Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на горивната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на горивната система

    За да посъживя малко духовете, ще отворя тема "ПОЧИСТВАНЕ И РЕМОНТ НА ГОРИВНАТА СИСТЕМА".
    Темата се наложи от самосебе си, понеже вчера след зареждане с "някаква" нафта колата почна да прекъсва, губи мощност и накрая след 20 км угасна.
    Става въпрос за Теракан, 2003 г. 150 к.с.
    Предстоящата интервенция ще се състои в следното:
    1. Сваляне и измиване на резервоара
    2. Смяна на горивен филтър
    3. Сваляне и почистване на дюзите.
    В процеса на работа ще кача и снимки , НО освен "Супер Дизел" (за които прочетох в нета, но непроверено от някои мои познат) на Околовръстното в Софето не знам кой друг може качествено да извърщи тази дейност по почистването и проверката на дюзите.
    Ако имате някакви идеи - моля пишете, че тези дни искам да направя горепосоченото и пак да се радвам на камиончето. Сервиза трябва да е читав, че не ми се повтаря продцедурата после пак.
    Благодаря.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Почистване на горивната система

    Питай колегата Люсан, той ходи при някакъв майстор който се занимавал само с Делфи и е доволен.
    Не давай да ти пипа колата не проверен човек особенно дюзи и помпа.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на горивната система

      Благодаря, и повярвай никои не ми пипа колата без да съм сигурен в него, пък и попринцип всичко си правя сам, но уви дюзите трябва да се проверят на стенд.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на горивната система

        Та така, резервоара е измит и качен, филтъра - нов, сложих нафта с добавка и ....... не ще да запали и туй то. Дюзите не съм пипал още, все пак имам малка надежда, но да видим. Какво ви е мнението да сложа малко газ та да го подбутна да запали. Давайте мнения, въпреки че като гледам интереса ви е нулев.
        Снимки по натам.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на горивната система

          Не е нулев колега, просто дай малко повече информация. Колко време въртиш за да запали ? Светва ли чек-а ? Досега имал ли си симптоми за умиране на някоя от дюзите? - тоест при продължително натоварване на двигателя да ти примигне чек- а , а при отпускане на газта- да изгасва. А и още един въпрос който може да ти се стори глупав - при подаване на контакт светва ли ти лампата за подгрев дори и за малко или никак ?
          GW Steed5

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на горивната система

            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
            Та така, резервоара е измит и качен, филтъра - нов, сложих нафта с добавка и ....... не ще да запали и туй то. Дюзите не съм пипал още, все пак имам малка надежда, но да видим. Какво ви е мнението да сложа малко газ та да го подбутна да запали. Давайте мнения, въпреки че като гледам интереса ви е нулев.
            Снимки по натам.
            Обезвъздушаване?! Сигурен съм, че си го направил, ама да питам!
            Иначе към ИНД за диагностика! Поне аз така бих направил!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на горивната система

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Обезвъздушаване?! Сигурен съм, че си го направил, ама да питам!
              Иначе към ИНД за диагностика! Поне аз така бих направил!
              в ИНД ще му кажат следното 1. Помпа - 1500 лв.( защото ще открият стружки - гаранция) , 2. дюзи по 800 лв на брой.( между другото цената е много добра).
              GW Steed5

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на горивната система

                Може и да има връзка със зареждането, може и да няма. Правилото при тия системи е първо диагностика. Иначе може да си разглобиш цялата кола без резултат. Имам колега със скенер Бош, който ходи по адреси. Да прочете Хюндая и даде насоки.
                Ако искаш може да ти дам тел.

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на горивната система

                  Е,ее то наистина имало хора тука бе. Та на въпроса до момента в които сипах тази гнусна нафта, колата ( имаи в предвид дюзите и помпата) не е давала признаци за някакъв проблем. 20 км сед като сложих горивото и тя умря. Когато завъртя ключа на "контакт", чека светка за проверка - както винаги и после си загасва, а лампата за подгряване светка за секунда и загасва, това също е нормално, проблема е че индикира за проблем с горивото, който тепърва ще ходя да го зануляват в ИНД но първо да запаля. "Скорпион", без ръце останах да обезвъздушавам но все пак и аз имам съмнения колко още трябва за да запали. Обаче нищо не казвате , да сложа ли малко газ в горивото, едно време това помагаше.
                  "Лусан", пропуснах да ти кажа че нови дюзи в ИНД са 540 лв/бр., което е радващо на фона на другите марки и ги имат в наличност, обаче ще пробвам още малко преди да ги купя. Та това за сега, просто акумулатора умря след 30 мин. въртене, утре като се посъвземе почвам нови опити. Благодаря.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на горивната система

                    Андро , ти май пак ще се окажеш много полезен - за което благодаря. Дай телефона пък ако и утре не успея ще говоря с твоя човек, въпроса е че системата както знаеш е Делфи и дали ще може да я прочете. Абе дай пък той ще каже. Предварително благодаря.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на горивната система

                      Добре де, може да прозвучи новобрански, ама пробва ли идва ли нафта до дюзите?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на горивната система

                        Абе тъкмо да проверя и падна акомулатора, но утре и това ще видя. А въпроса е много логичен и далеч от новобрански.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на горивната система

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          Андро , ти май пак ще се окажеш много полезен - за което благодаря. Дай телефона пък ако и утре не успея ще говоря с твоя човек, въпроса е че системата както знаеш е Делфи и дали ще може да я прочете. Абе дай пък той ще каже. Предварително благодаря.
                          Съмнявам се че Бош-а няма да го прочете. В краен случай моя Launch ще го прочете със сигурност, но проблема е,че аз нямам неговия опит на "диагностик" и затова нека този вариант остане като краен.
                          Звънни ми утре към 11 ч. и ще ти дам тел.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на горивната система

                            Колега, да не си решил да пробваш с масло, за да ти мърка двигателя? Макар че ме съмнява дали това , което слагат колегите да стига изобщо до горивната помпа, че да я смаже...
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на горивната система

                              Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                              Колега, да не си решил да пробваш с масло, за да ти мърка двигателя? Макар че ме съмнява дали това , което слагат колегите да стига изобщо до горивната помпа, че да я смаже...
                              Не е от маслото! Вече 5000 км. слагам по половин литър на резервоар - наистина двигателя работи по-меко! А защо да не стига до помпата? Къде ще изчезне?
                              Между другото се консултирах и в ИНД - казаха, че няма проблем, даже препоръчаха!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X