Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокажи на джипове??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Блокажи на джипове??

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Тарга, Лудия зад волана го махни или го сложи преди гумите.
    Няма пък. 6 години карах с галоши. Е не става.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #32
      От: Блокажи на джипове??

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Моето мнение е малко по различно.
      1 Гуми
      2 Лудия зад волана.
      3 Блокажи.
      4 Тегло
      5 Окачване
      Според мен такава класация (и моята включително) е доста субективна и ще е различна спрямо всяка отделна марка, модел и състояние на конкретното возило! Отделно е от огромно значение и стила на каране, както и какво е разбирането за "софт", "хард" и "екстрийм", което пак е строго персонално! Възпитан съм като уважителен човек, който отдава значимото на тези с по-големия опит и познания и затова не бих оспорил класацията на Тарга-та, защото най-малкото тя е неприложима за джипа който аз карам! Няма да давам и примери с конкретни марки и модели, които фабрично са с блокажи и колко безпомощни са те в определени ситуации, защото всичко по-принцип в офф-а е изключение и такова животно, като абсолютно комплексно подготвена машина няма, или поне аз не съм чувал да има! И това не е е само въпрос на пари! Има доста хора по света, които практически имат неограничени възможности и пак не са успели да създадат кола която да е еднакво добра и за рали-рейд, трофи и траял (пропускам въобще останалите формати, за които само сме чували и гледали в нета) Общо взето идеята (според мен) е подобряването на едни показатели, за сметка на други, като едно подобрение донякъде или напълно може да компенсира липсата на друго, което пък от своя страна дава възможност за огромен брой вариации на една и съща тема - проходимост, което му е и едно от най-хубавите неща на офф-а за мен!

      Поздрави

      Коментар


      • #33
        От: Блокажи на джипове??

        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
        На първо място е цената на джипа ! Колкото е по-евтин и прежален е по проходим ! Практиката е показвала многократно как москвич с ремарке с 2 кубика дърва се движи по-добре от някой джип
        Абе и само с прежалване не става! Козата си сака пръч...!!

        Коментар


        • #34
          От: Блокажи на джипове??

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Абе и само с прежалване не става! Козата си сака пръч...!!
          Естествено, че си сака. Ама и CJ_ е много прав. Разликата в проходимостта между прежален и непрежален е много солидна. С втория си подвивам опашката далеч преди да съм стигнал до границата на възможностите му ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Блокажи на джипове??

            Остави уважението. Няма спор за универсалната(най добра за всичко) джипка. Да вземем Г то. Никога не съм го харесвал. Високо,ръбато, широко, високо,никакви ходове дори с тунингово(марково и скъпо) окачване. Тежи безобразно. 2 пъти бях навигатор, в Тряна и Варна трофи. Мисля че знаеш какво стана. Особенно на Трявна имаше много направени джипки. Пилота ми хем е луд(не му личи) хем е спокоен. Приказката беше за Гто. Направо се смаях какви ги върши с 2та блкажа. Въпреки всичките си недостатъци. И е безобразно яко на всичкото отгоре. Безобразна е обаче и цената на частите му. Та така. Никога няма да стигнем до консенсус относно на кой му е по дълъг кардана. Или по-дебел. Нещата са взаимо свързани и генералния извод е невъзможен.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Блокажи на джипове??

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Остави уважението. Няма спор за универсалната(най добра за всичко) джипка. Да вземем Г то. Никога не съм го харесвал. Високо,ръбато, широко, високо,никакви ходове дори с тунингово(марково и скъпо) окачване. Тежи безобразно. 2 пъти бях навигатор, в Тряна и Варна трофи. Мисля че знаеш какво стана. Особенно на Трявна имаше много направени джипки. Пилота ми хем е луд(не му личи) хем е спокоен. Приказката беше за Гто. Направо се смаях какви ги върши с 2та блкажа. Въпреки всичките си недостатъци. И е безобразно яко на всичкото отгоре. Безобразна е обаче и цената на частите му. Та така. Никога няма да стигнем до консенсус относно на кой му е по дълъг кардана. Или по-дебел. Нещата са взаимо свързани и генералния извод е невъзможен.
              Обаче винаги можем да покараме заедно (аз съм варналия между другото, но се прибирам само лятото и то с джипа), да счупим едно-друго и да се чешем по главите, аджеба защо стана така (Разбирай, че моя съм го прежалил. В крайна сметка можем и с влака да се приберем)..?!! От край време ме влече около коритото на Камчия! Надявам се да съм си взел кални гуми до тогава и да ме поразведете из този район, а и да не съм взел - пак скачам в джаза! Е*ал съм ти и кризата! Един път се живее...

              Поздрави
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-05-11, 10:08.

              Коментар


              • #37
                От: Блокажи на джипове??

                Добре малко да ви улесня.Повече ме интересуват atrol GR II (Y61) моделите -4.2 TD(160 Hp),4.2 TD(145 Hp),2.8 GR(129 Hp),3.0 Di 16V(158 Hp) AT,3.0 Di 16V(158 Hp),3.0 Di(170 Hp) AT,3.0 Di(170 Hp);както и дизеловите версий на -Land Cruiser 100 J10,Land Cruiser 90 Prado,Land Cruiser 100 J9,Land Cruiser 105,Land Cruiser 70 (HZJ70).Искам да ми кажете съответните модели с колко и какви на вид блокажи са..

                Коментар


                • #38
                  От: Блокажи на джипове??

                  Land Cruiser 105 би трябвало да е с 2 блокажа, защото това си е TLK-80 с ново купе. Не съм сигурен обаче, дали си им гледал цените?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Блокажи на джипове??

                    Това с малките ходове на Ге-то е легенда повтаряна безброй пъти във Форума. От многото повтаряне вече се приема за истина.
                    За съжаление и аз съм я повтарял, докато не се сблъсках с проблема и го реших с възможно най "сиромашкия лифт", но оптимизиран. Резултата е по големи ходове от всички прехвалени на ходове джипки.
                    Иначе и аз не го харесвам особенно ГЕ-то, но не поради липса на ходове.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Блокажи на джипове??

                      Дай снимки. Не до къде виси, а до къде може да се прибере гумата.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Блокажи на джипове??

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Дай снимки. Не до къде виси, а до къде може да се прибере гумата.
                        Сега кво, доверие ли си нямаме?
                        Ще ги имаш.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Блокажи на джипове??

                          Не става въпрос за доверие. Каква полза от удължаване на амовете, при положение, че гумата не може да се прибере. Така само изместваш работата на окачването по надолу. Единствената полза е, че по-трудно ще легне по корем. За сметка на това обръщането му е в кърпа вързано. Иначе хода е като заводския, че и по-малък, щото са му твърди пружините. Давай сега снимките, да видим къде греша.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Блокажи на джипове??

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100806.jpg
Прегледи:3
Размер:189.1 КБ
ID:5279789Тази количка аз съм и смятал и правил окачването. По 2 ама на колело и твърди пружини. Олд мен ему. Оригинални носачи. 4 ама са стандартни от завода и 4 ама са +2. На всяко колело са по един такъв и по 1 онакъв. А ся дай ми покажи твойто.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Блокажи на джипове??

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Не става въпрос за доверие. Каква полза от удължаване на амовете, при положение, че гумата не може да се прибере. Така само изместваш работата на окачването по надолу. Единствената полза е, че по-трудно ще легне по корем. За сметка на това обръщането му е в кърпа вързано. Иначе хода е като заводския, че и по-малък, щото са му твърди пружините. Давай сега снимките, да видим къде греша.
                              Бъркаш. Амортисьорите, пружините и стабилизатора не играят когато говорим за ходове. По причина както казах - може да се оптимизират и се оптимизират независимо от марката и модела на джипа. Играят носачите, панхарда (ако го има) и карданите. В това отношение ГЕ-то няма особенни проблеми. Снимки ще пусне Иван, щото аз ги нямам. За себе си знам как стоят нещата.
                              Ходовете са премерени на стандартна 30* рампа, по стандартна процедура, както съм качвал всички останали джипки.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Блокажи на джипове??

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0355.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5279798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0354.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5279797Аз няма да споря с разбиращите само ще покажа!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0356.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5279796
                                sigpic
                                Land rover lightweight-series 3
                                Range Rover V8
                                Range Rover Classic Vouge SE V8
                                Mercedes G280

                                ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X