Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 112

Тема: Фрoнтерата на Alexfield

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Cool Фрoнтерата на Alexfield

От вчера и аз се сдобих Фронтера.
    Може да се каже, че намерих това, което търсех:
    Стара и запазена джипка. С просто устройство и без екстри, та да няма какво да и се разваля.
    Била е преди пак собственост на член на този форум, само че нямам представа на кой. Както и да е, ако предишният собственик си я познае, ще се радвам да даде малко акъл за конкретната кола.
    Има забележки по колата, но пък цената ги компенсира. Или по-точно казано: Надявам се да ги оправя в планирания от мен бюджет.
    1. Не пали на бензин, само на газ. Но поне зимата е далече.
    2. От мотора се чува едно равномерно чукане. Ще видим дали ще има нещо за шлайфане.
    3. Ръчната спирачка държи само едното колело и то слабо. Уж едното жило било за смяна.
    4. Има и разни козметични дефекти, но те са бял кахър.

Иначе е ОФА ДБ 2.4i с газова уредба. Важните неща ги има: работещо 4х4 и здрава ходова част.
    Не ми харесва, че резервната гума е вътре в багажника. Трябва да проверя как стои въпросът с изнасянето й върху вратата на багажника или върху покрива. Също и газовата бутилка е монтирана така, че блокира по-голямата част от багажника. Смятам, след като изнеса гумата, да преместя газовата бутилка на нейно място. Така или иначе една от основните причини да я взема е именно огромният багажник, който в момента е 50% че и повече неизползваем.

Ето и малко снимки, за да не бъда съвсем голословен. Това червеното на снимките до Фронтерата е предишният ми "офф-роуд" автомобил. И той бая чакъл, черни пътища и поляни е видял.

Място
    София
    Публикации
    2,480
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Още един с Фронтера

Да ти е честита новата придобивка, да те слуша и много безаварийно каране! Колкото до това че не пали на бензин ще трябва да провериш куп неща, работи ли ти бензиновата помпа? тя най-често е причината да изгори при липса на бензин за охлаждането му, колкото до чукането ако са клапани често почукват като е студен двигателя и като позагрее изчезват ако е така не е страшно... Тук има много добри колеги с добри технически и професионални знания, има и един човек Лозан се казва който може много да ти помогне на място за всичко проблемно по джипката ти, при интерес ще ти дадем координатите му!
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    497
    Точки (при гласуване)
    11

Хайде и от мен да ти е честита новата придобивка!Много да те радва и само смяната на масло и сипването на гориво да са ти ядовете с нея!По другите въпроси първо за това че непали на бензин е най вероятно помпата.....което не е радостна новина но пък тук ще намериш най различни решения по въпроса!Клапаните: на мойта старата си я взех така карах я 4-5 години и така си я продадах без да са ми създавали проблеми!За газовата: какво да ти кажа незнам да ли си заслужава местенето на бутилката!Аз съм с 36л бутилка която я сложих успоредно на подкалника и пак багажника си е тесен но ако сега губиш 50 % от дъбочината на багажника тогава се губи 40 % от ширината.Това мога да кажа аз по въпросите!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Честито колега!
    Иначе това е положението с багажника:

Място
    София
    Публикации
    563
    Точки (при гласуване)
    8

Честито и от мен колега !!
    Много безаварийни километри ти желая с Фронтерата!
    В неделя бяхме на една софт разходка с участието на този автомобил и трябва да кажа , че се справи добре !
    Виж темата за разходките около София

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Колеги, благодаря за добрите думи.
    Надявам се дълго време да ме радва тази кола.
    Аз доста изчетох тук и покрай всичко, което разбрах за Фронтерите, за джипките, за 4х4 и изобщо за офф-роуда та се натъкнах и на координатите на Лозан.
    Сигурен съм, че скоро ще се срещна и с него.
    Всъщност аз до преди 3 дни не бях подкарвал офф-роуд автомобил изобщо. Днес ми беше първата разходка по черните пътища в района на Нови Искър - там до едно трасе за хард офф-роуд състезания - и много ми хареса. И на жената също. Това е важно - да имаш съмишленик вместо противник!

alex_serviz е офлайн
    Валентин Александров
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Видин
    Публикации
    672
    Точки (при гласуване)
    9

Честито и от мен!
    Добре дошъл!
    Дано повече те радва по горичките и по-малко престои в бокса!
    Иначе моята първата Фронтерка беше такава, е с другия двигател 2.3 TDI и от двете жила на ръчната спирачка едното беше скъсано, а пък другото уж здраво но така и не успях да го раздвижа по никакъв начин. И понеже тогава не знаех за този форум ( а той дава изключително много и полезна информация по мое мнение ) първото го намерих за над 250 лв., след 2 месеца другото съответно ми го докараха за 15-тина лв. над старата цена! Е в последствие разбрах, че има начин да ти направят старото жило за многократно по-малко финикийски знаци...
    Успех!
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

Място
    София
    Публикации
    1,201
    Точки (при гласуване)
    13

Тази Фронтера много ми прилича на една бифша моя ХАХАХА , звънни ми ако искаш да ти обясня какво е правено по нея.
    Фронтерата е лифтната 5см , и е със сменено окачване преди 2 месеца, 4броя шарнири , втулки на горни носачи външни карета и 4 маншона на каретата, отзад е с нови амортесьори с тампончета за тях ,обици 20см. с нови тампони на обиците .
    Прикачени картинки Прикачени картинки       
    Последно редактиран от Nikolai Georgiev (turbo d) ; 02-06-11 в 22:03
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Благодаря Ники,

ще ти звънна по някое време да те питам 2-3 неща.

Колкото до откритие от мен проблеми - отстранени са.
    Паленето на бензин се оказа бенз. помпа - работела е, но почти без налягане. Също така и дюзата е била запушена, но се е оправила сама в процеса на ръчкане.
    Чукането се оказа клапан - след центровка вече чука много по-леко и само като е студена.
    Ръчната спирачка си остана проблем. Жилата са наред. Бил силно изкривен железния лост под ръчката и най-лесно щял да се оправи със смяна от морга (или Лозан ако има).

Моят майстор установи още един проблем - задно дясно колело трие (най-вероятно) накладките. Ще трябва и това да го оправя. Джантата грее, а и няма инерция. Като оправя това ще падне и разхода. Все пак сигурно трябва първо да оправя ръчната спирачка, че да не би да трие от нея...

Цитат Мнение на ianely Преглед на публикациите
    Честито и от мен колега !!
    Много безаварийни километри ти желая с Фронтерата!
    В неделя бяхме на една софт разходка с участието на този автомобил и трябва да кажа , че се справи добре !
    Виж темата за разходките около София
    Да, видях я на снимка! А продавачът се кълнеше, че не я бил палил от седмица та затова запали трудно като я тествах.

Място
    София
    Публикации
    1,201
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Alexfield Преглед на публикациите
    Благодаря Ники,

ще ти звънна по някое време да те питам 2-3 неща.

Колкото до откритие от мен проблеми - отстранени са.
    Паленето на бензин се оказа бенз. помпа - работела е, но почти без налягане. Също така и дюзата е била запушена, но се е оправила сама в процеса на ръчкане.
    Чукането се оказа клапан - след центровка вече чука много по-леко и само като е студена.
    Ръчната спирачка си остана проблем. Жилата са наред. Бил силно изкривен железния лост под ръчката и най-лесно щял да се оправи със смяна от морга (или Лозан ако има).

Моят майстор установи още един проблем - задно дясно колело трие (най-вероятно) накладките. Ще трябва и това да го оправя. Джантата грее, а и няма инерция. Като оправя това ще падне и разхода. Все пак сигурно трябва първо да оправя ръчната спирачка, че да не би да трие от нея...

Да, видях я на снимка! А продавачът се кълнеше, че не я бил палил от седмица та затова запали трудно като я тествах.
    Радвам се че се е оправила на бензин аз така и не разбрах какво точно и беше при мен заработваше като откачах дебитомера
    ,задното колело задържа най-вероятно защото са много натегнати накладните . Що се отнася до човека от които я взе това просто не беше неговия джип или по точно той не беше карал джип , още на 2рия ден като го взе искаше да го продава. А на джипа му трябва само малко внимание едни 31 ци гуми и си става идеален за леки разходки в гората
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

Място
    София, кв."Красно село" иначе родом от с.Киреево
    Публикации
    527
    Точки (при гласуване)
    8

Честита придобивка и да те радва колицата. Ще ще ти по удобно да си докараш по голям аквариум, като си го купиш )

Място
    Севлиево
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    9

Честито и от мен.Дълго да те радва.
    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на a_andreew Преглед на публикациите
    Честита придобивка и да те радва колицата. Ще ще ти по удобно да си докараш по голям аквариум, като си го купиш )
    Охо! Колега-акварист
    Аз затова мисля как да разбутам резервната гума и газовата бутилка, че при това разположение нито един от големите ми аквариуми не се хваща, пък какво остава за още по-голям (не че имам къде да го сложа вкъщи де!).
    Иначе приложения на Фронтерата има много. Основното е да мога да си стигна до вилата. Също така често ми се налага да карам по черни пътища, а с Опел Тигра (другата ми кола) това си е голямо предизвикателство. От около година с жената се запалихме да ходим по пещери - така черните пътища и полетата за преодоляване се увеличиха. Имаме и наследник (на 40 дни е вече, да ни е жив и здрав) и установихме как багажът ни се увеличи в пъти - затова изрично исках Фронтерата да е дълга база.
    Иначе жена ми преди мен е фен на офф-роуд разходките - като пътник, разбира се. То и рибки започнахме да гледаме по нейна инициатива.

Място
    София
    Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    10

Охо! Колега-акварист
    Аз затова мисля как да разбутам резервната гума и газовата бутилка, че при това разположение нито един от големите ми аквариуми не се хваща, пък какво остава за още по-голям (не че имам къде да го сложа вкъщи де!).
    Иначе приложения на Фронтерата има много. Основното е да мога да си стигна до вилата. Също така често ми се налага да карам по черни пътища, а с Опел Тигра (другата ми кола) това си е голямо предизвикателство. От около година с жената се запалихме да ходим по пещери - така черните пътища и полетата за преодоляване се увеличиха. Имаме и наследник (на 40 дни е вече, да ни е жив и здрав) и установихме как багажът ни се увеличи в пъти - затова изрично исках Фронтерата да е дълга база.
    Иначе жена ми преди мен е фен на офф-роуд разходките - като пътник, разбира се. То и рибки започнахме да гледаме по нейна инициатива.
    Слагай гумата отгоре, а бутилката отстрани в багажника. И по тънка бутилка, 40 л. се побира идеално и не опира в капака.

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Днес бях при Лозан. Ама наистина е голяма работа тоя човек. Не са случайни всички суперлативи по негов адрес тук във форума.
    И двете ми жила на ръчната спирачка са за смяна. Набръзкали са се с кал до козирката. От там и триенето на задно ляво колело: отпускаш ръчната, но жилото не връща.
    Лозан свали двете жила, поне да не ми пречат докато дойдат новите, та сега съм без ръчна (не че преди имах де).
    Разликата е огромна - все едно на конете под капака са им махнали прангите. Вече мога да карам на 5-та скорост в София

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

До тук бая дреболии оправих.
    След като вече има работеща бензинова помпа, един от маркучите на бензинопровода каза: "Край! Не издържам повече!" и изля на асфалта едни 20 кила бензин. В частност ги изля върху горещия двигател, но слава богу се размина без пожар.
    Както и да е - маркуча вече е сменен.
    Установих, че не работи запалката и бушона е изгорял. Изгорих още един бушон като се опитах да го сменя (не случайно в книжката пише: Първо отстранете проблема и след това слагайте нов бушон ). Разглобих таблото. Оказа се, че полузакачената бензинова печка дава някъде на късо. Реших проблема по сталински. Така или иначе не живея във Финландия, а и бензиновата печка тъй и тъй не работи.
    С прокараните кабели, които хартисаха от печката, и бутона за включването й си направих бутон за включване и изключване на бензиновата помпа - да мога да си я пускам и спирам от купето.
    Миналата неделя на газстанцията се оказа, че тръбичката за пълнене (между буксата и газовия резервоар) има проблем - капе газ при пълнене. Газаджиите (май това е мръсна дума) са си оставили ръцете при монтажа. Въпросната тръбичка опираше в един остър ръб на шасито и от вибрациите за няколко месеца се е прекълцала. Оправих го с парче маркуч, което ми беше останало от ремонта на бензинопровода, и две скоби.
    Нещо не ми харесваше как се държи акумулатора и отидох да го тестват - 1 умряла клетка, та се сдобих с нов - 91AH. Доста по-голям от предишния, който на външен вид приличал на 62AH - без никакви лепенки и вързан по стар български обичай с тел . Да ама тела къс за новия голям акумулатор та реших да си направя скоба от арматурно желязо... с чук - доста добре се получи. А и здраво.
    Жилата за ръчната спирачка все още ги чакам да дойдат.
    Чудя се какви ли още номера ми е приготвила Фруктиерата. Хубавото е, че повечето се оправят с чук.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

....Оказа се, че полузакачената бензинова печка дава някъде на късо.
    Искаш ли да те отърва веднъж за винаги от нея. Аз си търся такава ще съм благодарен ако ми я дариш ( срещу заплащане )
    no signature no problems

Място
    Ямбол
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Честито и от мен колега.
    Ще ми кжеш ли цена на жилата за ръчна спирачка и каде ги поръча ?
    Последно редактиран от maxxx ; 19-06-11 в 06:11

Място
    София
    Публикации
    2,020
    Точки (при гласуване)
    10

Бензиновата печка се състои от 4 модула на различни места в колата:
    1. Контролен панел в купето - под радиото.
    2. Радио-управление, предполагам че е за дистанционното, което не е при мен - остан при предишния собственик.
    3. Блок за управление - до разширителния съд с антифриза.
    4. Самата печка, закачена на бензинопровода и водния кръг.
    Към всичко това има и една ужасна плетеница от кабели. Не съм наясно колко подлежи това на безболезнено сваляне. Но иначе съм съгласен да се разделя с нея.

Жилата за ръчната съм ги поръчал при Лозан. Най-добре е да кажа цена като дойдат.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Бензиновата печка се състои от 4 модула на различни места в колата:
    1. Контролен панел в купето - под радиото.
    2. Радио-управление, предполагам че е за дистанционното, което не е при мен - остан при предишния собственик.
    3. Блок за управление - до разширителния съд с антифриза.
    4. Самата печка, закачена на бензинопровода и водния кръг.
    Към всичко това има и една ужасна плетеница от кабели. Не съм наясно колко подлежи това на безболезнено сваляне. Но иначе съм съгласен да се разделя с нея.
    Ако свалим, модула за управление, самата печка и контролния панел съм сигурен че ще ми свърши работа
    Кога ще ходиш при Лозан? Да мина да се видим и да разгледам има ли шанс тая печка или е пълен скрап?
    no signature no problems

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Alexfield има нужда от помощ
    От Evgeni Enduro във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-10-11, 22:32

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации