Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Б с проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера Б с проблем

    Здравейте колеги, леки и безаварийни киломитри на всички. Преди няколко дни продадох една "женска" Витара и взех Фронтера B Sport - 99 г. 2,2 DTI, която основно ще върти по софийския градски offroad и от време на време ще посещава някой и друг водоем. Като цяло е в добра кондиция - двигателя, скоростите и дифовете са добре /за сега/, ръжди - под контрол, ходова част и гуми - с малко помощ /предни амортисьори, маншони и лека намеса от Жан по кормилната рейка/ ще светне. Изскочи проблем обаче, с който в 30 годишния ми шофьорски опит и сменени поне 10 автомобилни марки дори и при "френски" не съм попадал. При запален двигател, докато не включа габарити, не тръгва таблото и по-скоро оборотомера,километража, нивото на горивото и t на двигателя /всичко останало е ок/. Като поработи малко изключвам габаритите, оборотомера или остава да работи или спира, а километража от време на време заработва и спира, без никаква логика или симптоми. Вчера я паля - нищо не работи, пускам габарити - всичко започва да работи перфектно, спирам изключвам конт. ключ, след това паля - "няма никой в къщи".....Имал ли е някой подобен проблем и имате ли някой, който да познава ел. инсталацията на Фронтера Б и да и "извие врата"! Благодаря предварително!

  • #2
    От: Frontera B s problem

    Това е "нормален" проблем на Фронтера Б проблема се оправя с презапояване на контактите на таблото, проблема е коментиран многократно потърси с търсачката и ще намериш решения. Мога да ти препоръчам човека който оправи моето табло и това на брат ми, вече 3 години я карам след като я оправи и не ми е гаснело таблото.

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера Б с проблем

      Ето колега въпросната тема!
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ED%F2%E5%F0%E0
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера Б с проблем

        Здравей!
        Относно "прекъсващия километраж" - предполагам, че наистина ще се оправи след презапояване на спойките по таблото ( направих го преди 2 години и от тогава не е спрял и веднъж ).
        По другия проблем "стрелките на уредите започват да работят нормално едва след включване на габаритите" - попадал съм на същия случай в Германия в една автокъща, аз лично го свързах с не дотам добре заредения акумулатор, но понеже тази Фронтерка не ми хареса по други причини след това не съм се връщал при нея и не разбрах какво в действителност го предизвиква.
        Дано съм бил полезен.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера Б с проблем

          Проблема е един и същ-лоши връзки в лентовият кабел и платката, а проявлението е различно. При мен стрелките на оборотомера и километража стояха на нула при запалена кола докато не включа фаровете(понякога при изгасяне на фаровете стрелките продължаваха да работят, друг път-не). При брат ми проявлението на проблема беше че не тръгваше дигиталният километраж, но стрелките му работеха при него проблема не се оправяше след пускане на фаровете, след презапояване се оправи. При мен от 2-3 години, а при брат ми от една след презапояването няма проблем. В случай че се прави в домашни условия трябва да се направи с много хубав поялник, попадал съм на няколко случая в нета- хората са се пробвали и се налага смяна на таблото след интервенцията.

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера Б с проблем

            Колега,какво разбираш под хубав поялник и какви изненади да очаквам от моя обикновен който е за запояване на платки?Предстои ми сваляне на таблото и ако трябва по специален поялник би ли пояснил за да го тьрся.Благодаря

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера Б с проблем

              Аз си го презапоявах с най-обикновен поялник и стана както трябва, използвах единствено колофон! Е интегралните схемички не посмях да ги пипам.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера Б с проблем

                Еми най-скъпият ми поялник струва 15лв. и мога да се пробвам да запоя някоя платка и след това да калайдисам водосточните тръби с един и същ резултат. Поялника на момчето което ми прави таблото струва 800лв. знае какво прави и как да оправи ако омаже нещо, ако нямам друг избор бих се пробвал но като знам колко струва ново табло, а и като имам избор предпочитам друг да го направи. Иначе не е сложно мисля бях пуснал в темата за таблото линк към форума на фронтераоунерс клуб, там има стъпка по стъпка какво как се прави със снимки при това.

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера Б с проблем

                  Като малко спам по темата - вэзможни са и други проявления на дефекта.Например при включени фарове или габарити стрелките да показват повече или по-малко от реалните стойности.Особено за температурата и налягането на масло си е неприятно.
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера Б с проблем

                    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                    ....Особено за температурата и налягането на масло си е неприятно.
                    Фронтера Б няма манометър!
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера Б с проблем

                      Здравейте колеги, благодаря за мненията. Да докладвам до къде го докарах.
                      1. По таблото, поради липса на време връчих "проблема" на жичкаджия, който е много добър в алармите, изпратих му схемите качени във форума и резултата е: ново табло втора употреба, което първоначално се държеше като първото, но в последствие се "пооправи" - в смисъл, тръгнаха нормално оборотомера и километража, но пък за сметка на това ме изправи на нокти със уредите за температура на двигателя и резервоара, които се "разхождат напред назад като "папагали в клетка". А да видиш стрелката на течпературата да влиза в червено, без да включи перка си е меко казано притеснително. В сервиза, къдито сменях амортисьори, минахме от датчик за включване на преките /за справка - 340 лв. оригинален/, през термостат и сигурно щяхме да стигнем до смяна на мотора......докато перката не се включи при показание на уреда 110 градуса. Междувремено стрелката на бензиномера, която показва сравнително точно наличното на резервоара, от време на време решава, че и е малко и тръгва с плавен ход нагоре, мислейки, че надува балон....... Явно ще дам старото табло за тотален преглед и презяпояване на всички спойки. В интерес на истината, този Опел ми е сефте от марката и се надявам да се "укроти" в скоро време. Мернах някъде, че Булвария имат опит в тези ел. проблеми. Кажете как са като сервиз /знания, умения и цени, разбира се/ Благодаря и лека вечер на всички!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера Б с проблем

                        Първоначално публикуван от Bob1962 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, благодаря за мненията. Да докладвам до къде го докарах.
                        Напиши си в профила от къде си.
                        Ако не искаш да ти е последния и единствен автомобил от марката не ходи в Булвария.
                        Колегата Гичев е написал къде е човека за таблото и колко струва, няма смисъл да се търси алтернатива камо ли тя да е Булвария.
                        Пожелавам ти това да са ти единствените сериозни проблеми с фронтерката
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера Б с проблем

                          0889166056-Георги със сигурност ще ти вземе 2-3 пъти по-евтино отколкото ще ти вземат в Булвария.
                          В случай че на някой му се занимава и има техническите познания ето линк към решаването на проблема стъпка по стъпка: http://www.vauxhallownersnetwork.co....ad.php?172718-[Frontera-B]-dash-fix-%28-from-my-web-pages%29

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера Б с проблем

                            От София съм. Много благодаря за линка колега Гичев, ще го прегледам и ще се обадя на Георги. В момента навъртам километраж по маршрут София - яз. Искър, за да установя всички текущи нередности и по риболовни теми. Този с таблото е ясен. От две ще направя едно, но работещо както трябва. Надявам се да нямам сериозни проблеми с Фронтерата. Мотор, скорости , раздатки са добре - без шум и в добра кондиция. Смених масла и филтри на двигателя, промивка и антифриз, предни амортисьори и ще отскоча за тест на задните. Предстоят и маслата в скоростите, раздатка и диф. Има проблем в кормилното управление - по паветата и по неравности има луфт и хлопане, което е явно за ремонт. В интерес на истината, не бях карал автомобил с торсион предно окачване. Дайте контакт с някой или съвет, по темата. Благодаря на всички предварително!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера Б с проблем

                              Първоначално публикуван от Bob1962 Преглед на мнение
                              Има проблем в кормилното управление - по паветата и по неравности има луфт и хлопане, което е явно за ремонт. В интерес на истината, не бях карал автомобил с торсион предно окачване. Дайте контакт с някой или съвет, по темата. Благодаря на всички предварително!
                              Биалетки оп 16 лв. бройката. И/или тампони на стаб. щанга, някакви от москвич или от волга май бяха по 2-3 лв. на брой. Контакта е ясен - Лозан. телефона му е почти като 112 в този подраздел.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X