Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

    Това за 550 гр. фреон сигурно ли е?При мен има фабрична табалка с надпис 750 +/–5%!?Толкова и ми сложиха при зареждането.

    Коментар


    • #32
      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
      Това за 550 гр. фреон сигурно ли е?При мен има фабрична табалка с надпис 750 +/–5%!?Толкова и ми сложиха при зареждането.
      На табелката ми пише 550гр. +/– 50гр., събра точно 600гр.
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #33
        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

        Явно климатиците са различни...?!

        Коментар


        • #34
          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

          Явно климатиците са различни...?!
          Има много голяма разлика във вентилазионата система между различните серии на тераното.
          Това са вътрешните филтри за 3-те серии
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:88008528.jpg
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:5285934
          Най-дебелия е за 1°-a серия, този по средата е за 2°-а (на моя бяха същите- 2 един до друг ), а най-високия е за 3°-а.
          Тези са външните и както виждате има различни модели тъйкато при всяко обновяване на двигателя са правели и промяна на двигателното отделение.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ab2k.jpg
Прегледи:1
Размер:9.8 КБ
ID:5285935
          На моя бяха Втория и третия от ляво на дясно - карбоновия беше от вън, а политиленовия (по малкия) от вътре.
          http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

          Върл маняк на NISSAN PATROL

          Коментар


          • #35
            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

            М.. даа има разлика и в екземплярите очевидно от една и съща серия и година даже.Моето примерно няма филтър в купето само отвън два малки а е 97г. Маверик.

            Коментар


            • #36
              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              На табелката ми пише 550гр. +/– 50гр., събра точно 600гр.
              Ти си с трилитровия мотор. Нормално е. Компресора и радиатора са различни, до колкото знам.

              Първоначално публикуван от Стачито Преглед на мнение
              Има много голяма разлика във вентилазионата система между различните серии на тераното.
              Това са вътрешните филтри за 3-те серии
              [ATTACH=CONFIG]340504[/ATTACH]
              Най-дебелия е за 1°-a серия, този по средата е за 2°-а (на моя бяха същите- 2 един до друг ), а най-високия е за 3°-а.
              Тези са външните и както виждате има различни модели тъйкато при всяко обновяване на двигателя са правели и промяна на двигателното отделение.
              [ATTACH=CONFIG]340505[/ATTACH]
              На моя бяха Втория и третия от ляво на дясно - карбоновия беше от вън, а политиленовия (по малкия) от вътре.
              Не знам (тоест мога само да предполагам) какво визираш под 1-ва, втора и трета серия, но ако е до 1996, 1996-2000, и след 2000, мога да ти кажа че 2.7TDI след 1996, та до края производството им, са излизали с филтър като моя - един единствен, зад жабката. Вчера се уверих за пореден път на едно терано 2002-ра. Разлики с моето - нула. По-старите не се е случвало да заглеждам в подробности. Бензиновите - също.

              Както и да е. И единия, и другия филтри (под чистачките и зад жабката) са сложени гламаво според мен, но тоя под чистачките бие всякакви рекорди. За да смениш филтър, трябва да направиш половин основен ремонт. Явно от нисан през тия години са имали странна представа за средата, в която биха могли да се експлоатират тия машини. То вярно че това нашето тук никъде го няма, но всеки уважаващ себе си съвременен автомобил е с филтър, който се сменя за 2 минути, и то без да отвиеш ни едно болтче. Визирам Fabia-та си, например.

              По-вероятно е да има различни изпълнения за различните двигатели и различните държави, според мен.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                Аз под чистачките филтър нямам...само тоя в жабката.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #38
                  От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                  Днес свалях филтъра дето се намира зад жапката-направо се чудя как е минавал въздух през филтъра.Сега климатика се чувства доста по добре.Очаквах да е доста по лесно достъпен но все пак неможе всичко да е перфектно,нали

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    Аз под чистачките филтър нямам...само тоя в жабката.
                    Виж аз още не съм обърнал внимание.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                      Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
                      Днес свалях филтъра дето се намира зад жапката-направо се чудя как е минавал въздух през филтъра.Сега климатика се чувства доста по добре.Очаквах да е доста по лесно достъпен но все пак неможе всичко да е перфектно,нали
                      А оправи ли се проблема с двигателя, след смяна на датчика?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        А оправи ли се проблема с двигателя, след смяна на датчика?
                        Все още чакам да ми доставят датчика.Човека каза след 10-на дни да се обадя за уточнение на адреса.Вече наближава и мисля да звънна.
                        Между другото имах път към сливница и се отбих до нисан,по каталожния номер ми извадиха цена от 815 лева.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                          Хич и не се отбивай повече. Знаеш кой е човека.

                          За информация - покрай носачите, продавам и сума ти чаркове на едни франсета, да си избият шипинга. Та явно навсякъде цените са такива като в нисан.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Хич и не се отбивай повече. Знаеш кой е човека.

                            За информация - покрай носачите, продавам и сума ти чаркове на едни франсета, да си избият шипинга. Та явно навсякъде цените са такива като в нисан.
                            В понеделник трябва да дойде датчика, ще пиша като има развитие.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                              Колеги как сваляте чистачките. Развих гайката но не трепват гадовете?
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вентилацията на купето на Нисан Терано 2

                                На Тераното не съм ги махал, но на други коли за да ги махнеш трябва да са вдигнати и с леко поклащане на ляво на дясно излизат от шлиците (в краен случай доброто старо WD-40 също помага)
                                Land Rover Discovery 3.9 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X