Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Не. Той джипа от Италия и със сигурност не са сменяни откакто е станал джип.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      провери ги, не ги сваляи залудо, не винаги искат да излезнат лесно
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #33
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        провери ги, не ги сваляи залудо, не винаги искат да излезнат лесно
        ОК. Ще ги проверя.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Silverfox, изпратих ви на л.с. два номера на горивен филтър, които не стават, за което се извинявам, така показаше програмата. Уловката е в това, че за исузу 3000 филтърът е малко по -особен, вече изпробван от мен. Имам предвид, че този въпрос се дискутира в друга тема и вие споменахте, че е монтиран горивен филтър от друга марка и модел. Сега ползвате филтър доколкото си спомням от исузовия 3.1. Проблемът е, че горивния филтър на 3.1 е равен, а и двата филтъра, които аз ви посочих също са равни и не стават,въпреки, че програмата ги дава за тази марка и модел. Всъщност филтъра за исузу 3.0, трябва да бъде леко вдлъбнат надолу, коносовидно, съответно и стойката.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00489.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5303870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00488.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5303871

          На първата снимка е правилният филтър, а на втората е този от 3.1, който вие ползвате. Извинявам се и за снимките, които са от телефон, надявам се да може да видите разликата. Може би при Вас проблема е, че филтъра не приляга добре и зассмуква много малко въздух / става въпрос за мм/, от което идват и описаните от Вас проблеми / но това е според мен/.

          Коментар


          • #35
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            В момента не ползвам от 3.1. Намерихме филтъра по размер на резбата и по дължина, която би се събрала на мястото. Прилепва си плътно, но ще погледна пак. Това ме навежда на друга мисъл - филтъра, който сложих има и резба отдолу за датчик. Аз обаче датчик нямам и му поръчах да му направят тапа. Евентуално може оттам да дърпа въздух. Благодаря!
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Вчера смених всички подгревни свещи и тази сутрин си запали "нормално" от трето превъртане но нямам намерение да се задълбочавам в това, тъй като се оказва масово за тези двигатели. Само една от старите свещи не работеше, но пък с новите се увеличи съвсем малко времето за подгряване. И трите стари, които бяха работили са се раздули и излязоха със зор. Евентуално може да сменя филтъра с един от тези, които ми изпрати skandi66, да не би този да дърпа въздух, но не мисля, че в това е проблема. Иначе ще се провери и теорията на Vlado_Ts за позапушен филтър.
              Последно редактирано от silverfox; 23-09-11, 09:39.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Свалих стария филтър. Освен, че се оказа поразвит (затягам го на ръка колкото мога, както си е редно), но и веднага лъсна разликата:

                Стар филтър:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1031.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5304710

                Нов филтър:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1033.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5304712

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1034.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5304713

                Стойка:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1032.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5304711

                Това гумено уплътнение с пластмасата по средата на стария филтър не ми беше направило впечатление. Мислех си, че е нормално там да има уплътнение. Явно не е. Освен това явно е подпирало и не е позволило да се затегне нормално филтъра и поради тази причина се е развил. След като успея да запаля джипа (паднаха акумулаторите и има проблем с бобината на стартера) ще видим за какво иде реч.

                Все пак ми се струва, че стария с уплътнението е по-добре като изпълнение, но не знам колко добре уплътнява. А и факта, че се е развил, показва, че не може да се затегне добре.

                ПС: някой знае ли как да стигна до стартера. Японеца го е заврял в на ....
                Последно редактирано от silverfox; 23-09-11, 15:46.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #38
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Свалих стария филтър. Освен, че се оказа поразвит (затягам го на ръка колкото мога, както си е редно), но и веднага лъсна разликата:

                  Стар филтър:
                  [ATTACH=CONFIG]364562[/ATTACH]

                  Нов филтър:
                  [ATTACH=CONFIG]364564[/ATTACH]

                  [ATTACH=CONFIG]364565[/ATTACH]

                  Стойка:
                  [ATTACH=CONFIG]364563[/ATTACH]

                  Това гумено уплътнение с пластмасата по средата на стария филтър не ми беше направило впечатление. Мислех си, че е нормално там да има уплътнение. Явно не е. Освен това явно е подпирало и не е позволило да се затегне нормално филтъра и поради тази причина се е развил. След като успея да запаля джипа (паднаха акумулаторите и има проблем с бобината на стартера) ще видим за какво иде реч.

                  Все пак ми се струва, че стария с уплътнението е по-добре като изпълнение, но не знам колко добре уплътнява. А и факта, че се е развил, показва, че не може да се затегне добре.

                  ПС: някой знае ли как да стигна до стартера. Японеца го е заврял в на ....
                  Старият ти филтър действително не е за там, сега го разгледах и виждам, че причината за развиването най-вероятно е тази странна пластмаса в средата. Предполагам, че този филтър е някакъв заместител, отговарящ на параметрите , но не пасва добре. Стойката ти със сигурност е от Исузу 3.1, идентична с мойта, но се монтира и на 3.0. Филтър от 3.1 ще стане, но тъй като е малко по-голям от тези, не знам дали ще има място да се събере. Можеш да го видиш на предния ми пост, снимка 2, няма я въпросната пластмаса в средата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    И с другия филтър все така си пали - 3 превъртания. Това ще му е.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      ....И с другия филтър все така си пали - 3 превъртания.Това ще му е. ..
                      Добре де , а какво имаш предвид под " три превъртания" ?
                      - три оборота на коляновия вал , три секунди въртене на стартер , или три пъти въртиш на стартер , докато запали ?!
                      Дано да е първото , или второто ! Ако е последното - няма да му е само това . Щото като паднат температурите ... сещаш се . По принцип този двигател трябва да пали с пипането .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Три оборота Ако беше 3 пъти да го мъча на стартер досега да съм го разглобил на части
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Три оборота Ако беше 3 пъти да го мъча на стартер досега да съм го разглобил на части
                          И моят така си пали Колеги, дайте сега да преговорим от какво е сиво-белият пушек при палене сутрин? На мен ми го прави и лятото, но си мисля, че е откакто НЕ му сложих 5в30, а 10в40.

                          Някой може ли да систематизира? Благодаря
                          +359 899985804

                          Коментар


                          • #43
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Виж мнение #2 и #5. Следи за нафта в антифриза и особено за повишаване на маслото в картера. Ако маслото в картера започне да се повишава (поради навлизане на нафта в картера) задължително сменяш 4-те уплътнения на дюзите, иначе в най-лошия случай двигателя ще работи с нафтата от картера и ако си с автоматик няма да има начин да угасиш двигателя и може да го блокираш.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Виж мнение #2 и #5. Следи за нафта в антифриза и особено за повишаване на маслото в картера. Ако маслото в картера започне да се повишава (поради навлизане на нафта в картера) задължително сменяш 4-те уплътнения на дюзите, иначе в най-лошия случай двигателя ще работи с нафтата от картера и ако си с автоматик няма да има начин да угасиш двигателя и може да го блокираш.
                              На 90% съм сигурен, че е от маслото, защото и преди ми е правил такива номера...Явно трябва много да следя майсторите какво слагат! Хем им казвам, хем те си знаят

                              Не съм автоматик, ръчка съм си.

                              Нивото в картера не съм го проверявал, но нали не би трябвало да се повишава, ако маслото при щеката не намалява? Разгледах антифриза и съвсем на антифриз си ми прилича, не мирише.

                              Имам и един друг въпрос - не успях да открия на пръв поглед къде ми е втория горивен филтър. Спомням си, че в една от темине някой колега беше обяснил, обаче те една и две ли са....така сме ги омешали, че са направо като обща говорилня
                              +359 899985804

                              Коментар


                              • #45
                                От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Като застанеш срещу джипа основния филтър е отляво близо до картера и се вижда и отгоре. Втория е отдясно на двигателя, но не се вижда отгоре - достъпа е отдолу.

                                ПС: Това е темата:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=121252
                                Последно редактирано от silverfox; 27-09-11, 12:24.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X