Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препариране на животни и птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препариране на животни и птици

    Като ловци и риболовци, съгласни ли се да бъдат препарирани убитите от вас животни? http://forum.all.bg/showflat.php/Cat...7/an/0/page/67

    В областта на препариренето знам:

    1. Стар учител в Бургас препарираше само птици, които ловците му донасяха. И на мен подари една кукумявка. Престана да работи, защото използваният отровен химикал, мисля че беше цианкалий, му повреди здравето.

    2. В село Черни Осъм. Там местен учител е препарирал от врабче до мечка. Когато коридорите на прогимназията станали малки, общината построява специален павилион. И той е пълен. Като загасят светлината и светнат очите на вълка, и той се върти върху постамента, та завие, страшно става не само на децата, но и на възрастните.
    От 15 години не съм ходил там и не знам съдбата на колекцията.

    Истина ли е, че е забранено да се препарират животни?

  • #2
    От: Препариране на животни и птици

    Отровата, с която се обработват кожите на животните преди препариране, е арсеник. Разтваря се в сапун и се мажат отвътре.
    Забранено е да се препарират защитени видове.
    Това е странно, защото прерарирането е най-сигурният начин да се запазят изчезващите видове за следващите поколения.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Препариране на животни и птици

      Музея в с. Ч.Осъм все още го има.
      Това е цитат от нета.

      През 1956 г. Илия Христов Илиев, местен учител по биология, с ученици от природолюбителски кръжок в училището започва проучвателна и събирателска
      работа. За онагледяване на уроците по биология са препарирани птици и бозайници, които се срещат в родния Балкан. Интересната сбирка, подредена в училищните коридори, привлича природолюбителите от цялата страна. През пролетта на 1976 г. сбирката е разположена в специално построена сграда и от 1 януари 1977 г. е преустроена в отдел “Природа” към Окръжния исторически музей гр. Ловеч.
      През 1992 г. придобива статут на Природонаучен музей. В трите зали на музея са показани над 700 експоната. В атракционната зала са експонирани едри бозайници, има записи от песни на птици, рев на мечка, виене на вълк. В първата зала чрез фотоси са отразени
      природни забележителности от района. В остъклените витрини са представени всички видове риби, земноводни и влечуги, които живеят в Средна Стара
      планина. Голям интерес предизвикват колекциите от насекоми и показаните над 120 различни вида птици. На втория етаж има диорамни витрини с големи фотоси, отразяващи средата, в която живеят бозайниците. Тук са показани семейство сърни, благородни елени, елен-лопатар, мечки, глигани, вълци, чакали, диви котки, бялки, златки и други.
      Целта на музея е да отрази фауната на Централна Стара планина. За един час в него могат да се видят толкова животни, колкото в природата трудно могат да се видят за десет години. Показвайки красотата и разнообразието на животинския свят, музеят е
      прекрасен кът за естетическо и екологично възпитание на своите посетители, възпитание в обич и загриженост за родната природа.
      Цветан Петров
      "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
      0888865583

      Коментар


      • #4
        От: Препариране на животни и птици

        Бях пускал подобна тема преди време, тук някъде е. Намерих си книжка със всичко обяснено как се препарира - риби, гризачи, бозайници, птици... Видя ми се прекалено сложно и пипкаво и за това се отказах. Иначе всичко ев много добре обяснено кое как точно се прави.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Препариране на животни и птици

          ЗдравеЙте колеги.
          Нов сЪм в саЙта и ако сгреша неЩо не ме съдете.
          Искам да задам вЪпрос. Немога да намеря Натриум арсеникозум, нЯкоЙ знае ли негов заместител или каде моЖе да се купи.
          Благодаря.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X