Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на горивната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Почистване на горивната система

    Колеги, пробвайте нафтата на Петрол на джипката много и хареса. С някаква добавка е и е на цената на обикновенната по другите бензиностанций.
    Вече изгорих два резервоара, разхода и вървежа са много добри.

    Коментар


    • #32
      От: Почистване на горивната система

      Здравейте колеги,
      zoro-1, честито с преборването на неприятна ситуация и благодарности за подробния материал. Ако бях на твое място щях да извикам пътна помощ или полиция за протокол и после да им разкажа играта на такива смешници по бензиностанциите. Да си плащат за гяволъка до край.
      За проблема със запалването в подобни моменти съм ползвал спрей (предимно зимата на предишния дизелак), който се впръсква и пали без проблем. Явно и газ в горивото помага.
      В повечето случаи ползвам нафта от Петрол предимно от добре изглеждащи и проверени места в цялата страна. Мога да кажа че съм доволен и горивото е добро. Зареждал съм и от скъпата на ОМВ, но не мога да кажа, че има разлика, както в работата на мотора, така и в разхода. Дори не мисля, че има и разлика в мощността. Затова си карам с петролската и не се замислям много. От време на време слагам по някоя добавка за гориво. От скоро добавям и масло 2Т на ОМВ в горивото - 300мл/резервоар а понеже ми свърши тубата последния път сложих на петрол. Определено мотора е по-безшумен, дори във високите обороти. Препоръчаха ми от ИНД, но и от други колеги съм срещал такова мнение. Не знам каква е идеята точно и как се отразява, но ефекта се усеща. Предимно казват, че помага за смазването. Както се знае горивото в БГ е много зле и е добре да има някаква превенция. Много дюзи са сменени от лошо гориво, отколкото от добавяне на масло. Биодизела също е с повече смазочни свойства, освен и повечето калории (по-високо цетаново число).
      За сервиз с добро обслужване ползвам Алекс Девил - след сервиза на Пежо посока магистралата за Пловдив, на 30-ина метра в завоя в посока околовръстното се завива, една висока сграда. За неща от ИНД само в краен случай. Лошото е, че се изхитриха и не дават гаранции за закупени части от тях, а сменени на друго място!
      На темата за горивния филтър има и по евтини варианти оригинални, а не от 118 лв в ИНД. Също и за другите филтри.
      Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
      ... Комън рейла е толкова капризен, колкото почитател на БМВ или Мерцедес..
      Илия, може ли малко подробности в какво точно е каприза? От практиката ми с различни марки с такава система не съм забелязал капризи, освен инжинерни недомислици.

      Коментар


      • #33
        От: Почистване на горивната система

        здравеите и от мен колеги.нека и аз да си кажа болката. прочетох всичко написано от вас за дюзи промивки и пр. но никъде не прочетох при смяна на помпата и ремонт на дюзите да ли всичко е ок. при мен след такава интервенция ремонт на дюзи и смяна на помпа е втора употреба но проверена джипката пали и угасва. чека не свети








        (

        Коментар


        • #34
          От: Почистване на горивната система

          Здравей колега.
          Първо дай малко повече информация -как пали Теракана/колко време върти стартера/,след като запали колко време работи и загасва,кога е сменян горивния филтър и каква марка е ,къде са ремонтирани помпата и дюзите, какво казва диагностиката.

          Коментар


          • #35
            От: Почистване на горивната система

            Предполагам след няколко секунди гасне. Пробвай като загасне да напомпаш с крушата. Ако запали и не гасне след това може да смуче въздух. Аз имах такъв проблем пак след ремонт на дюзи

            Коментар


            • #36
              Почистване на горивната система

              След смяна на дюзи чисто нови от инд и проверка на помпа без забележки след 10000 км. Помпата изтърга и стана мазало. Добре че беше Васко от Пловдив има един от най- добрите стендове за Дюзи и помпи без да съм го виждал само с куриери ме спаси. Ремонт почистване на новите дюзи, магнити от чекмеджета в резервоара миене и е като нов, от него знам на резервоар нафта 200 мл. 4 тактово масло закон


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              08854467O8
              LZ1YDA
              Hundai Terracan 2.9 CRDI
              Suzuki Samurai 1.1

              Коментар


              • #37
                От: Почистване на горивната система

                Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
                .......... на резервоар нафта 200 мл. 4 тактово масло закон........


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Колега вероятно искаш да кажеш 2Т масло т.е. двутактово масло. Слагал съм на Пасат 1.9 ТДИ 2Т бездимно и много го харесваше.
                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • #38
                  От: Почистване на горивната система

                  Аз сипвам по 250мл на резервоар. И на предната кола слагах. Проблеми от него не съм имал

                  Коментар


                  • #39
                    От: Почистване на горивната система

                    Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                    Няма и да стигне. За огромното налягане в Комън рейл системата знаете всички А защо го препоръчват - в Инд си знаят. Все пак не карате чист атмосферен дизел. Ако едното генерира налягане, другото е под жестоко налягане. Няма логика. А като сменяте филтъра , пипнете нафтата, не е ли мазна? Както и да е, стана тя една Важно е колегата да си оправи колата, а за маслото скоро някой ще проплаче.
                    А какво е огромното налягане в комън рейла? Колко бара 1000 , 2000 ?
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Почистване на горивната система

                      1 600

                      Коментар


                      • #41
                        От: Почистване на горивната система

                        На някои да, но други са само на 280 бара. Та тези дето са на 280 бара дали понасят по-леко масло в нафтата?
                        Последно редактирано от Keltis; 23-07-17, 17:53.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Почистване на горивната система

                          Я кажи кои са тези на 280 бар.Некакви турбодизели?
                          Тука си говорят за комънрейл!На такова налягане ще ти свети "чек инджин "за налягане в рейла
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Почистване на горивната система

                            250 - 300 бара е само в рейла , дюзата го пръска между / за различните марки/ 1200 -2000

                            Коментар


                            • #44
                              От: Почистване на горивната система

                              2000 няма. 1800 поне до скоро нямаше, но се предвиждаше.
                              Първото поколение GR създава максимално налягане до разпръсквача 1350 бар-а. Второто и трето поколение достигат до 1600.
                              Обърни внимание на "достигат", тоест само при максимално натоварване на ДВГ доставят максималното налягане. Иначе, спярмо натоварването вариара от 200, до максималното.
                              А и тия "огромни"налягания не са чудо невиждано. Още старите редови ГНП създават налягания до 1200 бар-а. Разпределителните ГНП за ДВГ с директно впръскване създават налягания до 1900 бар-а!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Почистване на горивната система

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Я кажи кои са тези на 280 бар.Некакви турбодизели?
                                Тука си говорят за комънрейл!На такова налягане ще ти свети "чек инджин "за налягане в рейла
                                Налягане в рейла на 1.9 JTD 280 бара , в рейла на M47R 280 бара ( Freelander 1 TD4) . ECU EDC15 . И не свети чека
                                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X