Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PATROL Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PATROL Y60

    въпрос за охлаждането,перката ми е зацепена постоянно,има ли някакъв проблем,освен че ми работи на ниска температура де

  • #2
    От: PATROL Y60

    Освен дето двигателят ти работи на ненормална температура, постоянно зацепената перка ти яде и от мощността.
    Що не си оправиш охладителната система като хората, че после само писаници колко бил проблемен двигателят на GR-а?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: PATROL Y60

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Освен дето двигателят ти работи на ненормална температура, постоянно зацепената перка ти яде и от мощността.
      Що не си оправиш охладителната система като хората, че после само писаници колко бил проблемен двигателят на GR-а?
      ...и ти преохлажда 1-ви цилиндър ,което пък от своя страна води до повишено износване на бутало - цилиндровата група...все такива "весели" неща.
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: PATROL Y60

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Освен дето двигателят ти работи на ненормална температура, постоянно зацепената перка ти яде и от мощността.
        Що не си оправиш охладителната система като хората, че после само писаници колко бил проблемен двигателят на GR-а?
        Че "яде" от мощността съм съгласен. Че не трябва да е така - също.
        Ама не мога, баш да се съглася с това, че двигателя работи на по-ниска температура от нормалната!
        При изправен термостат, ако трябва ще върти само малкия кръг и пак ще си осигури необходимата работна температура!

        П.П. За преохлаждането на първи цилиндър пък, съвсем не знам как ще стане. Това би значело, че дори при изправно виско той все ще си работи на много по-ниска температура от 6-ти. Все пак двигателят е с водно, а не с въздушно охлаждане!
        Последно редактирано от radikyokushin; 25-05-11, 07:10.

        Коментар


        • #5
          От: PATROL Y60

          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
          ...

          П.П. За преохлаждането на първи цилиндър пък, съвсем не знам как ще стане. Това би значело, че дори при изправно виско той все ще си работи на много по-ниска температура от 6-ти. Все пак двигателят е с водно, а не с въздушно охлаждане!
          Последния цилиндър винаги работи на най висока температура. При всеки следващ температурата намалява и така първия работи наистина на най ниска температура. Разликата между първия и последния в зависимост от режимите може да бъде 10-15-20* и нагоре. Нормално 5-10 градуса при Патрула си ги има.
          За съжаление така работи системата и не само при Патрула.

          Коментар


          • #6
            От: PATROL Y60

            Чувал съм че на шести цилиндър се прави някакъв вид байпас,с цел по добро охлаждане???
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: PATROL Y60

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Последния цилиндър винаги работи на най висока температура. При всеки следващ температурата намалява и така първия работи наистина на най ниска температура. Разликата между първия и последния в зависимост от режимите може да бъде 10-15-20* и нагоре. Нормално 5-10 градуса при Патрула си ги има.
              За съжаление така работи системата и не само при Патрула.
              Е, да де! Това искам да кажа и аз, че ако има такава разлика в темп., то тя не зависи от това дали виското е твърдо зацепено или си работи коректно.
              Така или иначе "проблема" си съществува.
              Възможно е да е по-ясно изразен при блокирано виско, но чак да доведе до "повишено износване на бутало - цилиндровата група...все такива "весели" неща" не вярвам!

              Коментар


              • #8
                От: PATROL Y60

                Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                ... Ама не мога, баш да се съглася с това, че двигателя работи на по-ниска температура от нормалната! ...
                Най-малкото би трябвало да достига по-бавно до работна температура. "Хеликоптерът" като е зацепен, вее доста яко.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: PATROL Y60

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Най-малкото би трябвало да достига по-бавно до работна температура. "Хеликоптерът" като е зацепен, вее доста яко.
                  Така е, ама и зимата при минус 20 "хеликоптерът" си вее (разбира се с по-бавни обороти и от там по-малък дебит), но това не пречи на двигателя да си достигне работната темп.
                  Принципно си прав обаче, че това с постоянното зацепване не трябва да е така.
                  Въпросът е какво става при навлизане във водно препятствие при това положение?

                  П.П. Макар, че на колегата може и да не му се налага да форсира някоя река, например .

                  Коментар


                  • #10
                    От: PATROL Y60

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    ... Въпросът е какво става при навлизане във водно препятствие при това положение?
                    П.П. Макар, че на колегата може и да не му се налага да форсира някоя река, например .
                    Най-интересното е, че никога не знаеш, докато не се случи. Ако е достатъчно дълбока водата, перката може да даде фира, а заедно с нея и радиаторът.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: PATROL Y60

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Най-интересното е, че никога не знаеш, докато не се случи. Ако е достатъчно дълбока водата, перката може да даде фира, а заедно с нея и радиаторът.
                      А, баш! Те за това става дума!
                      За мен това е по-сериозния риск от такова решение.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: PATROL Y60

                        мисля да сложа ел вентилатори дайте някакви идеи

                        Коментар


                        • #13
                          От: PATROL Y60

                          може, а може и да не
                          като в този случай



                          три години ми е зацепена перката, и кой знае колко още при предишния собственик
                          "весели" неща не са налице

                          което пък в никой случай не значи че трябва да е така

                          Коментар


                          • #14
                            От: PATROL Y60

                            Факт.На моето терано 1- цилиндър с най-ниска компресия, а 4-ти с най-висока както излиза от завода.Дали при 1-ви има най-голямо охлаждане и затова е най-износен???
                            Виското си работи не е постоянно зацепено.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X