Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AUDI A6 quattro или ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AUDI A6 quattro или ...?

    Моля за съвет. Трябва да купувам кола за жена ми и понеже не разбирам питам.
    Автомобила ще се кара главно по магистрала и асфалтов път, много малко по черен път. Дневният пробег ще е около 100километра. Задължително е да е 4Х4 и да е с 4врати. Сумата, която съм готов да дам е около 8000лв.
    Заради пробега беше хубаво да е дизел, но във въпросното Ауди той е само 2.5 и прочетох за него да го избягвам. Ако е бензин, може би ще трябва да се слага газ, а нямам никаква идея кой от двигателите (1.8Т, 2.4, 2.8 ) е най-подходящ за това.
    Благодаря на всеки, който напише нещо за въпросното Ауди като потдръжка и експлоатационни разходи. Също така изобщо не държа да е точно Ауди и приемам всякакви съвети за по-подходящ автомобил около тази сума. Само VW Golf отпадна по неясни за мен причини.

  • #2
    От: AUDI A6 quattro или ...?

    Ми не вземай А6, ами А4 1.9TDI Quattro или Passat B5.5 1.9TDI 4Motion.
    1.9TDI е доказано здрав мотор, а при Пасат B5.5 са избегнати някои от проблемите на B5 (колкото и да са малко). Струва ми се, че Пасата ще е с по-евтина поддръжка от Аудито.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: AUDI A6 quattro или ...?

      Аз си мисля,че един Аутбек е мноооого по-добър вариант от всяка европейска кочина!

      Коментар


      • #4
        От: AUDI A6 quattro или ...?

        А6 не е ли голямо за жена, поне моята се мръщи да го кара.
        Куатрото е хубаво, нямам идея какво значи задължително да е 4х4 при положение че масово ще е по асфалта, но ти си знаеш най-добре.
        Аз лично карам старата А6 на предно и досега зимата не съм имал ама никакви проблеми, даже съм по-добре от по-малки коли зимата като проходимост поне там където аз съм ходил.
        В6 2.5 тди не купувай нито на пасат, нито на ауди.
        При положение че си се насочил към по-старата А6, там 2.5 ТДИ е В5 и е уникално здрав мотор. АЕЛ търси ако е старата А6 143 кс.
        Аз съм заложил на такъв с липса на куатро, но с автомат

        Ако е за по-новите модели 1.9 тди моторите са прекрасен избор.
        Милослав 0885 31 21 86 BGA+

        Коментар


        • #5
          От: AUDI A6 quattro или ...?

          Първоначално публикуван от Милослав Преглед на мнение
          ... В6 2.5 тди не купувай нито на пасат, нито на ауди...
          Защо?

          Коментар


          • #6
            От: AUDI A6 quattro или ...?

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Защо?
            Защото са най-редовните клиенти на пътна помощ.

            Коментар


            • #7
              От: AUDI A6 quattro или ...?

              Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
              Защото са най-редовните клиенти на пътна помощ.
              Все пак, по-конкретно освен градски легенди?
              Известни са проблемите с валове и т.н. при първите версии на V6 2.5 (155к.с.). След това?

              Коментар


              • #8
                От: AUDI A6 quattro или ...?

                Въпроса ми за Ауди е за автомобили след 1997 година, ама понеже толкова и разбирам и не им знам заводския индекс. За 2.5 дизела вече знам, че не е препоръчителен. При това положение остават само бензинови, ама незнам кои от тях са най-лесни за газифициране ако се наложи. Много полезно ще ми бъде мнение от собственик или запознат с модела, свързано с ходовата част и надеждноста му като цяло.

                Коментар


                • #9
                  От: AUDI A6 quattro или ...?

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Все пак, по-конкретно освен градски легенди?
                  Известни са проблемите с валове и т.н. при първите версии на V6 2.5 (155к.с.). След това?
                  Това е може би,автомобила за който няма легенди - всичко е истина!Много проблемни помпи,много проблемни компресори,много проблемни газоразпределители,малък ресурс на износване,текат като лейки.За окачването няма да отварям дума.И това е характеристика не на екземпляри у нас!Тази кола е само за ...снимка.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: AUDI A6 quattro или ...?

                    За 8к най-добре вземи предишното Ауди А6(което прилича на 100-ца), с редовия 5цилиндров дизел, куатро и 6 скорости. Ще ти останат и пари.
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #11
                      От: AUDI A6 quattro или ...?

                      Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                      Това е може би,автомобила за който няма легенди - всичко е истина!Много проблемни помпи,много проблемни компресори,много проблемни газоразпределители,малък ресурс на износване,текат като лейки.За окачването няма да отварям дума.И това е характеристика не на екземпляри у нас!Тази кола е само за ...снимка.
                      Поправете ме ако бъркам но това се отнася за първото поколение на 2,5 V6 което е 150к.с. Мисълта ми е , че следващите 2,5 с 163 и 179 (монтиран на ал роад) споменатите проблеми са отстранени , нали ?
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: AUDI A6 quattro или ...?

                        Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                        ...Тази кола е само за ...снимка.
                        Тц, за снимка е 2.5 TDI с мултитроник, на километри...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: AUDI A6 quattro или ...?

                          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                          Поправете ме ако бъркам но това се отнася за първото поколение на 2,5 V6 което е 150к.с. Мисълта ми е , че следващите 2,5 с 163 и 179 (монтиран на ал роад) споменатите проблеми са отстранени , нали ?
                          За съжаление - не!Този автомобил е наистина приятен за каране и гледане,но - ако го пипнат японците да го изработят,щеше да е лидер в класа си.А колегата е прав за първото А6 с купе на 100-то.

                          Коментар


                          • #14
                            От: AUDI A6 quattro или ...?

                            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                            За съжаление - не!Този автомобил е наистина приятен за каране и гледане,но - ако го пипнат японците да го изработят,щеше да е лидер в класа си.А колегата е прав за първото А6 с купе на 100-то.
                            Има неща които не трябва да пипат, но да не обръщаме темата европейски срещу японски или други автомобили. И без това оценките за по-по-най са пречупени през личните вкусове и пристрастия...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: AUDI A6 quattro или ...?

                              Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                              За съжаление - не!Този автомобил е наистина приятен за каране и гледане,но - ако го пипнат японците да го изработят,щеше да е лидер в класа си.А колегата е прав за първото А6 с купе на 100-то.
                              Проблема е, че ако го пипнат японците, няма да е толкова приятен за гледане и каране. Покажи ми една японска кола, която има the touch and feel на този клас европейски автомобил, което в този ценови диапазон е от значение. Изключение са Лексус и Инфинити.

                              Без намерения да споря, но това, което аз знам от първа ръка е, че проблемите при първата версия на 2.5 V6 (150+к.с.) са окончателно решени при по-късната версия от 180к.с., която е и при първото поколение allroad. Относно окачването - типичните проблеми от алуминиеви носачи, което ако не по това време, година-3 по-късно се явяват и при всички останали от класа.

                              За петака 2.5 е ясно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X