Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между КАТ и МВР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Re: Разликата между КАТ и МВР

    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
    Споко ... нещата се промениха ...
    Това не е ново. Последните години ту им дават тези функции, ту им ги вземат. Последния път когато ги разделиха - беше с идеята да се намали корупцията на пътя. Решенията понякога са и на местна основа - от шефа на РДВР-то.

    Коментар


    • #32
      От: Разликата между КАТ и МВР

      А сега след 10 години как стоят нещата ? Защото доста често се случва да виждам полицаи /не катаджии/ да отбиват някъде на сянка, вадят жилетки от по 2-3лв от илиенци без никакви надписи по тях и почват да спират,за да изкарат за обяд примерно....

      Коментар


      • #33
        От: Разликата между КАТ и МВР

        Сега си е както преди - АНАРХИЯ ! Наскоро пуснах жалба срещу магистрални полицаи "любители на въпроса : Сега какво ще правим? ". Резултатът за сега е следният : 1. Неколкократно даване на обяснения, кое как е станало, от мен и спътниците ми (сериозна загуба на време). 2. Постоянни опити от страна на разследващият полицай, да ме убеди, че колегите му са честни и невинни, както и, че живеем в една съвременна и правова държава (последното и сега ме разсмива...) ! Целият цирк (предполагам) е, да се откажат такива като мен от подобни "действия" срещу ДИМОкратичния режим ! Извода : Държавните НИ служители, винаги са прави ! ! ! В случай, че някой с проблем има вуйчо владика, да се оплаче директно на него, а не по каналният (законен) ред ! Апропо ! Някой знае ли, защо след отнемане на шофьорската ми книжка издадена от друга държава на ЕС, отказват да ми я върнат и я изпращат в страната на издаване ? Поздрави !
        Сузуки Джимни 1.3, 99г.

        Коментар


        • #34
          От: Разликата между КАТ и МВР

          Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
          ...
          Целият цирк (предполагам) е, да се откажат такива като мен от подобни "действия" срещу ДИМОкратичния режим ! Извода : Държавните НИ служители, винаги са прави ! ! ! В случай, че някой с проблем има вуйчо владика, да се оплаче директно на него, а не по каналният (законен) ред ! Апропо ! Някой знае ли, защо след отнемане на шофьорската ми книжка издадена от друга държава на ЕС, отказват да ми я върнат и я изпращат в страната на издаване ? Поздрави !
          В целия свят администрацията мрази да и се наглежда работата и да и се разкриват нарушенията. България не е изключение и не може да се очаква че борбата срещу корупцията ще върви без съпротива.

          Е, тук има и една подробност че съпротивата е организирана.

          Освен това при цялото административно производство (вкл. глобяването на шофьори нарушители, у нас и по света) съществува предположението, че чиновникът съставил акт за нарушение е прав и на нарушителя се пада тежестта да докаже грешките му. Тя, обикновено, не е голяма тежест предвид компетентността и мотивацията на съставящите. Но си е разправийка.

          Книжката (и/или талонът към нея), когато се изземе, се връща и съхранява на мястото където е издадена. Ако мястото е в чужбина - лош късмет. Правилата по които се прави това са публични. Ако страната-издател на книжката има процедура да ти я прати по пощата - печелиш. България няма. Има неофициален ред ако искаш да си я прибереш от областния КАТ където са ти я взели (ако има основания да ти я върнат, разбира се) като се явиш на определена дата след изземането. Но това е неофициално и обикновено ти го казват като ти пишат акта. Ако са в настроение. И обикновено е неудобно.

          Коментар


          • #35
            От: Разликата между КАТ и МВР

            http://www.segabg.com/article.php?id=869736



            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #36
              От: Разликата между КАТ и МВР

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              В целия свят администрацията мрази да и се наглежда работата и да и се разкриват нарушенията. България не е изключение и не може да се очаква че борбата срещу корупцията ще върви без съпротива.

              Е, тук има и една подробност че съпротивата е организирана.

              Освен това при цялото административно производство (вкл. глобяването на шофьори нарушители, у нас и по света) съществува предположението, че чиновникът съставил акт за нарушение е прав и на нарушителя се пада тежестта да докаже грешките му. Тя, обикновено, не е голяма тежест предвид компетентността и мотивацията на съставящите. Но си е разправийка.

              Книжката (и/или талонът към нея), когато се изземе, се връща и съхранява на мястото където е издадена. Ако мястото е в чужбина - лош късмет. Правилата по които се прави това са публични. Ако страната-издател на книжката има процедура да ти я прати по пощата - печелиш. България няма. Има неофициален ред ако искаш да си я прибереш от областния КАТ където са ти я взели (ако има основания да ти я върнат, разбира се) като се явиш на определена дата след изземането. Но това е неофициално и обикновено ти го казват като ти пишат акта. Ако са в настроение. И обикновено е неудобно.
              Всичко което твърдиш е така, въпросите са : Правилни/ правносъобразени ли са действията на чиновниците/служителите на държавата КОЧИНА, какво се случва в такива случаи с ,,малкият човек,, , реални ли са възможностите му за протест за справедливост и т.н.?
              Сузуки Джимни 1.3, 99г.

              Коментар


              • #37
                От: Разликата между КАТ и МВР

                Много често си задавам въпроса, защо българина когато има някакъв проблем, иска той да се реши на секундата. Независимо какъв е. Особено ако е административен или административно-наказателен. Е няма такава държава никъде. Ако "малкия човечец" от горния пост е онеправдан, несправедливо санкциониран, от неправилните (незаконосъобразни) действия на чиновниците/служители от държавната "КОЧИНА", може да се възползва винаги от даденото му и неотменимо право от същата тая "КОЧИНА" и проглъсено изрично в Конституцията, да ползва адвокат. Ако вземе пък наистина правата му да са нарушени, то има достатъчно изградени механизми за защита.

                (7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Свидетелство за управление по чл. 161, т. 5 на водач, който е установил обичайното си пребиваване в Република България, се заменя с българско при установяване на административно нарушение, за което е предвидено отнемане на контролни точки, потвърждаващи валидността на свидетелството за управление на моторното превозно средство.
                ( (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2012 г.) В случаите по ал. 4 - 7 замяната с българско свидетелство за управление се извършва след представяне на чуждестранно национално свидетелство. Замененото свидетелство се връща на държавата, в която е издадено, като се посочват причините за извършване на замяната.

                Коментар


                • #38
                  От: Разликата между КАТ и МВР

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  ... има достатъчно изградени механизми за защита.
                  Че какво му е лошо на мрънкането, като механизъм?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разликата между КАТ и МВР

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    ...механизми за защита.
                    Много хора си ползва(ха) чуждите книжки именно като механизъм за защита срещу полицията. Еми...никъде не е писано, че номерът минава всеки път
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разликата между КАТ и МВР

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Много често си задавам въпроса, защо българина когато има някакъв проблем, иска той да се реши на секундата. Независимо какъв е.
                      1. Според мен, подобни проблеми не трябва да съществуват, вероятно за това повечето ни сънародници ,,ги лови ток,, ,чуят ли за ,,органи,, , следователно предпочитат да си платят... (там е и уловката) !
                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Особено ако е административен или административно-наказателен. Е няма такава държава никъде.
                      2.Има и са доста, просто тамошните ,,органи,, не се занимават с ,,извиване на ръце,, , а се стараят да бъдат полезни на обществото !
                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      ! Ако "малкия човечец" от горния пост е онеправдан, несправедливо санкциониран, от неправилните (незаконосъобразни) действия на чиновниците/служители от държавната "КОЧИНА", може да се възползва винаги от даденото му и неотменимо право от същата тая "КОЧИНА" и проглъсено изрично в Конституцията, да ползва адвокат. Ако вземе пък наистина правата му да са нарушени, то има достатъчно изградени механизми за защита.
                      3. Механизми има, но тук (в кочината), са само на хартия (дано на никой не се налага да се убеди лично...) ! Ще ,,натъртя,, , че написаното в темата е лично моя гледна точка и не ангажира никой ! Поздрави !
                      Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разликата между КАТ и МВР

                        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                        Много хора си ползва(ха) чуждите книжки именно като механизъм за защита срещу полицията. Еми...никъде не е писано, че номерът минава всеки път
                        К'ви механизми, к'ви 5 кинта...? Иде реч за следното : Живея в друга държава ! Идвам по лични причини и мотиви до БГ с личното си МПС и СУМПС,регистрирани и издадени от същата друга държава. Спира ме с-т Страшников и заради неплатена (стара) глоба от 30 ЛЕВА и липсата на желание от моя страна ,,да му бутна...,, ми отнема СУМПС, след неколкократни ,,предупреждения,, , че ще изпрати СУМПС в държавата в която е издадено, защото раз'ираш ли, свидетелството ми не било собственост на БГ държавата и нямали право да го задържат !?!?!? Някой сеща ли се, как ще се завърна в ,,онази,, държава с личното си МПС, но без СУМПС и колко ще ми струва? И всичко това за стара глоба от 30 лв. и нова от 20 лв. (според думите на полицаите). Ами СУМПС, защо го отнемат след като не е ,,тяхна,, собственост и не ми го върнат след заплащане на наложените ми глоби ? Иначе да, плача, не съм от мъжете дето хем са прецакани, хем си трайкат, но пък помпят мускули пред аудиторията. Поздрави !
                        Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разликата между КАТ и МВР

                          Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
                          ...Механизми има, но тук (в кочината), са само на хартия
                          Това че не ги познаваш и че не си подготвен да ги използваш не значи че са само на хартия.

                          Впрочем кочината я правят кочина в не малка степен именно мрънкалата дето мрънкат че е кочина.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разликата между КАТ и МВР

                            Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
                            ...Някой сеща ли се, как ще се завърна в ,,онази,, държава с личното си МПС, но без СУМПС и колко ще ми струва?...
                            Ами, ще намериш някой да те вози. Нали си 50 лева напред от неплатени глоби?
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разликата между КАТ и МВР

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Ами, ще намериш някой да те вози. Нали си 50 лева напред от неплатени глоби?
                              Да се смея ли ?
                              Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разликата между КАТ и МВР

                                Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
                                Да се смея ли ?
                                Ти си знаеш.

                                Впрочем обещаха да раздадат на милиционерите и ПОС-терминали за плащане на висящите глоби. Ама не се знае кога.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X