Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още един с Фронтера

    Колега, не се сърди, ама нищо не си търсил, просто чакаш наготово. Има цяла тема със заглавие "Телефонен номер на Лозан" точно 5 реда под тази..... Да оставим настрана, че ако погледнеш дори едно негово мнение, телефонът му е записан в профила.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Още един с Фронтера

      Г–н Куздов, не се сърдя на никой.Никога не съм чакал на готово,но с компютри се занимавам от една година и то много рядко,колкото и нереално да изглежда.Занимавал съм се с тенекеджийска работа почти през целият ми живот и не ми е било необходимо да работя с компютри.Чак се ядосвам някой път ,но това е положението.А сега да ти кажа ,че Лозан си ти и твоят телефон го имам от половин година,от тогава се опитвам да се регистрирам във форума и все нещо става и не мога, но накрая успях.От половин година съм с ОФАДБ още тогава се опитвах да питам съфорумците ,но не успях ,единственият номер,който намерих тогава беше на Румен 0888358572 и твоят ,незнам защо не съм ти звънкал и на теб за информация.Направи сам сметка тези няколко реда ги пиша вече 20 минути,така че не чакам на готово а съм много бос с компютрите.Не знам как да търся неща ,които ме интересуват ,чета тук там но конкретно немога да разбера как и затова задавам нова тема и чета там

      Коментар


      • #33
        От: Още един с Фронтера

        Първоначално публикуван от gimiks Преглед на мнение
        Г–н Куздов, не се сърдя на никой.Никога не съм чакал на готово,но с компютри се занимавам от една година и то много рядко,колкото и нереално да изглежда.Занимавал съм се с тенекеджийска работа почти през целият ми живот и не ми е било необходимо да работя с компютри.Чак се ядосвам някой път ,но това е положението.А сега да ти кажа ,че Лозан си ти и твоят телефон го имам от половин година,от тогава се опитвам да се регистрирам във форума и все нещо става и не мога, но накрая успях.От половин година съм с ОФАДБ още тогава се опитвах да питам съфорумците ,но не успях ,единственият номер,който намерих тогава беше на Румен 0888358572 и твоят ,незнам защо не съм ти звънкал и на теб за информация.Направи сам сметка тези няколко реда ги пиша вече 20 минути,така че не чакам на готово а съм много бос с компютрите.Не знам как да търся неща ,които ме интересуват ,чета тук там но конкретно немога да разбера как и затова задавам нова тема и чета там
        Нови теми със съдържание, аналогично на доста други, няма да бъдат допуснати.
        Съвсем в реда на нещата е Вие да се съобразите с форума, а не той с вас.
        Ако желаете, разбира се.

        Коментар


        • #34
          От: Още един с Фронтера

          Първоначално публикуван от gimiks Преглед на мнение
          Г–н Куздов.........
          споко, ще се научиш........ето тел.на Лозан 0898780604


          за начало натисни тук "раздел ОПЕЛ" и чети
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            От: Още един с Фронтера

            Благодаря,ти/IvanIvanovi/

            Коментар


            • #36
              От: Още един с Фронтера

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Купи си ремарке, садист. горката колица
              П.С. Късата база с 500 кила вътре не казваше гък, добре че ми се наложи само 1 път де...
              Ами... сдобих се и с ремарке.
              Вярно че не е в добро състояние, но пък е подарък. До тук съм дал около 160 кинта за потягането му. Взел съм ламарина, за да сменя шперплата на страниците, който е избушен и не държи. Остава само да намеря време да я разкроя и сложа.
              Наистина ремаркето си е благинка. Събира повече от багажника и не си цапаш колата. Даже снимания баир не е проблем - калните гуми държат на слизане с леко приплъзване. Всъщност в момента тук е толкова кално, че пеша е трудно да се ходи без да се пребиеш в калта. Доволен съм. Ще може да се кара много материал... предимно камъни.
              До тук за два дена е направило 3 курса
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2853.jpg
Прегледи:1
Размер:276.3 КБ
ID:5469460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2854.jpg
Прегледи:2
Размер:293.9 КБ
ID:5469461
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #37
                От: Още един с Фронтера

                Човече, замък ли ще строиш?

                Коментар


                • #38
                  От: Още един с Фронтера

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  Човече, замък ли ще строиш?
                  То за замък ремаркето, малко ми се чини! Колегата, предполагам, ще сподели над какъв проект се мори.
                  Иначе поздравления за ентусиазма и трудолюбието му!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още един с Фронтера

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Ами... сдобих се и с ремарке.
                    Вярно че не е в добро състояние, но пък е подарък. До тук съм дал около 160 кинта за потягането му. Взел съм ламарина, за да сменя шперплата на страниците, който е избушен и не държи. Остава само да намеря време да я разкроя и сложа.
                    Наистина ремаркето си е благинка. Събира повече от багажника и не си цапаш колата. Даже снимания баир не е проблем - калните гуми държат на слизане с леко приплъзване. Всъщност в момента тук е толкова кално, че пеша е трудно да се ходи без да се пребиеш в калта. Доволен съм. Ще може да се кара много материал... предимно камъни.
                    До тук за два дена е направило 3 курса
                    Браво. Аз също вече имам 2 ремаркета ама ся чакам оригинален теглич че селски изпълнения не ми се правят, и аз почвам по твоята пътека скоро
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още един с Фронтера

                      Проектът е облагородяване на вилата. Строена е от дядото на жена ми - има го на една от снимките. Труден, балкански терен - всичко е под голям наклон. Това е и една от причините изобщо да започна да се интересувам от 4х4.
                      Жена ми пък е максималист. Като види, че се получава нещо, иска още, повече и т.н. Аз започнах да карам от време на време по един багажник камъни - да оправя малко пътя. Жената взе да слага по-интересните камъни на страни - трябвали й за градината: я за стъпало, я за нещо друго. С дядо й организирахме (по-скоро нивелирахме) едно "парко-място" пред вратата за джипа и аз започнах да примъквам паркинг блокчета та да не слизаме в калта - от 8-ките. Жената пък взе да ги отмъква. Започна с тях да терасира двора.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2859.jpg
Прегледи:1
Размер:177.1 КБ
ID:5469766 То това - добре, ама малко солено излиза с тия блокчета, а на нея амбициите й са големи.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2858.jpg
Прегледи:1
Размер:322.4 КБ
ID:5469765
                      Та тя взе да се заглежда в околността за алтернативи и така стигна до идеята за терасиране на двора с камък: лиска, ама големи плочи - като за градеж.
                      Та с тези нейни амбиции стигнахме до заключението, че на нас наистина ни трябва ремарке. Товари се и се разтоварва много по-лесно от багажник. Все пак багажникът на Фронтерата е ограничен, а и винаги в него има 330 важни джунджурии, които могат да потрябват, и някак е неудобно всеки път като ходим на "лов за камъни" да изпразвам всичко, а след това да мета и да подреждам всичко наново.
                      Баща й държеше въпросното ремарке в двора си и само се спъваше в него. 15 години е стояло на слънце. И те така се сдобих със "слънчасало" ремарке. То представлява някаква самоделка с мост и джанти от VW Костенурка. Плюс: 15 цолови. Минус: Само 4 цола широки.
                      Наложи се да го разглобим, за да може да се транспортира с бус. Просто беше немислимо да го пусна в движение: пререгистрация и преглед. Лапата на теглича беше ръждясала. На електрическата букса не й работи капачето и с години е влизало вода при всеки дъжд. Стоповете са счупени. Гумите бяха напукани. Страниците от шперплат бяха преживели безброй дъжд-слънце и бяха цъфнали от всички страни.
                      Всъщност големите инвестиции в ремаркето са 3 гуми (успях да го обуя с джипови - поне са с добър товарен индекс и не се страхуват от черни пътища) и 2 амортисьора. А след това и една ламарина.
                      До тук съм хвърлил 4 дни труд да го върна към живот.
                      Започнахме да му правим парко-място в двора. Поради големия естествен наклон, подсилен с наносите на черния път пред вилата, се оказа че трябва да преодолеем денивелация от над 1 метър. И така ремаркето (все още с избушени страници от шперплат) започна своята вярна служба. Като за начало - да осигури материал за собственото си място на домуване.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2864.jpg
Прегледи:1
Размер:284.7 КБ
ID:5469769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2865.jpg
Прегледи:1
Размер:296.5 КБ
ID:5469770
                      След 5 курса страниците се предадоха окончателно. Затова днес се правих на "бай Ламарин" и му скроих нови страници - снимки като го боядисам.

                      П.П. Та... не е замък. Но камъните, които смятаме да довлачим, може и да стигнат за замък.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още един с Фронтера

                        Това дето сте се хванали да го правите е много хубаво. Браво! И това с ремаркето също е много добре. Общо взето с много малко пари и с много труд, ще направите чудесно мястото. Само така!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още един с Фронтера

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Проектът е облагородяване на вилата...
                          Браво! Подкрепям начинанието ви!
                          Няма по-голямо удоволствие от това да чуваш само птичките и да забравиш ( макар и за кратко ) шумотевицата на града!
                          Иначе и аз ползвам ремарке ( остана от баща ми ) за същата цел - каквото има да се кара към и от вилата ( от аватара ).
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още един с Фронтера

                            Колеги, благодаря ви за окуражаващите думи.
                            Наистина е така: С малко пари и много труд. Днес прекарахме още 3 ремаркета баластра и изравнихме паркинга с пътя.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2874.jpg
Прегледи:1
Размер:276.7 КБ
ID:5470037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2876.jpg
Прегледи:1
Размер:269.0 КБ
ID:5470039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2878.jpg
Прегледи:1
Размер:297.0 КБ
ID:5470055
                            Живот и здраве като слегне след около месец може да докараме и още едно ремарке. За сега се получи добре - ремаркето се събира на отреденото му място, от вратата има какво да се желае още, но и тя ще стане.
                            От тук нататък ремаркето ще служи за прекарване на плочи за терасиране и за каквото още се сетим. За сега сме доволни и поляхме ползотворната седмица
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2880.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5470056
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още един с Фронтера

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              ... За сега се получи добре - ремаркето се събира на отреденото му място, от вратата има какво да се желае още, но и тя ще стане...
                              За вратата не бери грижа - аз десета година се каня да си направя на вилата свястна врата ( по нашия край се казва "вратник" ) за джипката. Панти купих още първата година, ама все не ми остава време за нея... Ние с жената спазваме твърдо принципа: "Всеки работи това, което му е приятно и когато има желание. И обикновено никой не се бърка по какъвто и да е начин в работата/почивката на другия."
                              Дядката на жена ти изглежда много печен! Поздрави на всички!
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още един с Фронтера

                                Ремаркето силно се беше притеснило от товаренето (или по-скоро претоварването) с баластра и взе че му се огъна моста. Толкова се огъна, че дясната гума почти опираше в ламарината. Оставаше й около 1 см при нормални 4 см. 4 Скоби за ресори, няколко планки и релса, която всъщност оправи положението. Не направих снимки преди стягането със скоби, мостът (това на снимката отдолу) провисваше с около 2-3 см... А бе, много грозно. Сега отново е в бойна готовност.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2972.jpg
Прегледи:1
Размер:224.2 КБ
ID:5478616
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X