Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Не знам как са новите машини на Acer, но моя е на повече от седем години и никакви ядове нямам с него, а го мъкна навсякъде.
    Единствено, периодично го почиствам от прах. Корава машина е.
    За Packard Bell, не знам...
    Е той твоя Acer е от времената, когато лаптопите все още бяха лапопи, принтерите бяха принтери, и т.н.
    Сега всичкото е горе-долу един дол дренки, като някои модели са по-големи боклуци от другите.
    За Пакард-Бел - някои работят, други се трошат, пак според късмета - сервиза е само в София, доколкото знам, но пък си поемат разходите за куриера
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Почти не мога да повярвам, че ще го напиша, но новите Acer са доста читави... Доста време не купувах нищо от марката, защото бяха доста зле, като качество и с объркана функционалност, но новите им модели са доста приемливи. Лично аз не понасям лаптопи, но тези, които обслужвам са горе-долу добре избрани и учудващо, но Acer-ите се ядват. Като производителност са приемливи, и като сглобка също са горе-долу добре. Реално от бюджетният клас не бих купил друго. От средният клас по-скоро бих взел Asus, Dell или PB, ако ми хареса може и HP например. От високия клас... Alienware (елитната гейм марка на Dell) за игри, Asus за филми и мултимедия или Sony за бизнес потребител.

      Коментар


      • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Повечето е повече, така ли? А разликата м/у
        Intel Core i7-2620M (2.7/3.4 GHz, 4MB Cache) и ntel Core i7-2630QM (2.00/2.90GHz 6 MB Cache)?
        Разликата е голяма 2МБ повече процесорна кеш при единия(като се има в предвид, че преди време процесорите бяха с по 512Kb...)

        На истина скапаните резолуции са за по-ниска цена. Явно на low end пазара се набляга на "видимите неща' - процесор, памет... и невидимите - резолуция на дисплея са на заден план...

        Коментар


        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Почти не мога да повярвам, че ще го напиша, но новите Acer са доста читави... Доста време не купувах нищо от марката, защото бяха доста зле, като качество и с объркана функционалност, но новите им модели са доста приемливи. Лично аз не понасям лаптопи, но тези, които обслужвам са горе-долу добре избрани и учудващо, но Acer-ите се ядват. Като производителност са приемливи, и като сглобка също са горе-долу добре. Реално от бюджетният клас не бих купил друго. От средният клас по-скоро бих взел Asus, Dell или PB, ако ми хареса може и HP например. От високия клас... Alienware (елитната гейм марка на Dell) за игри, Asus за филми и мултимедия или Sony за бизнес потребител.
          А какво значи "бюджетния клас", защото лапотипи има за по 650лв. А Acer за 1300лв. е ... ами доста добра конфигурация може да се намери. Не съм ИТ, не съм и Профи Геймър, не съм и Дизайнер. Прост юзър съм, но пък тествам всичко излези нови игри. Всичко работи без насичане на фреймове и т.н. Това на лаптоп на почти 6-7 месеца, купен за ~1100лв.
          Какво примерно представлява "среден клас латпоп" - примерно Asus?

          Коментар


          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            ASUS - сраден клас, друг път... Аисъра е 2 пъти по-добър...

            а новите игри на каква резолюция ги тестваш, на стандартната или на фул (колкото е на досплея ти, и със всички включени красоти)?!

            Коментар


            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
              ASUS - сраден клас, друг път... Аисъра е 2 пъти по-добър...

              а новите игри на каква резолюция ги тестваш, на стандартната или на фул (колкото е на досплея ти, и със всички включени красоти)?!
              На най-голямата резолюция на ХАЙ.

              Коментар


              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                А какво значи "бюджетния клас", защото лапотипи има за по 650лв. А Acer за 1300лв. е ... ами доста добра конфигурация може да се намери. Не съм ИТ, не съм и Профи Геймър, не съм и Дизайнер. Прост юзър съм, но пък тествам всичко излези нови игри. Всичко работи без насичане на фреймове и т.н. Това на лаптоп на почти 6-7 месеца, купен за ~1100лв.

                Какво примерно представлява "среден клас латпоп" - примерно Asus?
                Бюджетен клас означава точно бюджетен клас - до 850 лева. По-скъпите не бих ги рискувал защото за тези пари бих взел друго.


                Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                ASUS - сраден клас, друг път... Аисъра е 2 пъти по-добър...
                Избирам Asus само по една причина - физически е по-здрав. Да, грозни са като г*з, да ръбати са, да имат някои проблеми с измислени фунционалности, които не бих ползвал, но са чиста проба магарета, когато става дума за здравина! Това е моята причина да предпочета тях пред Acer, които са доста по-нежни. Иначе, че има Acer-и, които са високо производителни - има... Все пак Asus са по-добре сглобените машини - изпитано в боя...

                Коментар


                • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Имам наблюдения на Asus K70AB, от 1 година го използвам и съм доволен като цяло! Следващия лаптоп който мисля да закупя е DELL Studio 1555!
                  OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                  Коментар


                  • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Явно никой няма преки впечатления от Packard Bell, някаква екзотика са май! Нещата сякаш отиват към купуването на Dell за около 1000 лв. Кои са трошливите модели в момента и ако има някой по-сполучлив ще съм благодарен да споделите?

                    Коментар


                    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
                      Явно никой няма преки впечатления от Packard Bell, някаква екзотика са май! Нещата сякаш отиват към купуването на Dell за около 1000 лв. Кои са трошливите модели в момента и ако има някой по-сполучлив ще съм благодарен да споделите?
                      DELL N5010 са ни любими в сервиза (демек доста идват при нас) - в последната седмица и нещо направо ни заринаха с такива (може би 10-12 бройки, което за мен е много), като май като се замисля, повечето оттях бяха за харддискове Вътре са с WD скорпио блу, които после Дел сменят с Тошиба N5110, M5010 (или 5110 беше) също идват, но малко по-малко.

                      За около 1000 лв твърдо препоръчвам HP ProBook 4530s! Няма да сбъркаш.
                      Последно редактирано от HD; 18-01-12, 16:41.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        Избирам Asus само по една причина - физически е по-здрав.
                        Виждал съм доста асуси а напукана пластмаса, и то не от изпускане "а от атмосферните условия в стаята". Ако го изложиш на слънце и е черен става като течен шоколад ... Недей си боже да го изпуснеш...

                        Наблюденията ми са от първата серия на асус която дойде в БГ. От там на татъка с АСУС не съм се занимавал...

                        Но има една друга закономерност, лаптопите втора ръка са обикновено са на поне 5 години. И карат още 3-4 Не съм виждал асуси втора ръка, явно до 5-тата си година не стават за нищо....

                        Коментар


                        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          DELL N5010 са ни любими в сервиза (демек доста идват при нас) - в последната седмица и нещо направо ни заринаха с такива (може би 10-12 бройки, което за мен е много), като май като се замисля, повечето оттях бяха за харддискове Вътре са с WD скорпио блу, които после Дел сменят с Тошиба N5110, M5010 (или 5110 беше) също идват, но малко по-малко.

                          За около 1000 лв твърдо препоръчвам HP ProBook 4530s! Няма да сбъркаш.

                          Диска е консуматив, и не е показателен за здравината на лаптопа. След наводнението взеха много скапани дискове да правят и WD и Seagate. Само, че както казах, този диск и в HP да го сложиш пак ще сдаде багажа...
                          Но аз за дефектирал диск на лаптоп не се притеснявам защото за тая работа си има гаранция, само ако имам важна информация може да ми създаде известни трудности, но всичко се оправя...

                          Коментар


                          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                            Диска е консуматив, и не е показателен за здравината на лаптопа. След наводнението взеха много скапани дискове да правят и WD и Seagate. Само, че както казах, този диск и в HP да го сложиш пак ще сдаде багажа...
                            Но аз за дефектирал диск на лаптоп не се притеснявам защото за тая работа си има гаранция, само ако имам важна информация може да ми създаде известни трудности, но всичко се оправя...
                            Така е за съжаление - напоследък направо са си консуматив дисковете. Преди, докато се скапе харда смениш 3-4 батерии, а сега обратното.
                            И въпреки това N5010 са си боклуци, кой за дъно, кой за нещо друго, имат си болежки.
                            А това, че ще се скапе харда не е нищо (дори и да е извънгаранционен), но ако загубиш важно инфо, тогава вече е проблем, защото няма по-ценно нещо от съответната информация.

                            П.П. И все пак, към момента смятам, че WD дефектира доста повече от Seagate.
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Може би доста общо ще поставя въпроса, но на коя марка, с Dual-Core или с Core 2 Duо да се спра?
                              Избора е голям - над 100 броя, предлагат ми изгодно, на 1-2 г. са, внос от Англия - т.е. за пазара на "белите" страни са били предназначени.
                              Като започнем от малко познати марки у нас, като Packard Bell и Gateway, и стигнем до HP, TOSHIBA SATELLITE, Compaq, Dell, Asus, Acer, Fujitsu Siemens... (Личния ми глас е за Acer - стария ми е на 8 г. и още си работи, има само 1-2 ивици на дисплея)
                              Последно редактирано от ivied; 19-01-12, 16:46.

                              Коментар


                              • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Диска е консуматив, и не е показателен за здравината на лаптопа.
                                За мен е показател - обикновено там си държа нещата и ми е доста по важен дори от дъното.
                                Да консуматив е, да сменя се, вече даже и не са скъпи но предпочитам лаптопа да си идва с хубав диск.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X