Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
    Купувах нови дюзи от Китай работят на джип вече половин година на опаковката пише че са произведени в сащ Цената излезе 2100лв Търговеца пише за някаква гаранция но мижи да те лажем Цената е за 4бр с ддс и акциз

    В aliexpress съм се спрял на същите 1282$+154$ доставка в пликчета има уплътнения,но не виждам металните(медни) пръстени.Тези които си закупил имаха ли ги?
    Има още един вариант 1280$+123$ доставка с уплътненията и пръстените

    Относно поста на сребърната лисица:Това не съм го правил,но вече е с свалени дюзи.Правих диагностика(не можа да се хване всичко),но отчиташе че ЕГР работи,налягане на масло OK,а за дюзите пишеше само ON

    Коментар


    • От: Trooper 3.0 трудно пали

      Относно дюзите Става дума горе-долу за същото Тези които аз купих бяха без уплътнения и дифтунги но предполагам че това е политика на търговеца Мисля че производителят е един тъй като номера под който ги виждам е нов
      Колкото до диагностиката ако чека не ви свети при работещ двг тестера ще ви покаже ОК навсякъде Друг е въпроса дали датчиците отчитат коректно ако датчик е променил параметрите си той ще подава грешна информация При проблеми тази диагностика я правя с механични прибори а после закачам тестера за лично успокоение

      Коментар


      • От: Trooper 3.0 трудно пали

        Ако може още едно питане:медните пръстени във втулките ли се слагат или на дюзите.При мен като извадих дюзите бяха на тях,но в една тема Сребърната лисица беше качил снимки,на които ми се струва че се монтират на дъното на втулките.

        Коментар


        • От: Trooper 3.0 трудно пали

          Аз ги залепвам с грес на дюзите след като всичко се почиства идеално

          Коментар


          • От: Trooper 3.0 трудно пали

            На мойто трупче до сега съм сменил 7/8 дюзи всичките 2 употреба.От началото всичките работеха и след извесно време започваше да прекъсва колата,имах случай докато се прибера до вкъщи отказаха 2 дюзи.И така докато накрая не свърших всички дюзи и направих най лесното,сложих добавка за нафта дават я 1лт. за 1 тон нафта,а аз 20 лт нафта на 1 литър добавка.Отначалото запали на 2 цилиндъра и започнах да го форсирам леко полеко докато започна да изчиства бавно че даже и успях да потегля на полусъеденител и така го раздвижих,за мое щастие взе че изчисти на 100% и от тогава да чукна на дърво вече 1 година нямам ядове,слагам само нафта на омв макс мошън и на пълен резервоар 1 чаша от добавката.
            Яд ме е че всички дюзи ги изхвърлих можеше и да не бяха изгорели всичките.
            Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
            0885/511287 ; +393200282393

            Коментар


            • От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
              Аз ги залепвам с грес на дюзите след като всичко се почиства идеално
              Колега,как ги разглобяваш?
              Медната дифтунка не мога да я изнижа от разпръсквача,а самата дюза където е резбата не тръгва въобще.
              Пробвах на тази която ме съмнява.Навих гума и пробвах с тръбен ключ,но не мърда.Дай съвет,че да не заприличат и другите както ти каза на водопроводни тръби

              Коментар


              • От: Trooper 3.0 трудно пали

                Първоначално публикуван от spaskok Преглед на мнение
                На мойто трупче до сега съм сменил 7/8 дюзи всичките 2 употреба.От началото всичките работеха и след извесно време започваше да прекъсва колата,имах случай докато се прибера до вкъщи отказаха 2 дюзи.И така докато накрая не свърших всички дюзи и направих най лесното,сложих добавка за нафта дават я 1лт. за 1 тон нафта,а аз 20 лт нафта на 1 литър добавка.Отначалото запали на 2 цилиндъра и започнах да го форсирам леко полеко докато започна да изчиства бавно че даже и успях да потегля на полусъеденител и така го раздвижих,за мое щастие взе че изчисти на 100% и от тогава да чукна на дърво вече 1 година нямам ядове,слагам само нафта на омв макс мошън и на пълен резервоар 1 чаша от добавката.
                Яд ме е че всички дюзи ги изхвърлих можеше и да не бяха изгорели всичките.
                Когато я купих в резервоара имаше нещо което наподобяваше всичко друго,но не и нафта.Смених масло,филтри и т.н,напълних до горе и сипах добавка за почистване на дюзите(от бензиностанцията)След като я прибрах от София се усети подобрение,но не на 100%.
                Едната дюза се оказа сменявана.Двуцифрения номер най-долу и е 57,а на другите три е 49

                Коментар


                • От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Колега искаш съвет Ето ти Сглоби си колата и не пипай там където можеш да счупиш нещо Аз съм видял доста такива мотори но дюзи които да не дават мощност не съм видял Дюзите или работят или не Има си начини това да се провери Ако на малки обороти двигателя работи равно и не тресе дюзите са наред
                  Проблема ти е някъде на друго място турбо ток генерация и тн Този джип не се прави с мнения от форума с приятели баджанаци и други капацитети от този род Не мога да ти кажа какъв му е проблема но съм сигурен че с разглобяване на късмет няма до го оправиш Колкото до алито има дюзи по 200 долара ти си си харесал от 300 защо след като производителя е един
                  Прочетох за проблемите ти
                  Трудно студено палене вероятно подгревателни свещи възможно клапан за налягане той може да е причина за липса на мощност Ако не работи добре не може да осигури достатъчно налягане на маслото
                  Последно редактирано от boyko.v; 24-12-16, 07:22. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Като пристигнат сглобявам и дано се оправи.
                    Весели празници.

                    Коментар


                    • От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Колега тъй като казваш че ще разглобяваш старите дюзи имам оферта тел 0884 679260

                      Коментар


                      • От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
                        Колега тъй като казваш че ще разглобяваш старите дюзи имам оферта тел 0884 679260
                        Здравей колега и за много години!
                        Вчера разговарях с един колега от Монтана и ми каза,че така и така съм разглобил колата ,е препоръчително да сменя и уплътненията на втулките.След това за монтажа имало значение реда на затягане/разхлабване/затягане на дюзи,рейка и H-кламповете.
                        Препоръча ми човек,който на времето му е свършил работа и ми даде телефон(0884 679260 ).Не мога да намеря къде в БГ да поръчам уплътненията за втулките или целия комплект.Ако можеш дай съвет.Когато успея да взема новите дюзи(още са в митница София-с DHL бера страшни ядове) ще те потърся.Колкото до старите дюзи вече съм ги разглобил.Пробвах разпръсквачите на компресор:само този на сменяваната дюза разпръскваше от шесте отвора(толкова ги преброих),а другите само от два до три отвора.Доколкото се може видях през втулките,че в горивната камера е страшна глеч,която я имаше и по разпръсквачите.
                        Телефонът ми е 0882016172.
                        Ще се чуем.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Първоначално публикуван от ivcho.vd Преглед на мнение
                          Не мога да намеря къде в БГ да поръчам уплътненията за втулките или целия комплект.
                          Булвария, за Опел Монтерей, ~200лв целия комплект.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Булвария, за Опел Монтерей, ~200лв целия комплект.
                            В сайта им не успях да видя,но им драснах един мейл с допитване.

                            Благодаря.

                            Коментар


                            • От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Здравейте,от вчера се появи нов проблем при моята каляска.
                              Карам си аз по пътя и по едно време колата изгасва.Пробвам да я запаля,но не мога.Два три опита,но не иска.Тъкмо вадех телефона да търся някой да ме тегли и жената вика опитай още веднъж.Въртя и запали без проблем.Прибрахме се.
                              Днес ми направи същата работа.В населено място спускам по лек наклон с около 40км/ч колата пак изгасна.Един опит за палене,но не.Изпуших една цигара,завъртях ключа и запали без проблем.

                              Някакви идей какво се случва?

                              Коментар


                              • От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Един колега ми каза ,че може да има проблем с имобилайзера(всъщност не знам дали въобще има такъв).Пробвах с резервния ключ,но същата работа.Има ли имобилайзер това чудо на техниката.След малко колата запали без проблем.Двигателя работи около 40секунди и след това изгасна все едно съм върнал ключа.Ново палене работи малко и пак изгасна все едно съм върнал ключа.Ново палене без проблем.Работи малко и пак изгасна.Нов опит за палене,но не иска.Ако е запаля след малко пак ще е без проблем ,но за кратко.
                                Според мен се спира достъпът на гориво или маслото за работата на дюзите(имобилайзер или както четох в друга тема датчик за налягане на маслото в рейката).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X