Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

    Здравейте,може би има писано много по моя въпрос, но не успявам да намеря точно това което ме интересува.Миля да купувам мотор за гора.Никога не съм карал крос или ендуро.
    Имам една Honda cbr 125r 2007 , но мисля че няма нищо общо.Насочил съм се към два модела Yamaha YZ 400F и Yamaha TT 600 .Цените им са близки.
    Говоря с познати и ми казват: "като купуваш купувай по добвия а именно Yz".И в момента съм много объркан и незная кой да слушам.
    Интересуваме също за подръжката на двата мотора и разхода на гориво.
    Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
    Мерси предварително

  • #2
    От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

    В YZ-та има много повече фън,по-лек,по-мощен - кросов мотор
    ТТ600 - ендуро тип "паркетник" не че не става за гората,ама по мое мнение е мъка,доста тежък си е...
    като поддръжка ТТ600 - доста лека поддръжка,на големи интервали,докъто на кросовия поддръжката си е разход,масло се сменя доста по често,повече неща се износват за по-бързо време...трябва да решиш кое ти е приоритет,евтина поддръжка или фън фактора

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

      И аз бях пред тази дилема да взема уз400 или тт 600,в крайна сметка се спрях на тт600,като мощност е почти еднакво с уз400 но е по тежко, но за сметка на това има елементарно обслужване и е евтно за подръжка за разлика от уз който е спортен мотор и интервала за смяна на консумативи се измерва в часове.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

        В моточасове - на всеки мотор се измерва в моточасове - ако ще и с най-елементарната поддръжка да е,аз лично съм с двете ръце за yz400f - по мое мнение,ако можеш да си позволиш такъв мотор - ще можеш и да го поддържаш - проучи как са цените на вериги,зъбаци,масла,филтри и сам прецени ще можеш ли да го поддържаш

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

          Търсиш ендуро , избираш между крос и ендуро ... в общи линии тия мотори нямат много общо . Кажи поне защо се спря на тях , та да получиш и съвети евентуално . Най-малкото нямат стартер ( ТТ-Е то има) , а пишеш че нямаш опит извън асфалта...

          п.п. В моточасове - прав си , ама при едните часовете са повече , та това е разликата.

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

            YZ-то е рязък, а щом не си карал ендуро няма да ти е добре. ТТ е по-спокоен.
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

              Той на кроса ще се научи,а това ТТ като падне и трябва да го изправя,или залитне на някоя локва с кроса само ще се подпре,а с този паркетник направо ще си падне и ще му начупи пластмасите ...
              ТТ-то е по асфалтово ориентирано,помисли си за риба ли ще ходиш с този мотор,или ще го караш за да ти доставя удоволствие?

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                Е, хайде сега ТТ-тата не са чак такива стругове и според мен са по скоро горско ориентирани.
                Различните модификации тежат различно но общо взето повечето са в интервала 130 - 140 кг което е сравнимо с теглото на XR 600 който не се слави като паркетник. А това че са с двойно предназначение - според мен дава само предимства. Сменяш гумите и отцепваш за морето. Освен това поддружката е много по облекчена, маслото се сменя на много по големи периоди в сравнение със спортните а при положение че литър добро масло от 30 - 40 лева нагоре... и това си е фактор. Пластмасите са им достатачно прибрани а и е въздухарка така че при падане няма чак толкова неща за чупене.
                Голямото бутало дава голям въртящ момент а от там стабилност и мощност в ниските обороти и най вече "спокойствие" на мотора - много важно за човек който тепърва ще се учи на оффроуд.
                Ако пред мен стоеше този въпрос бих избрал ТТ-то но това си е мое мнение.
                Ако колегата иска по спортно каране със скокове и екстриими и няма да ползва мотора за асфалтови преходи тогава Yz-a е по добрия избор.
                Последно редактирано от mendi; 28-05-11, 09:42. Причина: паравопис

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                  Колега я вземи си купи един Джебел, ХР, ДР или друг подобен само че 250см3 с 6 скорости и стартер да рахатясаш! Аз съм карал и ХТ 600 и ТТ350 и Джебел 250 и тн.. ама най лесно се кара Джебела и почити няма място което да е недостъпно за него. ХТ е супер ама е толкова як че не е за разправяне, има огромен въртящ момент от много ниски обороти и не е за начинаещи. А леките 250 машинки са много удобни за каране и прощават много грешки, а пък си вървят пущините никъде не съм изоставал от групата с Джебела. Поддръжка - минимална! За 4 години: 2 акумулатора (защото има много ментета) 2х смяна на масло и 1 преден зъбак, веригата е още оригиналната с която е дошъл от Япония!
                  born to be wild
                  Кольо Ковачев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                    Благодаря на всички за коментарите.Вчера взех Yamaha TT 600E по талон е 99г. но не съм сигурен да ли това е год. на производство.Човека от който го взех ми каза,че трябва да си регулирам предницата,защото той бил 110кг а аз съм 75кг. трябва ли да правя подобно нещо и необходимо ли е?Ако не е мн трудно някой би ли ми обяснил как точно става това регулиране.Колко често трябва да се сменя маслото.в момента е с Valvolin 15W50 мисля че беше.добро ли е това масло или да го сменям пак.Въздушния филтър сменя ли се или се пере.Въпросите ми може би не са за тази тема но в мента съм объркан и незнам какво да правя по мотора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                      Първоначално публикуван от petar_taskov Преглед на мнение
                      Благодаря на всички за коментарите.Вчера взех Yamaha TT 600E по талон е 99г. но не съм сигурен да ли това е год. на производство.Човека от който го взех ми каза,че трябва да си регулирам предницата,защото той бил 110кг а аз съм 75кг. трябва ли да правя подобно нещо и необходимо ли е?Ако не е мн трудно някой би ли ми обяснил как точно става това регулиране.Колко често трябва да се сменя маслото.в момента е с Valvolin 15W50 мисля че беше.добро ли е това масло или да го сменям пак.Въздушния филтър сменя ли се или се пере.Въпросите ми може би не са за тази тема но в мента съм объркан и незнам какво да правя по мотора.
                      Има много написано за тези мотори,от колегата ЕМО.Смени маслото и масленния филтър.Предницата пипай само ако не ти допадат настройките.Маслото се сменя от пробката на двигателя и на резервоара за масло.Ако нещо те интересува пиши ми на лични.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                        Поздравления за направения избор и много безавариини километри!
                        Днес и утре не пипай нищо!!!
                        Както каза колегата преди мен настройките се сменят само ако не ти паснат, из форума има написано много за регулиране на предницата така че инфо има. Освен това най добре хвани да ти помогне някои приятел дето е по стар моторист и е пипал това - онова.
                        Маслото на този тип мотори обикновенно се сменят през 2000км. Хубаво е да го смениш ако не си сигурен колко го е карал предишния собственик с това масло. За маслата също е писано доста, Motul са доста добри, коя е твоята модификация може да провериш по спецификациите на мотора но 15W50 не ми звучи зле.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha YZ 400F или Yamaha TT 600

                          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                          Поздравления за направения избор и много безавариини километри!
                          Днес и утре не пипай нищо!!!
                          Както каза колегата преди мен настройките се сменят само ако не ти паснат, из форума има написано много за регулиране на предницата така че инфо има. Освен това най добре хвани да ти помогне някои приятел дето е по стар моторист и е пипал това - онова.
                          Маслото на този тип мотори обикновенно се сменят през 2000км. Хубаво е да го смениш ако не си сигурен колко го е карал предишния собственик с това масло. За маслата също е писано доста, Motul са доста добри, коя е твоята модификация може да провериш по спецификациите на мотора но 15W50 не ми звучи зле.
                          А как се проверява маслото на тт-то?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X