Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

    Дълго време търсех аналог на каравана и кемпер за пътуване в България и чужбина. Ползвам и двата вида "къщи на колела" и знам всички плюсове и минуси. От няколко години искам да имам вариант за път без ограничения в трасе,скорост и комфорт. Условието беше да не спя на земята и да не ме притеснява времето. Решението е джип плюс палатка. Единият от вариантите беше AUTOHOME за покрив , но цената и липсата на място за съхранение на багаж и спане ме отказаха. Спрях се на NAPIER SUV Tents http://sportzbynapier.com/suv_minivans.html , тъй като следвам принципа " колкото по-голямо , толкова по-добре". Палатката е американска и тук е мястото специално да благодаря на ЮНИТ ТОТАЛ РЕАЛ- Александър Ковачев, представители за България. Всички варианти за доставка от USA и е-bay бяха скъпи и бавни, от Пловдив направиха чудеса от храброст за да доставят палатката навреме и пътешествието да стартира по график. Имам предишен с палатка от USA и имах известни съмнения, но след като разпънах палатката и я изполвах една седмица със всекидневно сгъване и разгъване мога да твърдя смело, че палатката е УНИКАЛНА!!!
    Всичко е много мислено, здраво и компактно. Пробвах я в жега, студ и мега дъжд.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sofiya-20110520-00068.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5931227 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sofiya-20110520-00067.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5931228 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sofiya-20110520-00066.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5931229 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010078.jpg
Прегледи:1
Размер:274.2 КБ
ID:5931230 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010202.jpg
Прегледи:1
Размер:250.2 КБ
ID:5931231 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010203.jpg
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5931232 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010147.jpg
Прегледи:1
Размер:252.3 КБ
ID:5931233 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010081.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5931246
    Последно редактирано от Александър Вълков - Outback; 31-05-11, 12:23.
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

  • #2
    От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

    Изглежда много прилично, но все пак отнема значително повече време за монтаж/ демонтаж от една покривна палатка.
    Сподели още!

    Коментар


    • #3
      От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

      Прав си за палатката на покрива, но тази отнема от пълен багажник до салата с узо 15 минути, без да преувеличавам. Първите снимки са от момента на получаването от куриера. Пробвах я, нямах търпение, сам в офиса, стана от първият път. Пак казвам, покривната палатка е само за спане, тясна е и много скъпа. Тук разполагаш с над 9м2 площ на сухо и можеш да живееш. палатката се откача от колата, можеш да си обикаляш, докато в базовият лагер редят трапезата. Кемпера си остава застопорен , покривната палатка иска събиране на багаж. Сгъване и разгъване с навиване на постелки, пердета, колчета и тента ми отнемаше не повече от времето за което,кемпера с който пътувахме заедно, разпрягаше. Ще пусна тема в друг раздел само за трипа, наистина беше рай.
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #4
        От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

        Факир си с тези 15 минути. Палаткувам от повече от 10г. но така и не се научих да го правя за такова време. На мен ми трябват 30-40 минути.
        Може ли да се ползва самостоятелно без автомобила? Воден стълб?
        Ще очакваме темата с интерес.

        Коментар


        • #5
          От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

          Яро, аз не съм палаткаджия, но с караваната и кемпера не е по лесно. Навигаторката ми разпъна за пръв път палатката като пристигнахме, аз я получих буквално часове преди да тръгна за Адриатика. Просто е мислена от американци, които знаем колко са мързеливи. Палатката може да се ползва абсолютно самостоятелно, дори чула и тентата се махат с ципове. Има и покрив за дъжд. Стълба е 1600мм май, мен така или иначе не ми говори нищо. Важно ми е да ми е сухо. Последният ден ни валя 12 часа як дъжд, палатката не мръдна дори и във предната част / фортселт/ където идеята е да държищ само багаж и маси/столове при дъжд. Прибрах я с 20 кила вода, изсуших я на бонсови поляни за 30 минути с разпъването.
          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

          Коментар


          • #6
            От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Факир си с тези 15 минути. Палаткувам от повече от 10г. но така и не се научих да го правя за такова време. На мен ми трябват 30-40 минути.
            Може ли да се ползва самостоятелно без автомобила?
            Ще очакваме темата с интерес.
            Поради естеството на пътуването, събирахме катуна през ден. По график се движехме до към 1800 до точките на пристигане. В 1900 душче, в 2000 салатка.....определено не е проблем и за лаици, може и сам човек да се справи ако внимава. Аз нанизвах палатката па колата, може и обратно но ауспуха все пак е топъл. Предвидена е негорима, удебелена материя под цялата броня, ама страх лозе пази. Палатката е окооло 12 кг , може и да се раздлели на части.
            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

            Коментар


            • #7
              От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

              Палатката изглежда доста добре,колко плати за нея?Имаш ли представа дали е универсална за всички джипове.Може ли да се монтира на джип със странично отваряща се задна врата?
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                Може ли да се монтира на джип със странично отваряща се задна врата?
                Кажи направо - за Паджеро става ли, да не питаме два пъти за едно нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  Палатката изглежда доста добре,колко плати за нея?Имаш ли представа дали е универсална за всички джипове.Може ли да се монтира на джип със странично отваряща се задна врата?
                  Принципно става, незнам доколко ще е удобно ако ва палатката спят още хора / повярвайте ми, може поне още 5 човека да поеме/. Дясната страна на палатката /тази с гумата/ практически не се използва. На другите две страни има и врати. Има покривало за дъжд което е без ципове от тази страна. На "камиона" вратата е двойна и долната част става пейка/легло. Аз съм 191см все пак. Иначе става за всички малки и големи комби/СУВ/ван според мен.

                  Цената е около 270 ЕUR, това е най скъпият модел.
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                    Не се знае обаче дали палатката ще пасне по размери на "повдигнат" джип,малко е рисковано да се поръча преди да се пробва.Чакаме снимков пътепис.
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                      Ще пасне, самата палатка е с мека връзка към джипа. Нещо като ръкав, естествено не за биг фуут ;-)
                      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                        Откакто имаш джип+палатка,ползваш ли кемпера и караваната?
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                          Харесва ми.
                          Всичко, обаче е строго индивидуално- според нуждите.
                          Първи плюс е свободата и скоростта на придвижване, съизмерими с тези на лека кола по магистралата и на джип, в гората.
                          Втори плюс е цената- пренебрежимо ниска на фона на една покривна палатка, та дори и на една по- професионална "хималайка".
                          Трети плюс е неангажиращото съхраняване и транспортиране- за сравнение на 4-ри пъти се опитваха да ми откраднат покривната палатка, а транспортирането и от джипа до мазето е сериозно изпитание за нервите и физиката на поне двама човека.
                          Минус на подобни конструкции е необходимостта от голямо, равно място за палатка + джип, т.е. основното място е къмпинга- свободното бивакуване отпада тъй като рядко се срещат толкова големи, равни и свободни парчета земя в гората.
                          Втори минус е височината- с изключение на култивираните места (отново) катуна ще трябва да се опъва под слънцето, вместо под сянката на някое дърво.
                          Трети минус е конструкцията- подобно съоръжение е крайно невъзможно да се опъне на по- ветровито място. Професионална, двуместна, четирисезонна палатка имах съмненията дали ще издържи на напорите на вятъра на някои от красивите плажове-напр. на Каламици или пък на Гьокчеада. На същите места, покривната палатка пък изобщо не успях да я отворя, въпреки перфектно позиционираният джип (и добре, че...).
                          Колкото до времето за спретване на бивак- евала. Аз също като Яро се нуждая от около 30-40 минути за да подготвя къщата, а само за тази година от средата на март до сега не съм пропуснал нито един уикенд без палаткуване (т.е., предполага се, че имам известен опит). За 15 минути успявам само да опъна конструкцията- обтягане на въжета, окопаване, надуваем дюшек, завивки и т.н. ми отнемат поне още 20 минути.
                          Всичко това са подробности- най- важното си остава кефа от подобна почивка така, че приятни моменти с новата придобивка.
                          Последно редактирано от Вальо; 02-06-11, 09:01.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #14
                            От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                            ...Минус на подобни конструкции е необходимостта от голямо, равно място за палатка + джип...
                            Това реално е минус и на покривната палатка.
                            Съгласен съм с теб относно недостатъците на високата палатка - стабилност при вятър и нужда от по-високи дървета, ако няма опция за тента, но пък комфорта при ползване на палатка с вътрешна височина от 1.80+м е съвсеееем друг от тези по 1.30м. Така, че наздраве за пълното щастие.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              Откакто имаш джип+палатка,ползваш ли кемпера и караваната?
                              Караваната ми е статична на морето и планината, кемпер ползвам за дълги трипове из Европа, много е скъпо, кемпера е мноооог скъпо удоволствие / себестойност, магистрали, ако нямаш допълнително мотор или кола си пешеходец/ а палатката и беше сефтето. минавах през Албания , черна Гора и т.н......все НеБели държави където е тегаво за ниски и скъпи кемпери.
                              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X