Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Моля за съвет при избора и покупката на Laptop!При първоначални проучвания съм се спрял на следните марки и модели!
    http://laptop.bg/laptops/compare?ids...ids%5B%5D=1083

    Компютърът ще се използва за всичко, включително и графични програми !
    Освен това че ще изразите мнението си за производителите към които съм се насочил ,ще съм благодарен да предложите и споделете виждането си за други производители и конфигурации.
    Особено ценно е мнението на хора които практически са се убедили в предимствата на един вид марка е модел пред друг !
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

  • #2
    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Щом ще го палзваш за графични програми желателно е да е с външна видеокарта и 17 инчов екран.
    Аз вече 4 години ползвам НР предимно за Аутокад 2009 и съм много доволна, но незнам в момента с какво качество са НР-тата на пазара.
    Инъче ако те интересува моя е Сомпак 8710 р и кафе е разливано върху него и детето му е скачало отгоре/а то е 20 кг./ и почти денонощно работи. Само клавиатурата сменихме, че се изтри кирилицата
    Успех!
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Който от тези да вземеш все тая. DELL-овете са с двугодишна гаранция, а HP-то е с по-добра видео карта. Откъм марки си се ориентирал добре, но не и откъм модели. За работа с графични програми е добре да имаш по-добра графична карта и по-голям дисплей (16-17"). Не, че тези няма да ти свършат работа, но няма да е комфортно.
      Ето едно ревю, което ще те насочи доста добре:
      http://ardes.bg/blog/2009/01/17-lapt...-pro72q-7s008/
      Не съм се ровил и със сигурност може да намериш и по-добро предложение от този ASUS.

      ПС: Жулиета ме е изпреварила с предложението за по-голям дисплей.

      ПС 2 - това е много добро предложение:
      http://voodoo.bg/17.3|/462/products/...LL00639|no|gal
      Последно редактирано от silverfox; 28-05-11, 20:11.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Внимавай с резолюцията, която поддържа пс-то, повярвай ми от изключителна важност е.
        Ако е възможно за 17 инчов екран да е : 1920 x 1200.
        И не е лошо да кажеш до каква сума можеш да отделиш, за да знаем какво да ти препоръчаме.
        Ако ти трябва предимно за чат, нет и някакви игрички и горните стават, но ако ти трябва наистина добра машина :
        http://www.hpshop.cnsys.bg/product_d..._7_862/WD941EA
        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Е, човека е избрал 3 модела за 1100лв, а ти му предлагаш за 3000+ ...
          За тези пари е невъзможно да е с висока резолюция. Освен това едва ли ще го ползва професионално, изхождайки от условието.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Ако между HP,TOCHIBA,ASUS и DELL, аз съм за DELL. От всичките имам преки и непреки впечатления, и личното ми мнение е че DELL са най-добре като качества. За съжаление не винаги са добре откъм комплектация, колкото другите, разбирай, не винаги има толкова атрактивни като възможности предложения.

            А лично бих търсил нещо с Core i7. Има защо, вЕрвай ми.

            Помисли например и за това, ако си съвсем сигурен че не държиш на по-голям екран:
            http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...5110_DELL00706

            Малко по-нагоре е като цена, но според мен си струва всяка стотинка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Помисли например и за това, ако си съвсем сигурен че не държиш на по-голям екран:
              http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...5110_DELL00706

              Малко по-нагоре е като цена, но според мен си струва всяка стотинка.
              Напълно подкрепям, при положение, че си го купих миналата събота Доволен съм, но аз си го ползвам у дома с 24" монитор, а другаде с неговия си. Това също е вариант, върху който може да помислиш.
              Всъщност е същия като третия, който си си избрал, но с друг процесор и още една видеокарта.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Напълно подкрепям, при положение, че си го купих в събота
                Не трябваше! БОЛИ!!!

                Като си купувах моя просто нямаше такива. Не че съм недоволен, но служебния ми десктоп е с i7...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Благодаря за бързите отговори и компетентните мнения !По всичко личи че марката ще е DEL а модела Inspiron N5110 ! Модела с Core i7 ще ми дойде малко над бюджета .... но ще видим, щом е толкова добър .... !
                  При означаването Процесорите Intel Core - i3, i5 , i7 -по голямата цифра по добър процесор ли означава ? А също има различни мнение по отношение на Гланцовия дисплей -какви са предимствата и недостатъците на подобен вид дисплей?
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    При означаването Процесорите Intel Core - i3, i5 , i7 -по голямата цифра по добър процесор ли означава ?
                    Общо взето да, макар и не съвсем еднозначно. А другото е че покрай процесора, бидейки "с по-голяма цифра", често слагат и по-добра периферия, включая и конкретния, който коментираме.

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    А също има различни мнение по отношение на Гланцовия дисплей -какви са предимствата и недостатъците на подобен вид дисплей?
                    Лаптопа ми е с гланцов. Не се сещам за някакви предимства. Недостатък е че често виждаш себе си. Моя DELL е с гланцов.
                    Обаче мислех че ще е по-гадно, отколкото е. Дори като че ли почти не ми прави впечатление.


                    Наистина, ако си в състояние, напъни се за още 300 кинта, дори да е с цената на кратко отлагане на покупката. Няма да съжаляваш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      При означаването Процесорите Intel Core - i3, i5 , i7 -по голямата цифра по добър процесор ли означава ?
                      Да - при модела N5110 е четириядрен с 6MB L3 cache

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      А също има различни мнение по отношение на Гланцовия дисплей -какви са предимствата и недостатъците на подобен вид дисплей?
                      За професионална работа (а и не чак толкова) се предпочита матов. Гланцовия отразява всички светлини. Много хора не ги харесват. На мен лично не ми пречи. Предимството на гланцовите е това, че са по-ярки и контрастни и с по-живи цветове. Също така имат по-голям ъгъл на виждане. Навън обаче и при пряка слънчева светлина ще е ужас да се работи.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Навън обаче и при пряка слънчева светлина ще е ужас да се работи.
                        Днес работих навън на моя близо 4 часа. Не е чак болка за умирачка. Всъщност, сега като се сетя, днес дори не съм се замислял че е гланцов, и че това с нещо ми пречи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Днес работих навън на моя близо 4 часа. Не е чак болка за умирачка. Всъщност, сега като се сетя, днес дори не съм се замислял че е гланцов, и че това с нещо ми пречи.
                          Ами те внедряват всякакви антиотразяващи технологии. Лично аз от 5 години съм с гланцов. Стария не беше много комфортно като пекне слънце през прозореца, ама то пък като се замисля с кой ли ще е добре като слънцето осветява директно дисплея . Сега новия не знам. Още не е стигала пряка слънчева светлина до него
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            В момента ASUS е най-добрата марка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Щерката е с НР. Имат възможност за платена удължена гаранция 3г. И добре,че я направихме. На втората година сменихме дисплея, на 2.5г захранването.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X