Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Как така никъде не предлагат разглеждане на работещ лаптоп? Да не си търсил в селската бакалия?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Това няма как да стане Asus са едни от най добрите дъна.
      Да бе. А сериите на които кондензаторите пукаха като пуканки? А сериите които тръгваха когато си искат (описаната от мен случка)?

      Според мен чиста градска легенда. И данък марка, съответно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Обиколи технотата, може да гледаш и разглеждаш цял ден. Запиши си моделите които ти харесват и ще ги коментираме тук. Но гледай както си гледаш да не те излъжат да купиш нещо. Че правилото е, че човек които не разбира трябва да се прецака задължително ))

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          За ASUS-a. Единственото свястно нещо което бих си взел е дъно и евентуално видеокарта.... Всичко друго е леш....

          Коментар


          • #35
            От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Да бе. А сериите на които кондензаторите пукаха като пуканки? А сериите които тръгваха когато си искат (описаната от мен случка)?
            Това е, защото не си се борил достатъчно. Иначе щеше да знаеш, че ВСИЧКИ правят такава продукция, но в различен процент.

            Коментар


            • #36
              Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Да бе. А сериите на които кондензаторите пукаха като пуканки? А сериите които тръгваха когато си искат (описаната от мен случка)?
              Спукани кондензатори съм виждал само на дъно с АМД процесор (такъв никога не съм си купувал и не мога да кажа нищо - идвали са за ремонт при мен).
              Обикновенно пукат когато се оверклоква процесора или са ползвани некачествени кондензатори - но тях не ги произвежда асус,
              Ясен е прав - по принцип всички производители имат скапани серии.
              90% от компютрите които съм имал са били с АСУС и в интерес на истината още работят - включително и един пентиум 3,
              който подарих на един приятел за бейкъп.

              дъно и евентуално видеокарта.
              Да ползвал съм около 6 такива само с НВИДИА и са страшно добри и безпроблемни.

              За лаптопите им обаче нямам идея - от над 10 години ползвам само ХП и съм много доволен.
              Последно редактирано от Daniel; 30-05-11, 09:15.

              Коментар


              • #37
                От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това е, защото не си се борил достатъчно. Иначе щеше да знаеш, че ВСИЧКИ правят такава продукция, но в различен процент.
                Хм, интересно защо с Gigabyte от над 10 години насам не съм имал грам такъв проблем, при това не с един и два, а вероятно над 30 системи. Вярно че обикновено купувам дъна в средния и горния сегмент, но въпреки това... Въпросната случка беше точно с такова дъно - уж най-доброто на пазара на що-годе смислена цена. А имаше период, в който пуканките бяха поголовни - от най-евтините, до най-скъпите дъна. Проблема с кондензаторите е ясен и не е от днес и вчера. Ама е показателно че и ASUS не са нищо особено по отношение на качество. Аз това и казвам - не ги плюя, но просто не са това, което се твърди че са.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  АСУС-а работи по бързо.
                  сглобявах и инсталирах преди време около 10 машини с двата вида дъно - еднакви характеристики.
                  И скороста на работа на асуса беше видимо по голяма - на чисти ХП инсталации + драйвери с купен Уиндоус.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    АСУС-а работи по бързо.
                    сглобявах и инсталирах преди време около 10 машини с двата вида дъно - еднакви характеристики.
                    И скороста на работа на асуса беше видимо по голяма - на чисти ХП инсталации + драйвери с купен Уиндоус.
                    Това са моделни особености. Например едното да се е разбирало по-добре с конкретната памет от другото, и от сорта. Ако всички честоти, цикли на изчакване и т.н. на едното и на другото са еднакви, тая разлика просто няма откъде да дойде, освен да речем от някой неоптимизиран драйвър или нещо такова.

                    Аз говорех за хардуерни дефекти. За останалото имам ограничени наблюдения.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Абсолютно съм съгласен но крайния потребеител не се интересува от скапани драйвери, честоти и т.н.

                      П.С паметта беше кигстън и на двете.

                      Същото е и с лаптопите.
                      Винаги търсиш кое е най добро, и накрая си разочарован от резултата
                      Последно редактирано от Daniel; 30-05-11, 09:52.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Напълно подкрепям, при положение, че си го купих миналата събота Доволен съм, но аз си го ползвам у дома с 24" монитор, а другаде с неговия си. Това също е вариант, върху който може да помислиш.
                        Всъщност е същия като третия, който си си избрал, но с друг процесор и още една видеокарта.
                        Яснооо кво ще взимаме...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                          Внимавай с резолюцията, която поддържа пс-то, повярвай ми от изключителна важност е.
                          Ако е възможно за 17 инчов екран да е : 1920 x 1200...
                          Моят съвет към питащият е - избягвай мобилни компютри с подобна резолюция на матрицата. Няма особена полза, а ще трябва да гледаш иконите и да четеш надписите с лупа. Тая резолюция е подходяща за нещо над 20".
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Моят съвет към питащият е - избягвай мобилни компютри с подобна резолюция на матрицата. Няма особена полза, а ще трябва да гледаш иконите и да четеш надписите с лупа. Тая резолюция е подходяща за нещо над 20".
                            Аз в момента съм на 1680х1050 на 17 инчов екран и ми е малка резолюцията. Явно е до индивидуално възприемане на възможностите, които дава голямата резолюция. Дала съм си мнението, но това е и мнение на много колеги, които използват ПС -то си за професионална работа.
                            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Действително е индивидуално. Аз предпочитам да работя по-далеч от монитора - при настолните, поне 1 метър, съответно предпочитам да е голям с умерена резолюция.
                              За преносимите конфитюри - ползвал съм 15" 1400х1050 или нещо подобно като резолюция, не ми е комфортно. Както казах, иконите стават малки, текстовете също. Увеличаването им от настройките дава частичен резултат - някои текстове почват да излизат от диалоговите прозорци и други подобни дребни и глупави неудобства. Това се отнася за древното ХП де, в новите ОС не съм задълбавал толкова в тия настройки.
                              Относно малеенето на резолюцията на 17" екран... Може да ти малее размера на екрана, а не резолюцията. Не знам с какво се занимаваш, но за КАД приложения, установих опитно, че истината е 30". Откакто се сдобих, не искам да чувам за по-малък монитор.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Въпросът е изцяло до остротата на зрението.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X