Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    + за какво ти трябва
    1366x768 на 13,3 инча - с това работя в момента като съм си вързал и втори монитор,
    няма място за нищо - не че не се работи но е малко.
    На Жулиета лаптопа върши перфектна работа за това за което го ползва.
    Според мен това е резолюцията за 17 ка.

    Ице на мен 15" 1400х1050 ми е идеално, като си седна на бюрото без да се залпвам в монитора.

    Та на въпроса за лаптопа - разгледай и 13.3 инчовите,
    със същата резолюция (1366x76, така и така ще ползваш 2 ри монитор - поне да е мобилен.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
      DELL

      Да сравняваш HP с Dell е все едно да сравняваш форд с мерцедес...
      Някой по-горе беше споменал нещо за гаранцията... На повечето DELL-ове е 3 години и плюс това е Next Business Day (обаждаш се идват и ти го оправят безплатно)
      HP е с 1 година стандартно, хубаво е да се удължи... Има защо....


      НР въобще не е Форд при лаптопите (много повече е), а пък Мерцедес при тях отдавна няма

      Задължително си удължи гаранцията (като тя не покрива батерията). Дел са с 2 или с 3 години, но и при тях има защо, повярвай ми

      Работя в сервиз за компютри, сервизираме НР, Дел, Тошиба и още няколко.

      Всичко е на късмет да ви кажа - случвало се е евтино НР да работи, а скъпо (мобилна работна станция например) да дефектира, и обратното.
      И при Дел е същата история.
      Тошиба и те са ...
      Не е до марки, а до модели - някои модели си имат "детски болести", други не, като това е при всички марки.
      Два еднакви лаптопа - единия работи, другия дефектира, иди ги разбери ...
      В къщи имам две НР-та (nx6325 и ProBook 4510s) - и на двете съм сменял по нещо (като на Пробука само оптичното устройство, сигурно защото никога не го бях ползвал ).
      Дел XPS серията са много трошливи - това също ми го казаха и от съпорта на Дел
      Въобще, всичко е ...
      За да нямаш ядове, най-добре си карай с пишещата машина

      Сега сериозно - взимай този с най-добри параметри за същата цена, все пак си има гаранцийка и да стане нещо ще се сервизира и готово.
      Иначе, от линка в най-първия пост от темата - аз съм май за НР-то (основно заради видеокартата).
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #48
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение

        Иначе, от линка в най-първия пост от темата - аз съм май за НР-то (основно заради видеокартата).
        Точно!
        А и всичко описано от предния пост е вярно.
        Квото и да си хортуваме - ако ще сцепваме компютър от 3Д и видео обработка - беж далеч от лаптопите...
        С голям кеф чета това: "външна видеокарта" за лаптоп... Представям си го: отваряш капака, вадиш стара, слагаш нова платка и отново си на върхна на технологията...
        Взимай най-хубавото по твоя джоб и забрави да се интересуваш от цени, докато не дойде време за следващоро ПеЦе...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #49
          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Напълно съм съгласен с HD.....няма марки - има модели! Най-важното нещо е гаранцията, колкото повече толкова по-добре, след това идва бюджета и т.н. Много е важно да се чуе мнението на човек, който има поглед върху това кои модели най-често и най-масово "присъстват" в сервиза! Въпроси за резолюция, размер на екрана, вид(glare, anti-glare и т.н) се решават най-лесно като се погледнат моделите на живо защото всичко е въпрос на субективно възприятие.....

          Коментар


          • #50
            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение

            НР въобще не е Форд при лаптопите (много повече е), а пък Мерцедес при тях отдавна няма
            Малко са, но има и "мерцесес". Е, и цената им е подобаваща... За съжаление, другите които правеха мобилни компютри пак около мерцедесите, преди време си продадоха бизнеса на китайците...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Работил съм с доста от тези модели, но за целта на автора на темата не стават.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #52
                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Бягай далеч от hp дори скъпите им модели са боклуци и въпроса е на късмет - аз бих взел тошиба поне при авария в сервиза няма те направят сам да си говориш
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Хм, до сега не бях видял между какво избираш и говорех принципно за марките
                  Сега видях, че избираш между 3 боклука, като дори първия "с хубавата видеокарта" спада към това определение. Въпреки, не споря, че в сравнение с останалите 2 си е хубава.
                  Веднага ти предлагам следните 2 машини:

                  DELL Inspiron N5010 P6200, 4GB, 640GB, HD5650, 15.6" - 999 лв
                  DELL Inspiron N5010 Core i3 380M, 4GB, 640GB, HD5650, 15.6" - 1099 лв
                  DELL Inspiron N5010 Core i5 480M, 4GB, 640GB, HD5650, 15.6" - 1399 лв

                  Най-скъпия естествено е най-добър!

                  Донякъде съм съгласен с колегата HD, че има добри и лоши модели на всеки производител, НО В ПРОЦЕНТНО СЪОТНОШЕНИЕ лошите модели на HP са много повече от тези на Dell.
                  Най-честите посещения при нас са на:
                  1.ASUS
                  2.HP
                  3.Acer - по-стари модели

                  Още нещо за HP. Защо стандартната им гаранция е 12м. Така като се замисля маи няма други с 12 м. По мои наблюдения процента на хората които удължават гаранцията е много малък под 10%. Най-честата причина е, че цената на евтиното HP с удължена гаранция става съвсем различна...
                  Последно редактирано от Glow; 02-06-11, 01:10. Причина: Допълнение

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Много ми е интересно защо не на HP.
                    От 15 години ползвам марката за работа и за домашен - лаптопи.
                    Интересно, може аз да съм късметлия но до сега не съм пращал нито един (от мойте) в сервиз за каквото и да било.

                    В момента ползвамн ProBook 4320s с i5 процесор и 13.3'' матрица.
                    освен скапания дисплей - други забележки нямам - за сега.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Като чета коментарите още повече се радвам, че съм се спрял на Lenovo.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Много ми е интересно защо не на HP.
                        От 15 години ползвам марката за работа и за домашен - лаптопи.
                        Интересно, може аз да съм късметлия но до сега не съм пращал нито един (от мойте) в сервиз за каквото и да било.

                        В момента ползвамн ProBook 4320s с i5 процесор и 13.3'' матрица.
                        освен скапания дисплей - други забележки нямам - за сега.
                        Ще ти споделя моя опит - няколко броя от серията pailion dv примерно 2 dv6000 i 3 dv9000 спират да работят проблемна видео карта като някой от тях се купувани в САЩ други в Европа на гаранцията изтекла - в САЩ се обявява recall тука в С***о искат за dv9000 нещо от рода на 800 долара за дъно като на въпроса има ли гаранция че и с новото дъно няма да се случи същото при положение че явно дизайна е проблемен - отговора е "не даваме гаранция че няма да се случи пак" (гаранция на новото дъно 6 месеца) . Положението извън бг където се дадени другите dv9000 за ремонт (Италия) е същото "recall няма ,дайте пари за дъно , гаранция че няма да се появи същия дефект няма" при положение че ставаше въпрос за бизнес клас лаптопи които по спомен тука струваха към 3000 и кусур лева си представям кво е положението при по ниските класове. Ясно е че при всички лаптопи проблеми могат да възникнат но при положение че цели серии дефектират и е ясно че проблема е в производителя да наглееш да искаш 1000 лева за ремонт с неясно бъдеще ми се стори много. Така че аз лично оттогава не съм препоръчал на никои да си има работа с HP даже препоръчвам да си няма.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Явно аз съм страхотен късметлия

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Колежката си избра лаптоп, понеже и изглеждал симпатичен...
                            И е доволна!
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Малко са, но има и "мерцесес". Е, и цената им е подобаваща... За съжаление, другите които правеха мобилни компютри пак около мерцедесите, преди време си продадоха бизнеса на китайците...
                              Е да, това е Мерцедес наистина , обаче тях не ги коментирам изобщо, тъй като въобще не са в масовия сегмент, поне за България ...

                              Сега няколко приятелски съвета:

                              1. Бягайте далече от НР Павилион/Пресарио (подчертавам Павилион и Пресарио, без значение модела) - въпреки, че повечето са с 24 м гаранция. Те масово са за смяна на дъно - я видеокартата се отлепила, я чипсета, я нещо друго по дъното
                              ;
                              2. Dell Inspiron N5010 на нас в сервиза са ни любими - разбирайте носят регулярни приходи

                              3. Човек, когато купува лаптоп (то май важи за всички уреди това), трябва да разпита как стои въпроса с гаранцията и сервиза, защото рано или късно вероятно ще му се наложи да ги ползва. Т.е. трябва да сте с нагласата, че джаджата, която купувате вероятно ще се строши нещо.
                              Много клиенти идват и изумени казват, как разбииш ли били дали цели 800 лв за тоя прекрасен лаптоп, и той взел, че се счупил
                              Спестявам си да им казвам, че хората и по 3 хил лв дават, и пак понякога идват при нас (разбира се това са единични случаи)

                              Нали знаете - само истинския мъж изхвърля гаранционната карта още на излизане от магазина

                              При нас май най-много идват НР-та (предимно Павилион и Пресарио), по-малко Дел, още по-малко Тошиба - НО, не знам какво е % съотношение между продадени и дошли в сервиза Но май е факт, че хората най-много се лъжат (по-скоро ги лъжат) да купуват Павилиони (сигурно щото са много джиджани ) и по-малко Дел-ове.
                              За останалите марки не знам, тъй като не ги сервизираме и там не мога да кажа нищо
                              Но имам приятели с Леновота, Acer, и какви ли още не марки, които също са ползвал и сервиз, на други пък си им работят без проблем ...

                              Цитат:
                              "Бягай далеч от hp дори скъпите им модели са боклуци и въпроса е на късмет - аз бих взел тошиба поне при авария в сервиза няма те направят сам да си говориш "

                              Не разбрах добре колега, какво искаш да кажеш с това, че няма да те направят сам да си говориш ...
                              И при Тошиба, и при НР, доставката на частите става за около седмица.
                              Хубавото на Дел е, че са с 24 м гаранция (естествено и там може да си я удължиш), частите идват обикновено за 2-3 дни, НО там пък има една друга шитня - някои модели на Дел са с т.нар гараниця тип Parts Only - т.е. частите са безплатни за клиента, но си плаща труда
                              Най-добре е, ако уцелите Дел с гаранция "обслужване на място", но това обикновено няма как да го знаете предварително ...

                              Към поста на колегата persuader с оплакването му за Павилионите - вече казах за тях по-горе, но лошото е, че тук в централна и източна Европа ни третират като някви индианци - в Щатите има и recall на цели серии, или ти връщат парите (а и сигурно може да ги осъдиш ), и т.н. Тук обаче НР искат да цицат докрай, и пари за дъно ще искат сервизите и всичко - ремонт до дупка, и в някои случаи най-много да ти дадат нов (което пак е добре), но трябва да си по-нахален
                              И тая политика се определя от НР (или друг производител съответно), а не от самите сервизи.

                              Даниеле, явно наистина си късметлия, дано и занапред да е така

                              Като обобщение - купувате си някакъв лаптоп (или настолен), питате за гаранция и сервиз, ако се строши просто приемете нещата спокойно (ако е харда е кофти, но правете си бекъп на инфото на външен носител), нито сте първите, нито последните. В началото и аз много се изнервях от тия неща, обаче после свикнах и сега въобще не се и трогвам ако нещо ми се строши - просто си казвам такъв ми бил късмета и толкова (а явно аз съм обратното на Даниел - досега май каквото съм си купил, почти всичко е ходило по сервизи )

                              Пропуснах да кажа, че голям % от дефектите са свързани например с дефектирал захранващ адаптер (за което голям % вина имат "Енергото" ), понякога при токов удар опуква и дъното освен адаптера, същото може да се случи и по LAN-а.

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Колежката си избра лаптоп, понеже и изглеждал симпатичен...
                              И е доволна!
                              Даниеле, явно не си само ти късметлия
                              Последно редактирано от HD; 02-06-11, 10:12.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                При мен на първо място са Toshiba... в смисъл почти всеки месец поправям по една-две и то при положение, че не ми се работи и съм казал на всички, че лятото няма да работя. Понеже повечето Dell машини са купени след проучване и са над средния клас до сега Dell за гаранция не са ми връщали. Имах само едно HP (Павилион - каква изненада, а?) което дефектира, но там и потребителя има вина - мъкнел го по плажа... Ми браво - бизнес ориентиран лаптоп на плажа... айде нищо да не казвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X