Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между КАТ и МВР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разликата между КАТ и МВР

    Във връзка с темите "Катаджиите гледни" и "Давате ли... "


    Правите ли разлика между служители на КАТ и такива на МВР?
    Знаете ли кой и за какво може да ви санкционира?
    102
    Да!
    68.63%
    70
    Не!
    15.69%
    16
    Има ли разлика?
    15.69%
    16
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Re: Разликата между КАТ и МВР

    нали има Пътна полиция и Полиция

    служителите са с регламентирани права в зависимост от Полицията си - един дознател няма да ми поиска книжката за проверка , а и пътния полицай няма да образува преписка - дознание или не помня точно, ако ме оберат на улицата

    Коментар


    • #3
      Re: Разликата между КАТ и МВР

      Може да ти поиска книжката ... но само за проверка ... може и да ти провери багажника да не пренасяш труп ...
      Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 08-06-12, 23:02. Причина: Премахване на несъществуващи връзки
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        Re: Разликата между КАТ и МВР

        С други думи тези без желетки не могат да ме спират ? Или ако ме спират, не могат да ми пишат акт ?

        Щот мен редовно ме спират без сигнални желетки, около нас такива има набогато.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          Re: Разликата между КАТ и МВР

          Не могат да ти напишат акт, не могат да ти засекат скорост или да те проверят за алкохол, понеже нямат съответните уреди...
          Ако имат съмнение или са сигурни за грубо нарушение, могат да извикат КАТ, които да ти напишат акта ...
          За дреболиите се заяждат и разчитат на "бързането" и най-вече гузната съвест ...

          Е съответно, ако се заяждаш ... може да си намерят причина ... но ако се държиш учтиво, ще поовъртат и ще те изгонят за да чакат някой с гузна съвест...

          Аз понеже съм глупав и от намеци не разбирам, до момента никога не съм "бутвал", дори и да са си правили устата ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            Re: Разликата между КАТ и МВР

            Бе на мен са ми правили тест за алкохол и такива без жилетки(и по-важно с неподходящи шапки)... Не бях с гузна съвест, така че не съм се и заяждал, че нямат право. Иначе ми се е случвало да ме спират и истински пътни полицаи, но без да са си облекли жилетките или по-точно този с палката беше без жилетка, а този в колата със... явно, ако тръгнеш да се заяждаш за това те ще твърдят, че е било обатното.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              Re: Разликата между КАТ и МВР

              Тия без жилетки и шапки ... може да са ти правили тест с някой бракуван дрегер ... иначе няма откъде да го вземат ...

              мен са ми казвали, че ще ме проверяват ... и "Нали знаеш, че е с фискална памет" , ама на практика като стигна до тяхната кола и не го намират дрегера ... или "Дъхни на колегата, че да не си правим ядове" ...
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                Re: Разликата между КАТ и МВР

                А защо изведнъж всички се оказаха с палки и право да спират коли ?

                Нали по едно време дори имаше закон, по който може да ги подминеш, ако се усъмниш, че наистина са пътна полиция. Това беше покрай разни магистрални случки с фалшиви ченгета ако помните..
                VW Touareg V10, 5000cc

                Коментар


                • #9
                  Re: Разликата между КАТ и МВР

                  А непътните могат ли да проверяват всички документи на колата ? Примерно застраховки мастраховки и т.н. ? И какво става в случай на неизрядност - викат КАТ или просят ?

                  Честно казано ми е доста неясна разликата между едните и другите, тази тема ще ми е доста от полза..
                  VW Touareg V10, 5000cc

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Разликата между КАТ и МВР

                    Ами ... не мога да ти кажа, но май трябва да викат КАТ ...
                    Оня ден ме спряха, видяха стикера на ГО (гледаха от доста близо) и ми поискаха книжката и талона към нея ... после ме пуснаха - нали съм си изряден ...
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Разликата между КАТ и МВР

                      и аз доколкото си спомням непътен полицай не може да те санкционира за пътно нарушение - дори мислех, че не може и да те спира за проверка на документи

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Разликата между КАТ и МВР

                        Всеки полицай може да те спира и да ти прави проверка на документите. Предтекста винаги може да бъде, че си му заприличал на някой който се издирва или има съмнения, че колата е крадена. Може да те накара и да отвориш багажника - да няма труп, оръжие или наркотици примерно. Не пътен обаче няма право да ти съставя акт... но пък има ли нарушение винаги може да те задържи до идването на КАТ и да ти съставят акт. Ако е леко нарушението може и да не им се занимава и на тях да викат колеги, но ако е по-тежко едва ли ще се размине.

                        Колкото до дрегерите то ги продават и по магазините, даже май ги гледах някъде и онлайн, та не е проблем да се снабдиш. Въпроса е обаче, ако покажеш алкохол на него какво от това, че официално нямат такива уреди... винаги могат да викнат колеги от КАТ, които да дохвърчат за секунди...
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Разликата между КАТ и МВР

                          Това е обсъждано.Длъжен си да спреш /с автомобил/ на всеки полицай.Закон да не спираш ,ако се съмняваш-няма.Друг е въпроса ,кой ,каква компетенция има.Например ,много хора не правят разлика между магистрална и пътна полиция.Ама много служби се нароиха в тази полиция.
                          B+

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Разликата между КАТ и МВР

                            ако ви спрът за превишена скорост, гледаите радара,трябва да е минал проверка и да има валиден стикер
                            а ако решите да се заяждате с тях,почвате номера с часовника,амавии сте ме спряли в еди толкова часа,а моя показва толкова, я вижте вашия, и така нататака
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Разликата между КАТ и МВР

                              Айде и аз да си дам несигурното мнение. Имаше нещо, че общинска полиция (като този от първата снимка, но на нашивките на ръкавите си им го пише) имат право да глобяват за неправилно спиране и паркиране и още нещо, но не помня какво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X