Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Trooper 3.0 трудно пали

    Колега според мен тази кола се опитва да те обижда сексуално Има нещо вярно в догатките ти но каква е причината Ако искаш обади ми се

    Коментар


    • От: Trooper 3.0 трудно пали

      Първоначално публикуван от ivcho.vd Преглед на мнение
      Един колега ми каза ,че може да има проблем с имобилайзера(всъщност не знам дали въобще има такъв).Пробвах с резервния ключ,но същата работа.Има ли имобилайзер това чудо на техниката.След малко колата запали без проблем.Двигателя работи около 40секунди и след това изгасна все едно съм върнал ключа.Ново палене работи малко и пак изгасна все едно съм върнал ключа.Ново палене без проблем.Работи малко и пак изгасна.Нов опит за палене,но не иска.Ако е запаля след малко пак ще е без проблем ,но за кратко.
      Според мен се спира достъпът на гориво или маслото за работата на дюзите(имобилайзер или както четох в друга тема датчик за налягане на маслото в рейката).
      Провери датчика за налягане на маслото.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Trooper 3.0 трудно пали

        Някой имат имобилайзери,но едва ли е там проблема.Един познат имаше такъв.Като го взе кара го 2 седмици без проблем и една сутрин излиза за работа и дедов-не пали.При него проблемите бяха стартер,дюзи,турбо и много много много ядове.Беше го платил над 5 бона даде го за около 2 000.Вижте дали всичко е наред по горивната система и стартера,че според моя приятел и стартера им е проблемен възел (А той стана експерт по тези джипове от горчив опит.)
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • От: Trooper 3.0 трудно пали

          Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
          Някой имат имобилайзери,но едва ли е там проблема.Един познат имаше такъв.Като го взе кара го 2 седмици без проблем и една сутрин излиза за работа и дедов-не пали.При него проблемите бяха стартер,дюзи,турбо и много много много ядове.Беше го платил над 5 бона даде го за около 2 000.Вижте дали всичко е наред по горивната система и стартера,че според моя приятел и стартера им е проблемен възел (А той стана експерт по тези джипове от горчив опит.)
          Дюзите са сменени.Стартер не е(колата пали,работи различно време и гасне все едно съм върнал ключа.За последващо палене трябва да мине известно време и пак пали нормално и т.н.)Ще сменя филтър на системата за подаване на масло към дюзите и маслото.Последваща стъпка OPRS датчикКолкото до турбото там нещата не са ми много ясни,но май и там има проблем.При плавно набиране(дори и след 2000rpm.)не го усещам,все едно карам чист дизел.Свалих термозащитния капак на турбината,пробвах перката за луфтове(нямаше).След това пробвах на ръка рейката на разстоварващия клапан(задвижих я с усилие).При работещ двигател с 3000rpm за около две минути клапана въобще не сработи(не би ли трябвало за това време да сработи?)

          Поздрави.

          Коментар


          • От: Trooper 3.0 трудно пали

            Това с недостига на мощност е признак за заминало турбо,а пуши ли черно,нещо нетипични шумове от турбото,избива ли масло в интеркулъра или по маркучите?
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              Това с недостига на мощност е признак за заминало турбо,а пуши ли черно,нещо нетипични шумове от турбото,избива ли масло в интеркулъра или по маркучите?
              Имаше малко масло по вакуума.Шумове не чувам,а в интеркулера много малко омасляване.
              Никакъв дим.

              Коментар


              • От: Trooper 3.0 трудно пали

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Провери датчика за налягане на маслото.

                Точно това се оказа.Благодарение на логистичната,техническа и всякаква друга подкрепа boyko.v колата запали.И не само запали,но видимо се подобри работата на двг и вървежа.
                Бойко,надявам се каляската повече никога да не се опитва да ме обижда сексуално



                Поздрави и успех на всички

                Коментар


                • От: Trooper 3.0 трудно пали

                  А дано,ама на дали....

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X