Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

    Скоро ми умря нювито в ръцете, и като гледам нещата отиват към покупка на нов навигатор.
    Свел съм избора си между два модела 1390Т или 1490Т.
    Като гледам спецификациите съществените разлики са три, като две са в полза на 1490Т и една на 1390Т.

    Положителните на 1490Т е че има по-голям екран и памет за маршрути, за сметка на батерията (издържа по малко).

    1390Т пък заради малкия си екран кара повече на автономно захранване но няма памет за маршрути.

    Какво според вас е удачно да купя?

    Навито ще се ползва предимно в автомобилен режим и рядко в планината.
    Имат ли "детски" болести двата модела и какви са те?
    Какви са недостатъците на Manufacturer refurbished устройствата след като имат гаранция към производителя?


    Ами това е, коментари и впечатления от собственици на въпросните модели ще са ми от най-голяма полза при избора.
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

  • #2
    От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

    На 13XX серия лесно се качва софтуера на 14XX. По този начин елиминираш разликата с маршрутите.
    По въпроса за батерията, според мен след като говорим за Нуви, това изобщо не е важно.
    Спомена и за планината...ами аз там не го виждам такъв ГПС. Нито има подходящи функции, нито корпус, нито живот на батерията. Най-много да се използва за намиране на колата след пикник на крайпътна поляна
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

      Значи предимството се свежда до големия дисплей, така ли?

      В гората е образно казано, по-скоро когато тръгна с колело и се забия някъде да ми покаже къде съм в момента и на къде да карам..... не става дума за хард изпълнения.
      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

      Коментар


      • #4
        От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

        Не знам за вас, но мен 5 инчов екран ми е много голям и разсейващ, така че 1390Т бих избрал. Иначе ако искаш виж и тази тема.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=97607

        Александър прави много интересни доработки на фърмуера за 13хх и 14хх - интернет през блутут, маршрути и т.н. Обаче фърмуера струва 20 долара.

        http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...collapsed&sb=5

        Коментар


        • #5
          От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

          До сега съм бил с 4.3 инчов и ми беше ок.
          Но сега изниква друг въпрос, значи ли че ако си купя 1310 + софта на руснаците ще имам пълноправно 1390?
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • #6
            От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

            Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
            ...значи ли че ако си купя 1310 + софта на руснаците ще имам пълноправно 1390?
            Да, дори с функции повече от тези на 1390. По-скоро ще имате 1490 с по-малък екран.
            А относно забутването с колело, да, ще ви покаже пътя. Въпроса обаче е, че няма да може да ви го показва дълго. Също така не е удобно за ползване с колело. Ами ако завали? Или го изтървете докато карате?
            Не случайно има и такъв тип гпс-и. Има защо да са с други характеристики и цени...
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

              Това с руския софт доста променя ситуацията и като цяло избора ми.
              1310 (заради блутута респективно интернет forecast, panoramino ...etc.) за малко пари, плюс наличния ми GTM25 и 20$ ли е правилната комбинация?

              Относно планината и използването явно не съм се изразил добре, за това ще поясня.
              Карам предимно познати маршрути (леки вело преходчета) като реша да отпочина спирам и вадя гпс-а.
              Виждам местоположението ми и на къде да карам, евентуално преглеждам картата за близка чешма и го прибирам в раницата.
              И с това се изчерпва ползването до следващото ми спиране след няколко часа да речем.
              Няма никакво навигиране докато карам колело, това е.
              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

              Коментар


              • #8
                От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                Ето тази стойка за колело е яка:



                http://www.gpscity.com/ram-mount-gar...4-1-ga34u.html

                Принципно самото уплътнение за водоустойчивост също не е проблем, обаче захранването...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                  Соларно зарядно от китайците на усб?
                  Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                    Дай снимка. Иначе аз си мислех за малък акумулатор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                      Това ще пуска ли достатъчно ток?

                      http://www.dealextreme.com/p/1800mah...-gadgets-26720



                      То всъщност това е battery pack, ама от зор заман като втора батерия мисля че ще свърши някаква работа...



                      та да се върна към темата, руски софт + 1310 и ГТМ ли е най-целесъобразно от към пари/функционалност?

                      нямам никакво намерение да се изхвърлям в скъпи джаджи, трябва ми функционалност и същевременно надеждност.
                      Последно редактирано от SunShine; 30-05-11, 15:12.
                      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                        Попаднах на интересен продукт за навигации.

                        DT-BIKE+WPCS-B Power Mount for Garmin Nuvi







                        UNIVERSAL CASE
                        Battery compartment (holds 8 x AA batteries)
                        90 degree mini-USB power cable included
                        On/ Off switch
                        LED power indicator
                        New improved foams included for better fitting

                        Features transparent touch through lens, zipper enclosure, and a cut-out at bottom for charging cable access
                        Includes multiple pieces of foam for use as spacers with different sized GPS devices
                        Compatible with most 3.5, 4.3, 5 inch GPS devices
                        Garmin Nuvi 200, 500, 700, 800, 1200, 1300, 1400, 1600, 3700 series
                        Compatible with Magellan Maestro 3000/400 series, Crossover, and Roadmate 1000 Series GPS
                        Compatible with TomTom One, GO, XL, XXL series GPS

                        he must have accessory for your Garmin, TomTom, Magellan, or other portable GPS. The new powered mount is entirely new and features newly designed bicycle and motorcycle handlebar mount and the universal case for GPS. The transparent touch through lens allows you to view and control the touch screen of your GPS. A zipper on the case is easy to use and keeps the dust out. A cut out on the bottom of the case provides access for charging cable. Three pieces of foam included serve to fit the case with varying sizes of GPS brand or device size. The included battery compartment uses 8 x AA batteries which can double or triple the usage of the GPS.
                        Последният ред доста ме зарадва, та на въпроса:

                        Колко време могат да осигурят 8хАА батерии при да кажем намалена яркост на екрана 20% да речем?
                        Ясно е че зависи и от модела, но при намалена осветеност на екрана мисля че се изравнява долу горе консумацията между различните модели с еднакъв размер на екрана.

                        Цената е приемлива: няма и 40 лева с доставката до България.
                        Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                          1490Т пристигна, доволен съм от покупката.
                          Води се фабрично обновена, пълен комплект 1:1 с този от магазина само разлика има в опаковката (бяла със сини ивици).
                          Бърза проверка в сайта на гармин показа че първата регистрация е била септември 2010-та, аз я поръчах края май месец.
                          През това време колко е пътувала до фабриката и колко е ползвана не знам.
                          Дали е била ползвана усилено нямам идея, но наистина не мога да намеря разлика за да кажа че не е нова.
                          С цялата дандания около поръчката, шипинг и ддс стъпи на 230 лева.

                          Темата е за ключ.
                          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                            Малък update,поръчах въпросната стойка DT-BIKE+WPCS-B Power Mount for Garmin Nuvi.
                            Дори се комбинирах с още един човек и шипинга падна на половина плюс че продавача прие оферта с 25% по ниска цена от обявената.

                            Като пристигне ще напиша едно нон профи ревю и как се представя стойката монтирана на велосипед в полеви условия.
                            Мисля да я окомплектовам с 8 х АА енелуп.
                            Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор между 1390Т и 1490Т, предимства и недостатъци?

                              Стойката пристигна днес, първи впечатления... солидна работа .
                              Навигацията много добре влезе в него, без опция за лашкане или подобни.
                              На колелото се закрепи стабилно без опция за мърдане, самото закрепване е измислено солидно.
                              Пускам малко снимки, скоро като пристигнат енелупите ще направя полеви тест.







                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X