Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Работя сериозно (видеомонтаж и пост-продукция) с компютри от 15 години! Ако трябва да говорим за лаптопи - определено DELL! Отлично съотношение на цена-качество и производителност, а здравината е такава, че навява мисли за производство в руски военен завод! Препоръчвам DELL Studio - отлична архитектура и огромен избор от конфигурации! Топ модел (с каквото се сетите) от тази серия излиза около 2200 лв. срещу 3700 лв. на Sony Vaio, примерно, при абсолютно еднакви характеристики и компоненти! Ей така за тръпката погледнете какво правят от Alienware на базата на DELL!!! Един ден ще си взема такова нещо със сигурност!

    Коментар


    • #62
      От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Явно аз съм страхотен късметлия
      Да късметлия си. Аз няма познат с HP които да е нямал проблеми.
      На един адаптера му изгорял(още първия месец), на друг паметта му се скапала, на трети дисплея....
      Та както каза един колега по-горе ВЪПРОС НА КЪСМЕТ!

      Коментар


      • #63
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Ей така за тръпката погледнете какво правят от Alienware на базата на DELL!!! Един ден ще си взема такова нещо със сигурност!
        И аз бих си взел такава машина
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #64
          От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
          Да късметлия си. Аз няма познат с HP които да е нямал проблеми.
          На един адаптера му изгорял(още първия месец), на друг паметта му се скапала, на трети дисплея....
          Та както каза един колега по-горе ВЪПРОС НА КЪСМЕТ!
          Като споменахте адаптори, чест проблем на DELL е "обелване" на кабела за ниското напрежение точно там, дето излиза от адаптера. Виждал съм го вече 3-4 пъти. Нов 90W адаптор е 55 кинта в Jar, и 10-15 лири в UK, със все шипинга.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Като споменахте адаптори, чест проблем на DELL е "обелване" на кабела за ниското напрежение точно там, дето излиза от адаптера. Виждал съм го вече 3-4 пъти. Нов 90W адаптор е 55 кинта в Jar, и 10-15 лири в UK, със все шипинга.
            Има го този проблем - прав си, но не е болка за умиране! А цените както сам си написал са смешни... Абе DELL е машината!

            Коментар


            • #66
              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              На знам как са актуалните модели, но нямам познат или приятел с мобилен компютър ХП, на който да не е сменяно дъното последните няколко години. Говоря за европейските им модели.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Като споменахте адаптори, чест проблем на DELL е "обелване" на кабела за ниското напрежение точно там, дето излиза от адаптера. Виждал съм го вече 3-4 пъти. Нов 90W адаптор е 55 кинта в Jar, и 10-15 лири в UK, със все шипинга.
                За проблемите с кабела в 90% от случаите са виновни потребителите. Остави го на място, без да го дърпаш, без да го опъваш до край, без да го навиваш и отвиваш по 5 пъти на ден да видим как ще се обели...

                Коментар


                • #68
                  От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                  За проблемите с кабела в 90% от случаите са виновни потребителите. Остави го на място, без да го дърпаш, без да го опъваш до край, без да го навиваш и отвиваш по 5 пъти на ден да видим как ще се обели...
                  За проблемите в кабела е виновен тоя, дето го е измислил така. А проблема всъщност е че изолацията на кабела не влиза навътре в адаптера, а само е залята в края с гума. И съвсем резонно рано или късно се отлепва и отдръпва.

                  Няма как адаптера да ми седи без да го пипам и мърдам. Той си седи в чантата с лаптопа, навит.

                  А решението, или по-точно побългаряването, е много просто - изолирбанд. Залепвате с него кабела към единия край на захранването, и проблемите приключват. Ама защо трябва да се стига до там. И защо високоволтовия кабел е на букса, а нисковолтовия - не?

                  Просто си е недоразумение, както и да си говорим, при това явно не от вчера, и на двата модела адаптори, дето стават за лаптопа ми.

                  Виж за сметка на това в буксата, дето се включва в лаптопа, са набутали "гъзарско" светещо синьо пръстенче.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първия ми лаптоп е на 4 години, а може и малко повече, втория ми е на 2 години - и двата нямат проблеми с адаптерите към момента, но това сигурно се дължи на това, че много много не съм ги разнасял, повече ги ползвам като настолни

                    Носили са ми адаптери, на които кабела откъм нисковолтовата страна е прерязан (примерно минала там мацката със стола върху него, и така половин година ), усукан и преусукан, при което понякога на това място и окъсява. Бе виновни са и производителя и потребителя и толкова
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Никой, дори Господ не може да спаси потребителите от самите тях... Можеш да се опиташ, но не е много сигурно, че ще успееш...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                        Първия ми лаптоп е на 4 години, а може и малко повече, втория ми е на 2 години - и двата нямат проблеми с адаптерите към момента, но това сигурно се дължи на това, че много много не съм ги разнасял, повече ги ползвам като настолни
                        E да, ама не мен ми трябваше лаптоп, за да го разнасям. Настолен си имам. И нищо повече от най-обикновена експлоатация не му се е случвало. Дори не се ползва чак толкоз много. Веднъж дневно за няколко часа, без да се мести. Просто се вади от чантата, пуска се, и ако батерията се е поизпразнила, му се слага и адаптера. Кабела се скапа от развиване и навиване. Не е напъван, дърпан, усукван, газен и прочие. Съвсем нормална експлоатация, дори по-скоро внимателна. А съм видял още два адаптера със абсолютно същия проблем. Просто им е слабо място. Факт. Бял кахър е, но го има.

                        Ако го докарам до нов адаптер, номера с изолирбанда ще го направя веднага, и проблем няма да има.

                        Просто трябваше да го направят с букса и от двете страни. Хем няма да купуваш цял нов адаптер заради прекъсната жичка, зер, трябва да сме екологични, хем проблемите ще са на порядък по-малко, ако такива въобще се случат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          E да, ама не мен ми трябваше лаптоп, за да го разнасям.
                          Прав си Спарки, аз затова казвам, че с моите нямам проблеми, но вероятно това се дължи на факта, че много много не са разнасяни.
                          А когато ги разнасям, гледам да навивам кабела на по-голямо кълбо, че да не вземе да се усуче нещо ...
                          А че ги правят малко калпаво, то е ясно, нали производителя трябва да печели и от резервни части ...
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #73
                            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Кабелът лесно може да се спаси от тази беля - просто при навиване трябва да се остави "ухо" и да не се усуква около изхода.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Кабелът лесно може да се спаси от тази беля - просто при навиване трябва да се остави "ухо" и да не се усуква около изхода.
                              Изолирал съм го и съм му оставил перманентно ухо в момента.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Аз от около 6 години съм собственик на DELL , първия ми беще Latitude d610 купуван от тук за 3000лв беше голяма пушка тогава. Сега съм с latitude d630 къпих го от САЩ за 1300лв преди 3години и беше с около 700лв по евтин от тук, но за нещастие се оказа доста по калпав - направо ми разби перфектното мнение за марката което беше на база на първуя ноутбук.
                                Този се оказа доста по кекав (чупиха му се пластмаси , една панта ,гумените крачета изпопадаха и др. дреболии които доста дразнят). За щастие нямам проблеми с изгорели компоненти но като цяло отбелязвам ,че качеството на марката върви на доло ... разбира се тва е в световен мащаб при всички производители ,но все пак е кофти. В момента стария ми ноутбук държи повече на батерия от новия (като отбелязвам че съм ги експлоатирал еднакво, като разбирасе и 2та не съм ги изтървал и чупил)
                                В заключение не знам ако ми се наложи да си купя в момента лаптоп какъв ще е той ! Но определено добро мнение за DELL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X