Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Батерия за лаптоп DELL - от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Батерия за лаптоп DELL - от къде?

    Здравейте.
    Замина ми батерията на единия лаптоп (Дел Инспирон 1525).За мое учудване не можах да си намеря оригинална.Пълно е с така наречените ОЕМ,но след проблеми с такава батерия в предходните години не искам да слагам неоригинална.
    Та ще съм ви благодарен ако сте се сблъсквали с този проблем и споделите от къде да си закупя оригинална батерия.
    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

    Ремонтирай оригиналната, щом мислиш че проблемът ти е в ОЕМ батериите. Но той не е. Ако очакваш да изкарва както когато компютърът е бил нов - няма никакъв начин. И компютърът не е вече същият (остарял е), и софтуерът (накичен с много нови глупости).

    Коментар


    • #3
      От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

      Не е проблема във времето,което изкарва.Проблема беше,че не иска да зарежда.Започваше да се зарежда и след 3-4 мин. спираше.Лаптопа пак беше Дел.Купих оригинална и всичко си тръгна.Иначе ми е ясно,че няма как да изкарва като на нов лаптоп.
      А за ремонтирането - не слагат ли пак някакви неоригинални елементи?
      Изобщо с тези батерии е един филм,а пусто не отбирам много от компютри.

      Коментар


      • #4
        От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

        Ако не иска да се зарежда е просто - връщаш в магазина и искаш работеща.

        А за елементите - то няма такова нещо като "оригинални". Има 2-3 големи производители на LiIon елементи, които и да вземеш - ако са нови (да не са отвисяли на склад 1-2-3 години) няма да сбъркаш - ще работят като новите, че и по-добре, защото технологията е малко дръпнала напред през това време. Ако си мислиш, че в оригиналната батерия има някакви други - ами няма. Има каквото са правили тези 2-3 големи производителя в него момент.

        При ремонтирането, единственото важно нещо е да не се запоява направо върху елемента - това като нищо може да му изяде половината живот. В нормалните сервизи ползват бързи точкови заварки, които не загряват корпуса.

        Коментар


        • #5
          От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

          За моя Дел ми обясниха, че имало накичен хардуер и софтуер, които разпознавал "оргиналната" батерия. Моя Дел (Инспирион 1525) спря да иска да си зарежда оригиналната батерия, та по този повод ми ги разказаха тия неща. До колкото знам Стемо е фирмата, която е официален сервиз на Дел в България. Може и да греша.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            До колкото знам Стемо е фирмата, която е официален сервиз на Дел в България. Може и да греша.
            Не грешиш. Стемо е един от официалните сервизи в БГ и съответно се доставят само оригинални Дел резервни части.
            Батериите на преносимите компютри Дел не са хич скъпи, понякога проблема е срока на доставка - отива и по 1 месец даже.

            Най-добре отиваш в някой оторизиран сервиз на Дел и питаш.
            Последно редактирано от HD; 27-05-11, 14:28.
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #7
              От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

              http://www.solariscomputers.com/contactus
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • #8
                От: Батерия за лаптоп DELL - от къде?

                За същия модел си поръчах батерия, а после и зарядно от този сайт http://www.intelinet.bg/. За сега нямам никакви проблеми, вече 5-6 месеца всичко си работи повече от добре, за разлика от фабричните.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X