Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгнило купе Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгнило купе Самурай

    Днес отворих моята Сантана за уж малки кръпки и се оказа че гредите на купето при тампоните изобщо го няма!
    Сега не знам какво да правя.Да кърпя на место ли или да се мъча да свалям купето.Помагайте!

  • #2
    От: Изгнило купе Самурай

    Първоначално публикуван от divaka67 Преглед на мнение
    Днес отворих моята Сантана за уж малки кръпки и се оказа че гредите на купето при тампоните изобщо го няма!
    Сега не знам какво да правя.Да кърпя на место ли или да се мъча да свалям купето.Помагайте!
    Този филм е много гледан,но според мен/ от собствен опит пиша/не сваляй купето,защото няма да има по какво да се водиш.Аз в момента си правя купето намясто.Огънаха ми прагове от 1.5мм ламарина ,а останалото е с 0.8 Дано да съм бил полезен
    Снимки нямам.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #3
      От: Изгнило купе Самурай

      Ако искаш да се получи , купето се сваля за час, два. А от осем гнезда на тампони все ще има две , по които да се водиш. Пускаш нови греди , след това от шасито пробиваш нагоре към купето. Като изкърпиш дъното , качи купето на шасито и тогава ,ако имаш да кърпиш калници и прагове ги прави на място.
      0878947964 -Златомир Петров

      Коментар


      • #4
        От: Изгнило купе Самурай

        Кои части разкачаш за да падне купето?Имам впредвид ел.инсталация,спирачки и други.

        Коментар


        • #5
          От: Изгнило купе Самурай

          Първоначално публикуван от divaka67 Преглед на мнение
          Кои части разкачаш за да падне купето?Имам впредвид ел.инсталация,спирачки и други.
          Най-важно е жилото за ръчната спирачка,
          тръбичките за спирачките се свалят от двете къси маркучета м/у купето и шасито
          Кормилният прът в предната част има фланец към секторната кутия.
          Ел. инсталацията навсякъде, където трябва има букси (ако не е побългарявана)
          и най-вероятно ще скъсаш всичките болтове които държат купето към шасито (от опит)
          Свали лостовете на ск. кутия и раздатката за да не стърчат

          После се съберете 5 човека - 4 вдигат и 1 разкача някоя забравена букса (може 5-ти и 6-ти да дават акъл отстрани)

          И една малка хитрина вместо прагове купи профил 80х80х2 - а за гредичките - профил 20х40х2 - от всичкото това става една доста яка рамка за пода, ако искаш отгоре можеш да го затвориш с алуминиев рифел. Става .... ЕДИН ПЪТ. (не забравяй дебело да намажеш с антикорозионна боя от типа HAMMERRIGHT или STEEL GUARD)
          Можеш да си вдигаш с Hi-Jacka за праговете без да ти пука.
          Успех колега!!! И ... снимки!
          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
          http://www.cardomain.com/ride/2562837

          Коментар


          • #6
            От: Изгнило купе Самурай

            Влизай смело във филма.На мен ми мина през глявата,в десет часа сутринта закарах джипката на ход в гаража а в четри след обед купето ми се намираше на три метра от шасито.Тогава ми се плачеше, а се га се радвам че мога си оставям разни работи на пода без да се притесня че щте изпаднат по трасето.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5281873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5281875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5281876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9190204.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5281878
            ... информацията влиза в главата му и отчаяно търси мозъка ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X