъй че нямаш никакъв проблем да включиш мегата да управлява и газовия инжекцион без да копуваш газов компютър.Аз така си бях направил стара кола най хубавото е че ще можеш да си настройваш сам газта а не псевдо газаджии да ти плескат по колата.
                      Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                      Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                      "Кучетата лаят-кервана си върви"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Фрoнтерата на Alexfield

                        Абсолютно - мегата ти е екстра за газов инжекцион! Mud racer го е обяснил перфектно.При бегачките втората карта се ползва в режим на преход между етапите. При теб ще е за каране на газ.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Фрoнтерата на Alexfield

                          Днес се преобух
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151111_142846.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5690678

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151111_142815.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5690679

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151111_142758.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5690680

                          Все повече се отдалечава от представата за евридейка.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Фрoнтерата на Alexfield

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Все повече се отдалечава от представата за евридейка.
                            Хахаха.Отдавна трябва да си свикнал с тази мисъл .

                            ПС.Гумите радват окото.Както е казал мечо пух "колкото повече толкова повече.."
                            Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                            Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                            "Кучетата лаят-кервана си върви"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Фрoнтерата на Alexfield

                              Станала е звяр, да са ти честити гумите, това 33-ки ли са, или 35-ци ?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Фрoнтерата на Alexfield

                                С тези офлюх и гуми, според мен, излизаш от катогорията евридейки

                                М/у другото си от последните c Frontera уредил се с блокаж Lokka:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5690760 ! Малко ни отеб@аха, след дузината мейли и обещанията, че ще направят нужните промени! Вместо това просто са махнали опцията за Frontera от сайта си.....
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X