Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CITROEN LNA 11E

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CITROEN LNA 11E

    Реших, че е време да се заема със стария ситроен на баба ми, защото той е единствения автомобил с който мога да се заема за сега и с тези средства с които разполагам(нямам пари но ми се прави нещо през лятото).Ситроенът няма нужда от кърпене и от пребоядисван е преди 2 - 5 години макар и не много добре е имаше основен ремонт на двигателя(колко е бил основен никой не знае) затова реших че като за първа реставрация, така да се каже, е добре.
    Ето и малко снимки:




  • #2
    От: CITROEN LNA 11E

    Обожавам малките автомобили. А ситроенчето никак не изглежда зле. Има нужда от леко освежаване, и е готово за подвизи. Успех!!!

    Коментар


    • #3
      От: CITROEN LNA 11E

      Благодаря за хубавите думи днес ще отида да го снимам по обстойно и ще кача по - подробни снимки.

      Коментар


      • #4
        От: CITROEN LNA 11E

        Ето ги и новите снимки:





































        Това са снимки от преди 10 минути.Има какво да се прави по колата.Кажете си мнението давайте идеи.

        Коментар


        • #5
          От: CITROEN LNA 11E

          Колата е блъскана два пъти.Когато са я купили една уазка е изнесла цялата предница.а доста след това леля ми е била одарена от друг автомобил затова предния десен ляв калник и капака както и пласмасите отпред са счупени или изкривени.

          Коментар


          • #6
            От: CITROEN LNA 11E

            Интересен автомобил! Не съм виждал такива честно да си кажа и като гледам съвкупните пайжини и треволяци бая се е заседял така, че му е време да се раздвижи от там. Ако пък пали и тръгва ще си е перфектна първа кола няма да се изтормози много като начало.
            Онази 100ска не е ли твоя? Защо не почнеш нея ако си е ваша?

            Коментар


            • #7
              От: CITROEN LNA 11E

              http://www.citroenet.org.uk/passenge...a/lna/lna.html
              http://www.citroenvisa.net/
              Казвай, ако мога да помагам с нещо. Имам един приятел, който притежава 1-2 Визи, които имат много общо с LNA. Мисля, че моторите са еднакви - въздушен боксер с два цилиндра - 650см3.
              На моето 2cv моторът е идентичен, но по-малък - 602.

              ... сега гледам, че твоят е 11е, с най-големия мотор:

              LNA 11(R)E
              July 1982-1986
              109-5/F 4 cyl. line
              1124 cm3

              Коментар


              • #8
                От: CITROEN LNA 11E

                Този модел си има история. На времето са го виждали като началото на края за Ситроен.

                Когато си правят сметката за бъдещето в края на 60те, окрилени от успеха на Citroen DS, от фирмата планират със замах и решават да се концентрират върху разработването на по-луксозни модели.

                За целта през 1968ма купуват Мазерати, които тогава са в поредния труден период, и си подсигуряват достъп до всички наточени двигатели на италиянците.

                В резултат - през 1970та изкарват модела SM, който е в общи линии 30 години напред с материала, и като возия и качества е актуален и до днес. Шестак Мазерати, двеста коня, максимална скорост над 220км/ч, невероятно окачване, невероятни екстри, невероятен за времето си дизайн. Моделът обира всички възможни награди по конкурси и автосалони, и бързо придобива прякора "Космическият кораб".

                Продажбите първоначално дръпват яко, след което в типично итало-френски стил по двигателя тръгват рой дефекти които накърняват реномето на модела. Ситроен пооправят нещата, и точно тогава изневиделица удря петролната криза от 1973та.

                Ситроен се озовава с две гами автомобили - луксозни лами с лакоми двигатели за които никой не иска да чуе, и морално остарели малолитражки. Изтощени финансово от проучването и разработката на SM-a, както и на цялата нова гама Мазерати (за 1974та са имали готов V8 за SM-a), изпадат в несъстоятелност.

                Пред заплахата от тотален фалит и загубата на хиляди работни места, френското правителство "убеждава" семейство Мишлен (едноименните гуми, тогавашни собственици на Ситроен) и семейство Пежо да измислят нещо за разрешаване на кризата. Пежо поема 38% от Ситроен, като през следващите години делът им се увеличава до тотално взимане на фирмата и създаването на PSA (Peugeut Citroen Automobiles).

                За разлика от Ситроен, семейство Пежо (отколешно известни като хора изключително предпазливи що се отнася до инвестиции и търговски рискове) залагат на малолитражките в началото на 70те. Басът се оказва успешен, и когато петролната криза удря през 1973та, Пежо разполагат с чисто новото и много модерно за времето си Пежо 104.

                При поемането на Ситроен, за да не останат без работа, Пежо им поверява сглобката на Пежо 104 със ситроенов двигател и емблема: Ситроен LN. Този модел се продава само във Франция, но година по-късно изкарват и LNA, този път с по-читав двигател, който се продава по-масово.

                Изкарването на LN/LNA е сериозен удар за всички заклети "ситроенисти", които виждат в модела смъртта на фирмата. Успоредно с Пежо 104 и Ситроен LNA се произвежда и близнака им Талбо Самба, и не се знае кой точно ще оцелее от всичките.

                Оцеляват Ситроен и Пежо. Нещата се закрепват с годините, до ден днешен. През последните няколко години във вътрешното "Съревнование" в PSA Ситроен бие Пежо по рентабилност, и като цяло се представя по-добре. Което води до издигането на кадри от ръководния състав на Ситроен до позиции които до скоро са били запазена марка на ръководителите от Пежо.

                За моя лична радост - доскорошният директор на отдел "Резервни части - Франция" за Ситроен преди няколко месеца бе назначен за генерален директор на целия отдел "резервни части" в глобален мащаб, вече не за Ситроен а за цялото PSA. Железен пич, железен приятел, женен за българка.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: CITROEN LNA 11E

                  Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                  Интересен автомобил! Не съм виждал такива честно да си кажа и като гледам съвкупните пайжини и треволяци бая се е заседял така, че му е време да се раздвижи от там. Ако пък пали и тръгва ще си е перфектна първа кола няма да се изтормози много като начало.
                  Онази 100ска не е ли твоя? Защо не почнеш нея ако си е ваша?
                  Предполагам, че 100ска значи черната шкода отпред.Не е моя а е на съсед на баба ми и е в много лошо състояние. Не знам дали я продава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: CITROEN LNA 11E

                    Citroen-чето е много интересно! И много рядко срещано у нас. Ако има нужда от леко обслужване за да запали - давай, не му мисли.
                    Доколкото знам този модел е идентичен с Peugeot 104, които сякаш са по - популярни.

                    П.П. Би ли пуснал снимки на Skoda-та, моля?

                    Коментар


                    • #11
                      От: CITROEN LNA 11E

                      Много полезна информация от колегата Goblin за модела. А иначе ситроенчето наистина е много интересно и поне откъм ламарина ми се струва ,че няма да създаде сериозни ядове! Успех и търпение във възстановяването му!

                      Коментар


                      • #12
                        От: CITROEN LNA 11E

                        Колата е купена извън България за това е рядка пък и е от последните модели с най-мощния двигател. Те са се правили в най-малко бройки(поне така мисля).
                        Днес ще ходя към баба ми и ще снимам шкодата но предупреждавам, че е зле от към ламарини иначе палеше допреди 2-3 години.
                        а относно паежините(не знам дали се пише така) колата не беше карана 5-7 години и стоеше в един от гаражите пред блока но когато баба ни затвори магазина за дрехи втора употреба извади ситроенчето и напълни гаража с дрехи и то стои където е снимано вече почти две години и много ме е яд за него защото баща ми е влизал с него в една река и водата е стигала до дръжките на вратите.Пренасяли са с него от Бургас до Котел(или по-точно с.Медвен)хладилник ЗИЛ

                        Коментар


                        • #13
                          От: CITROEN LNA 11E

                          сега видях какво съм написал в един от по-горните постове
                          "предния десен ляв калник"

                          Коментар


                          • #14
                            От: CITROEN LNA 11E

                            Като начало една паста на боята няма да му е излишна. За 10лв ще светне това червеното ,после ще имаш стимул за регистрация и т.н. Е разбира се първо трябва да го запалиш.Количката е интересна. И да я пазиш ей )

                            Коментар


                            • #15
                              От: CITROEN LNA 11E

                              За първи път виждам такъв ситроен... итересен дизайн... Пали ли?
                              https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X