Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Още един с Фронтера

    Днес пък ми се случи да проверя, колко килограма може да носи моята фронтера без ремарке:
    20 торби по 20 кг варов разтвор
    10 чувала пясък (май са по 30 кг)
    10 торби теракол по 25 кг
    6 торби цимент по 25 кг

    По груби сметки излиза, че съм натоварил около 1100 кг. Фронтерата клекна здраво, но мъжки си домъкна товара до адреса. Излиза, че само с един допълнителен лист на ресорите, който съм добавил, няма проблем да си я товаря и над тон
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #47
      От: Още един с Фронтера

      А защо не използва ремаркето за този доста сериозен товар ( май имаше такова под ръка ), а мъчиш Фронтерката?
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #48
        От: Още един с Фронтера

        Ремаркето е на вилата, а Фронтерата е в София. Строителните материали, както и адресът за доставка също са в София.
        Пък и ремаркето документно не е в движение: ГО, ТП, ДКН.

        Трябваше складът за строителни материали да ги докара до адреса. Но се направили на интересни. Не искали да ги разтоварят. Дори не искали да ги довлачат до ръба на камиона та да могат да се вземат. Шофьорът заявил на жена ми, че материалите са вътре в камиона и да си ги вадят (заедно с дядо й) сами. Ясно ми е, че шофьорът като е видял жена с дядо на 80 години и е тръгнал да си прави устата за 20-30 лв допълнително за разтоварване. Но пък и тя добре го е наредила - да ходи да си ги разтоварва обратно в склада.
        Втора фирма нямала проблем да ги докара и разтовари, ама в момента нямали варов разтвор, та... другата седмица. А време няма - не може майсторът да седи 3 дни да си бие шамари.

        Е, затова с Фронтерата: отидох, натоварих, закарах и разтоварихме - за 2 часа.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #49
          От: Още един с Фронтера

          Изпитател Нищо и няма, някои на леки коли качват по 700-800 кг.
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #50
            От: Още един с Фронтера

            Какво се плашите, за фронтерата? 1 тон е нищо. Имам приятел с голф 1, натовари го с 1 тон захар, от Метро, имаше промоция.
            Тези хората викат, господине, къде ви е микробуса, а той вика, ето това е колата ми (голф 1) те казват, трябва да дойдете и утре, че днес вече е 16:00, а работим до 18:00, няма да може да направите толкова курса, че да ги закарате. А той казва, аз ще ги взема всичките. Натовариха 1 тон захар и си тръгнаха като пичове. Е, клекна много ама нищо му няма, закара ги на 20 км. разстояние.
            А друго на комшията фронтерата с товар от 1,400 кг...се движеше супер. Добри машинки са фронтерките.

            Коментар


            • #51
              От: Още един с Фронтера

              Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
              Какво се плашите, за фронтерата? 1 тон е нищо. Имам приятел с голф 1, натовари го с 1 тон захар, от Метро, имаше промоция.
              Тези хората викат, господине, къде ви е микробуса, а той вика, ето това е колата ми (голф 1) те казват, трябва да дойдете и утре, че днес вече е 16:00, а работим до 18:00, няма да може да направите толкова курса, че да ги закарате. А той казва, аз ще ги взема всичките. Натовариха 1 тон захар и си тръгнаха като пичове. Е, клекна много ама нищо му няма, закара ги на 20 км. разстояние.
              А друго на комшията фронтерата с товар от 1,400 кг...се движеше супер. Добри машинки са фронтерките.
              Ама това си е голф - няма нужда от повече приказки. Само полските фиати носят (малко) повече от голфовете.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • #52
                От: Още един с Фронтера

                Може би е време да подновя темата.
                В края на 2013-та взех да успявам да отделям средства за това ми хоби.
                Реших, че 31-ци БФГ МТ не ме устройват вече. Искам нещо „по-така“.
                Причините са тривиални:
                След този случай, когато машини с „гуми за мъгла“ се качиха, а аз:
                https://www.youtube.com/watch?v=wQf4tllaeRk
                просто се ядосах (малко). Реших, че или ще сменя Фронтерата с нещо друго, или ще я направя.
                Взех ѝ 33-ки.
                Зимни и летни – аз съм маниак – трябва да имам отделни гуми за 2-та сезона. От 31-ци минах на 33-ки. Изглежда незначително, но това означаваше фланци и „Тенк Ю“ Ники (turbo d) че успя да ги вкараш: флекс, чук и (най-важното) know-how!
                Гумите подобриха нещата, но проходимостта си остана зле.
                Този клип ми даде едни нови надежди:
                https://www.youtube.com/watch?v=F7Hq67SCkyU
                Можело, значи! Поръчах блокаж – каквото и да ми струва това (оказа се много).
                Блокажът ставаше за Исузу 2.6, но не и за Опел каквото и да е. В резултат на това станах повече Исузу, което не е никак зле от към здравина, но е малко скъпо – все пак смяна да диференциали. За съжаление предавателното ми число на дифовете падна от 4.88 на 4.56. В комбинация със 33-ки това се оказа пагубна комбинация – колата загуби окончателно динамика и спрях да имам 5-та скорост: Включваш 5-та и скоростта започва да пада.
                Но хванал съм се вече на хорото и продължавам. Ще я правя да върви! И тук се запонаха големите глупости…
                Следва подължение…
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #53
                  От: Фрoнтерата на Alexfield

                  Наистина си голям мераклия Алекс, евала че не се отказваш от фруктиерата си, докато не стане истински проходим звяр , ще следя с интерес продължението , май ще се наложи да му боднеш един 3.2 V6, така и така всичко ти е Исузо, та и въпросния по-мощен двигател ще ти е същата марка

                  Коментар


                  • #54
                    От: Фрoнтерата на Alexfield

                    Да, Павка, 3.2 V6... - истината относно това, което ни трябва като мощност/въртящ момент. Когато започнаха "големите глупости" аз бях точно пред тази дилема: Дали да слагам турбини/компресори или да насадя двигател 3.2.
                    Четири неща наклониха везните към компресора:
                    1. 3.2 двигатели няма - не се продават. То колите в движение с такъв двигател са кът, па камо ли ако търсиш само двигател. Който не вярва, да пробва да си купи.
                    2. Моят 2.4 има по-добър въртящ момент в средните обороти 2-3000 спрямо 3.2 - силата му е над 4000 об., което мен много-много не ме устройва, защото карам предимно 1500-2500 об.
                    3. Турбината, която вдига налягане от изгорелите газове има "турбо дупка" докато се развърти и силата ѝ е над 4000 об.
                    4. Компресорът дава добро налягане в ниските обороти: 1500-4000 и това окончателно ме нави на точно тази "глупост".
                    Лозан и Цецо се захванаха с голям мерак да сложат компресора и после нов компютър. Но колкото повече време минаваше, толкова повече казваха, че ако са знаели с какво се захващат, отговорът е щял да бъде категоричен: НЕ!
                    След 3 месеца имахме развитие:
                    Вече нямах хидравлика на волана (дребен кахър, справям се горе-долу като Попай-моряка), както и газова уредба. За сметка на това имах вървяща кола със съскащ компресор, която харчи незнайно колко, но пък гасне по светофарите... Дави се с бензин като върнеш газта. Имах инсталиран компютър, с базови настойки, колкото да върви. Следваше да се настрои на Дино-Стенд.
                    На първо Дино: Оказа се, че няма налягане. Компресорът върти и съска, но пък дебитът му се оказа по-малък от този на цилиндрите. После разбрах че 150 коня на CLK200 реално означавало 1.8 двигател...
                    След толкова рязане/заваряване по компресора, както и докарване на съосие с останалата част от колата, имаше само един вариант - да вдигнем оборотите на компресора. За целта Лозан изработи нова шайба за двигателя с най-големите размери, които се побират там, и така да вдигнем оборотите на компресора, а от там и дебита. Получихме положително налягане - малко, но от сърце. За целта си купих манометър, за да си виждам показанията в реално време (Тенк Ю VRH за идеята).
                    На второ Дино: Изпокъсахме ремъците.
                    Последва теглене до Лозан/Цецо и преправяне на новата шайба.
                    На третото Дино вече имах настроен компютър и вече можех да отида да тествам "инвестицията"...
                    Следва продължение...
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Фрoнтерата на Alexfield

                      Относно V6 мотора не си прав Алекс, максималния въртящ момент е на 3000 об-м,но още на 2000 върти доста сериозно...
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #56
                        От: Фрoнтерата на Alexfield

                        Алекс, имало ли е причина да не можете след като всичко се настрои както трябва при работа на бензин с компресора, да може да работи след това и на газ, иначе големия вече разход на бензин, който няма начин да не си забелязал заради интервенцията, а и липсата ти на хидравлика, в най-скоро време ще те принуди да изкарваш фруктиерата си само за в гората, иначе относно хидравликата очаквай и в скоро време да те питат, къде ходиш на фитнес , толкова ли нямаше място в коша, че сте махнали хидравликата или както се казва, кеф цена няма

                        P.S. Вече няма смисъл, но веднага намерих двигател 3.2 V6 който се продава в един известен сайт и е актуален, би ли споделил колко ти излезе дотук инвестицията си....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5689969


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5689971


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5689973
                        Последно редактирано от Еделвайс; 05-11-15, 09:36. Причина: П.С. и снимки

                        Коментар


                        • #57
                          От: Фрoнтерата на Alexfield

                          Ето ги показателите на 2-та двигателя:
                          Monterey/Trooper 6VD1 - 130 kW / 177 PS - 260 nm / 3750 rpm
                          Frontera A C24NE - 92 kW / 125 PS - 195 / 2400 - 2600 rpm
                          Газовата ми уредба беше обикновена – с плочка и кихалка. Нямаше как да остане, защото плочката се слага веднага след въздушния филтър. А да пускаш готова смес от въздух и газ през компресора не е никак добра идея. Ще слагам газов инжекцион, но… още не му е дошло времето. Все още не знам колко ми е разходът. Определено е по-голям. Но пък и динамиката на колата е много по-добра. Отново имам 5-та скорост. Не сме премахнали хидравликата. Сменена е от обикновен към пистов ремък – т.е. от фронтера Б. Има проблем с хидравличната помпа – според мен трябва да ѝ се рециклират лопатките – няма дебит. В интерес на истината на асфалт проблемът с липсващата хидравлика е незначителен, докато в гората е много сериозен. Това само е допълнителен стимул да я направя колкото се може по-скоро.

                          П.П. Да бе да! Ей сега ще си поръчам двигател от Щатите...
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Още един с Фронтера

                            Мисли за монтиране на хидравлична помпа от нещо друго ,тези на дизеловите Фронтера Б са калпави .
                            Аз не мога да смогна на помпи с 32" гуми пък ти си с 33" .
                            Затова сега новия мотор ,ще го монтирам комплект с хидравличната помпа .


                            п.п Пусни един клип да я чуем как се реже
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61a233278183cc32fda8492fff767e25.gif
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5690013
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар


                            • #59
                              От: Фрoнтерата на Alexfield

                              Е ти гледаш стария мотор, новия е с други показатели -Въртящ момент 290/3000 Нм това за 205 кс.
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #60
                                От: Фрoнтерата на Alexfield

                                Алекс,фронтера Б е с рейка,а ти си със секторна кутия! Дали не е там разковничето?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X