Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Trooper 3.0 трудно пали

    Без значение, дали зима или лято, моят трупчо(3.0тди 2002г) върти по 2-3 пъти преди да запали. Сменил съм свещи, гарнитури, акумулатори 2бр и т.н, но явно другаде е причината. Понякога си пали от раз. Няма никакви други симптоми като аварийна лампа и т.н.

    Някакви насоки къде да търся?
    +359 899985804

  • #2
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Моя го купих днес и той е така - пали от 2-ро превъртане. Антифриза на моя мирише на нафта, което означава, че уплътненията на дюзите са заминали. Симптоми за заминали уплътнения:
    - Бял пушек при палене.
    - Повишаване нивото на маслото в картера (поради навлизане на нафта в картера)
    - Навлизане на нафта в антифриза.
    - Трудно палене и черен пушек.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Честито колега! Много да те радва и много безаварийни километри! Добър избор на камион!

      Коментар


      • #4
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        При мен излиза съвсем малко по-бял пушек сутрин. За антифриза не съм се сетил да проверя...винаги си ми е изглеждал "чисто нов"
        +359 899985804

        Коментар


        • #5
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Още една причина за трудно палене - старо или неправилно масло. Като остарее маслото си губи вискозитета, а това влияе на дюзите, които го използват. Същото се получава с неправилно масло. Правилното масло е 5W-30 (за зимата) и 10W-30 (за лятото). От 2 дена се опитвам да намеря такова масло и все ми предлагат 10-W40, защото било "за нашите климатични условия". Хората по света нееднократно пишат, че най-лесно да се скапят уплътненията на дюзите е да се сложи 10W-40. Предполагам, че цената на 10W-30 отказва много хора и подлъгани от пишман разбирачи-продавачи му сипват 10W-40 и сменят дюзи в несвяст и после реват. Да не говорим, че има и различни спецификации на маслата и трябва да се налее масло за common rail дизел, което е още по-скъпо. Калпавата нафта също доста спомага за бързото скапване на уплътненията. Но си мисля, че с правилно работещ горивен филтър (той не случайно е такъв тукмак) не би трябвало да има проблем. Едва ли много хора го сменят редовно обаче и после пак рев. Един колега даже сподели, че за да избегне наливането на току-що заредена нафта от бензиностанцията, ходи с туби, после чака да се утаят боклуците и чак тогава в резервоара.
          Малко се отплеснах, ама ...
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            Вчера смених маслото и за съжаление моя продължава да си пали все така - 2 превъртания топъл и 3-4 превъртания студен. Но си мисля, че зимата ще си каже къде го боли. Дотогава няма да сменям нищо.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Дюзи. Занеси ги на стенд..... Или ти смуче въздух отнякъде......
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Дюзи ще да са. Поръчал съм уплътненията и като дойдат сменям.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Ако искаш да те вози Нахрани кучето и не пипай нищо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Младежи някой знае ли как се активира OBD диагнозата на исузу трупър 3.0 тд на моя неон е след трикратно off-on на контактния ключ ама на камиона незнам как е трудно пали и свети chek engine лампата иначе кодовете ги имам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Хм, днеска се изправих пред поредния абсурд, занимавайки се с майстори на тази марка.....отивам в един сервиз, който се слави из страната с "оправяемостта" на нашите машини и питам за цената на диагностика. Познайте колко? Не съм сиромах, но категорично отказах! 300лв...........всичко се проверявало ръчно! Ок, разбирам, и цял ден да отнеме, надница+инвестирано в ноухау+оборудване, може ли да струва 300лв? Тук не говорим за ремонт или настройка на нещо, а просто да се каже какво и дали му има нещо на хайвана.

                      Айде сега, колеги, някой, ако знае къде правят диагностика в София, нямам никакъв проблем да се разходя и 3 пъти до където и да било, да дам 3 пъти повече пари, но на сервиз, който е решил, че е хванал господ за топките - няма да стане!

                      Искаше ми се нещо простичко да ми кажат:

                      1. Има ли нужда да поръчвам комплект за смяна на О-ринговете на дюзите, има ли някоя дюзя умряла?
                      2. друго - ако има.

                      Просто съм изумен!
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #12
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                        Искаше ми се нещо простичко да ми кажат:

                        1. Има ли нужда да поръчвам комплект за смяна на О-ринговете на дюзите, има ли някоя дюзя умряла?
                        Това не е толкова "простичко". Следиш симптомите и сам си решаваш дали трябва смяна (наложително при поява на нафта в антифриза или увеличаване на нивото на двигателното масло - това при нафта в маслото). Иначе проверката на уплътненията е само визуална и трябва да се свалят дюзите за да се види. А то ако ще се свалят по-добре да се сменят уплътненията.
                        Друг е въпроса във въпросния сервиз какво разбират под проверка. Ако само ти го закачат за диагностика ... по-добре без нея
                        Иначе TECH2 струва 4000$ и ако ходят по 20 машини на година е нормално да искат 300лв. Ама ако са само със софтуер на BOSCH... $$$
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          А стартера "бодро" ли върти? Не питам за акумулатора.
                          Компресия мерена ли е?
                          Последно редактирано от Пенчо; 08-07-11, 17:41. Причина: доп

                          Коментар


                          • #14
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Аз бих ти препоръчал ако идваш към София на диагностика първо да минеш през колегата Лозан (Isuzo) ,защото малко хора познават този мотор а той си е доста сложен от към впръскване.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Към София мога да си намеря път поне 3 пъти през седмицата. Не е това проблем.
                              Ядосва ме, че просто исках да го закачи някой сервиз и като автомобил на 130к км да каже две приказки като професионалист. Аз разбирам от доставка на интернет, строене на кули и сходни комуникационни съоръжения, като предпочитам да си плащам за неща, които може би разбирам, но смятам, че е редно всеки да си знае професията.

                              1. Конкретно за уплътненията - бяха си много добре при предишното отваряне, но аз не съм специалист, все пак.
                              2. Компресията - понеже не съм ходил специално да я мерят, но логически смятам, че след като се залепям за стъклото като "пусна" 3-та на нормални обороти, значи бая компресия си има Може и баламската да го преценям, но мисля, че съм прав.
                              3. Скъп уред - Ок, нали и на Опел трябва да се сервизира същото, защо да е различно? Ако е различно, то кое точно?

                              4. Паленето - ще направя още един отчаян опит да си помогна сам. Смятам да заредя хубаво и двата акумулатора( абе нови са си, ама...), да поразчовъркам клемореда на ключа, защото ми се струва, че понякога пали от раз, а понякога не.
                              Все ми седи в акъла, че може и да има връзка с датчика за маслото, но и това ще разбера след като се сдобия с нов.

                              и...никаква нафта нямам в маслото, нито се увеличава, а напротив
                              +359 899985804

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X