Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

    Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
    Такова нещо би паснало идеално за на мястото на шибидаха при подходящите размери, но тези 800 wata консумация.... А и да не говориме за цената му 1.320,00 EUR, то по-добре нов оригинален...
    .... или просто сменяш А с Б
    Аз имах късмет , че мойта "италианка " си дойде с вграден от жабарите " рефриджиаторе" , та като четох ходенето по мъките на Фанатик , направо го съжалих . ... щото като гледам що дудуци са му навързали ...
    Но има и ентусиасти де
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Ето размери
      Не знам за джипката, но за караваната това се е отрепало.
      Междудругото и джипки има с по два акумулатора, но едва ли ще успеят да захранят този 800 W климатик. Обаче след като има за камиони сигурно има и за коли. Може би по-маломощни, но сигурно има. Трябва да разтърсим из нета.

      Коментар


      • #33
        От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Може би по-маломощни, но сигурно има. Трябва да разтърсим из нета.
        От маломощни файдата е нула. Пелтие елементи могат да се намерят и без да даваш торба пари за пластмасите около тях. Проблема е че просто не вършат работа.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От маломощни файдата е нула. Пелтие елементи могат да се намерят и без да даваш торба пари за пластмасите около тях. Проблема е че просто не вършат работа.
          Така е ама пък и на това какво му е сложното, пълниш с лед и колкото толкова.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:coolerac.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5281906Единият вентилатор вкарва, другия изкарва.

          Коментар


          • #35
            От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Единият вентилатор вкарва, другия изкарва.
            И много ефективно "вкарващия" засмуква това, дето изкара "изкарващия". Едни умници така бяха сложили вентилаторите на компютър. Познай колко беше ползата от тях.

            А проблема му е.... леда.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И много ефективно "вкарващия" засмуква това, дето изкара "изкарващия". Едни умници така бяха сложили вентилаторите на компютър. Познай колко беше ползата от тях.

              А проблема му е.... леда.
              A може и това http://www.swampy.net/golfcarairconditioner.html, защо не
              За жалост обаче си трябва ето товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:coolerac.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:5281907

              Коментар


              • #37
                От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                A може и това http://www.swampy.net/golfcarairconditioner.html, защо не
                Е на тия проблема с леда им е никакъв. Едно телефонно обаждане, и някой идва, мъкнейки резервен куфар с лед.

                ...и в крайна сметка пак ще ти излезе колкото класически, нов, за твойто возило.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                  Здравейте колеги.Знам че не е съвсем по темата,но имам един въпрос.Идва лято,а за мен това означава работа на нивата,най-вече балиране,а тези жеги не са никак приятни.Мисълта ми е,аз работя с ЮМЗ 1993 и както може би знаете,то е без климатик,ако може да се сложи нещо като мини климатик със захранвате от акумулатора или нещо подобно,ще съм ви благодарен ако споделите мнението си.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                    Ехх колега, дали ще е на трактор или на джипка... аз намерих подходящ мобилен климатик SW CUBE на 12V но струва само 2600 левчета

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5592211

                    Инак по същество, предполагам че за да имаш климатик който да ти върши работа, трябва да намериш от някоя морга например Микробус Мерцедес който да е бил с работещ климатик и да му вземеш всички чаркове, 2-та радиатора, ел перката на климатика, компресора, релета, бутони, управлението, кабеляци, тръбите и други чарколяци които сигурно пропускам и ако си сръчен + помощ от приятел разбиращ от климатици за кола, малко труд и творчество, една каса бира и 1000лв общо и като краен резултат би трябвало да имаш работещ климатик, но разправията и нервите ще са големи и ....
                    Лично аз се отказах от присаждане на климатик и си монтирах ветробрани да не ме бие директно вятъра , при теб най-лесно и евтино ще е да сложиш един як тираджийски вентилатор...
                    Последно редактирано от Еделвайс; 07-06-14, 23:09. Причина: пояснение

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                      На тези камионските са забравили да снимат резервоара за вода на гърба на кабината освен това са на 24 волта.Никаква полза за лек автомобил или джип.Освен това в топло време държат по 2 до 4 часа докато се стопи леда във водата.Да-помага но не много.Има нови ...ебершпрехер и вебасто които са едновременно и печка за зимата и климатик за лятото.Цената няма да ви хареса.По скъпо е от фронтера Б а и дърпа около 300-400 грама дизел на час.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                        Първоначално публикуван от stefan_rapara6 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.Знам че не е съвсем по темата,но имам един въпрос.Идва лято,а за мен това означава работа на нивата,най-вече балиране,а тези жеги не са никак приятни.Мисълта ми е,аз работя с ЮМЗ 1993 и както може би знаете,то е без климатик,ако може да се сложи нещо като мини климатик със захранвате от акумулатора или нещо подобно,ще съм ви благодарен ако споделите мнението си.
                        Ето едно решение - http://sofiya.agropazar.bg/%D0%BE%D0...1%D0%B8-105721
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                          Отиваш в някоя морга и сваляш всичко от климатика на някоя кола. Монтираш, пълниш и се студиш. Правил съм го няколко пъти (за скептиците) и няма ядове. Цената на цялата климатична система е около 100лв. Монтира се елементарно от човек, чиито ръце са в извънгъзието. Единствена намеса от климатичар се налага за зареждането. Може да се наложи, вместо тръби да се ползват маркучи, защото тракторът е малко по-различен от колата. Те могат да се направят с накрайниците от тръбите. Има фирми, които се занимават с хидравлични и климатични маркучи. По камионите климатиците също са с повече с маркучи, отколкото с тръби. Особено Ивеко.
                          Важно е при слагане да се смени дехидратора.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                            Пичове... в този ред на мисли... няма ли преносим АБС за кола?
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #44
                              От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Отиваш в някоя морга и сваляш всичко от климатика на някоя кола. Монтираш, пълниш и се студиш. Правил съм го няколко пъти (за скептиците) и няма ядове. Цената на цялата климатична система е около 100лв. Монтира се елементарно от човек, чиито ръце са в извънгъзието. Единствена намеса от климатичар се налага за зареждането. Може да се наложи, вместо тръби да се ползват маркучи, защото тракторът е малко по-различен от колата. Те могат да се направят с накрайниците от тръбите. Има фирми, които се занимават с хидравлични и климатични маркучи. По камионите климатиците също са с повече с маркучи, отколкото с тръби. Особено Ивеко.
                              Важно е при слагане да се смени дехидратора.
                              И аз съм съгласен с горното. Нищо сложно не е особено ако имаш стругар под ръка. Малко мислене малко части и повечко работа и ще ти е хладно в комбайна и в пъти по-евтино от готовите решения с незнаен резултат.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                                Не му трябва и стругар. Всичко се намира в коя да е морга. По тракторите има бол празни ремъчни шайби. Трябва малко железа за стойката и един ремък.
                                Може да се наложи само радиатора да е примерно зад кабината, което налага и електрически вентилатор.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X