Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кирилицата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кирилицата

    Моля настойчиво модераторите да проследят за отдавнашната препоръка и правило да ползваме САМО кирилицата. И в текста и в аватара, освен в случаите на цитиране.

    Не може приетите правила да важат за едни, а за други - не!

    Нека излетят от Форума десетина любители на латиницата, останалите сами ще подвият опашки. И ще се върнат. Ако ги приемем.

  • #2
    От: Кирилицата

    Колеги, по-добре замълчете. Монката май пак е спрял хапчетата.

    Коментар


    • #3
      От: Кирилицата

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      ...
      Не може приетите правила да важат за едни, а за други - не!
      ...
      Не може. На теб като ревностен любител на всичко българско и родно - модераторите, които призоваваш ... ти оправят правописа! С червено... поне да си гледаше темите, които пускаш по 5-10 на ден.
      Дали ти е минавало през ум, че като съм в чужбина и нямам кирилица - няма да мога да се логна. Ако това имаше предвид за аватар. Или вече се броя към "поддалите се на империалистическа пропаганда", които "ако си цар ще вкараш в затвора"?
      Последно редактирано от Rabin; 19-05-11, 13:08.

      Коментар


      • #4
        От: Кирилицата

        Никъде в правилата не пише, че е забранено никовете на аватара или текста да се изписват на друго освен на кирилица! Случаите когато български текст се пише с латински букви са съвсем друго нещо. Тогава обаче модераторите реагират адекватно и на мига.
        Що се касае до използването на чужди езици във форума, то неслучайно за целта има раздел за чужденци. Освен това понякога се случва да се налага цитиране на външни информационни източници, които не са преведени и това е нормално и не противоречи на правилата.

        Коментар


        • #5
          От: Кирилицата

          Ясен беше цитирал една модераторска мъдрост - "Като дойде пролет и някой изперква". Явно не подминава и (бивши) модератори, с намигване към създателя на темата.
          Извинявам се на останалите, но последния (създателя на темата) на няколко пъти го хващам да пропагандира нещо много близко до тоталитаризма. И постоянно нарушавайки правилата по няколко параграфа. Правилата, за които толкова ратува.

          Коментар


          • #6
            От: Кирилицата

            В някой случаи, свързани с поддръжката на форума, кирилицата "не върви". Така, че от съображения за сигурност някой участници са с име на Латиница.
            Аз лично призовавам да се внимава да не се допускат правописни грешки, и не мисля, че латиница в името и аватара са притеснителни.
            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

            Коментар


            • #7
              От: Кирилицата

              Край! Предавам се!
              -По трудно е да не се спазват правила, отколкото да се.
              -По-лесно е да се говори хода, права, говора,
              -Без задръжки цяла западна България да твърди ходиме, можеме, правиме,
              -Да твърди, че нападателя подал топката на вратярят,
              -Че в него има нещо хубаво,
              -Че написал писмо на майка му - по-горе не подчертавах, но тук ще поясня - иска да каже, но не може - на майка СИ! Има цели райони в Блгария, където възвратните местоиминия са непознати.

              Мога още дълго да изреждам, но ще трябва да обяснявам.

              Ако Раббин намеква, че съм вече бивш модератор и ме е уволнил, благодарско. Отдавна съм се отказал да поправям грешки на младежта в техническите теми, но и в по-сериозните има авгиеви обори за риене.

              Още. И аз съм бил в чужбина и съм поствал текстове от там на кирилица. Стига с тия легенди, че това е невъзможно. А защо западните ви респонденти да не научат 4-5 наши букви? Смешен плач - както би казал поетът.

              И още веднъж: стига голословие! Посочвайте ми грешките и ще ги оправям иммедиътли! А който се мисли за безгрешен, нека пръв хвърли камък.

              Моля администраторът да закрие темата. Нека да се пълнят текстовете с грешки и глупости. На прасето му е най-хубаво в калта.

              Дебело подчертавам: горното не се отнася за голямото болшинство от пишещите им им дължа извинение за търпението и кавгите.

              п.п. Наистина, доста пиша напоследък. Но посочете ми една несериозна тема! И защо тотогава има толкова мнения? Нека петимата от тази страница, с изключение на Тихомир, ми посочат техните теми!
              Преди да съм русофил съм българофил! А това че поставям доста линкове на руски - нямам вина. Слабичък е още гугъл търсачката на български. Но гугъл земя реагира на всеки надпис на кирилица.

              Коментар


              • #8
                От: Кирилицата

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                1. Ако Раббин намеква, че съм вече бивш модератор и ме е уволнил, благодарско. Отдавна съм се отказал да поправям грешки на младежта в техническите теми, но и в по-сериозните има авгиеви обори за риене.
                ...
                2. Още. И аз съм бил в чужбина и съм поствал текстове от там на кирилица. Стига с тия легенди, че това е невъзможно. А защо западните ви респонденти да не научат 4-5 наши букви? Смешен плач - както би казал поетът.
                ...
                3. И още веднъж: стига голословие! Посочвайте ми грешките и ще ги оправям иммедиътли! А който се мисли за безгрешен, нека пръв хвърли камък.
                ...
                4. п.п. Наистина, доста пиша напоследък. Но посочете ми една несериозна тема! И защо тотогава има толкова мнения? Нека петимата от тази страница, с изключение на Тихомир, ми посочат техните теми!
                ...
                5. Нека излетят от Форума десетина любители на латиницата, останалите сами ще подвият опашки. И ще се върнат. Ако ги приемем.
                1. Не съм те уволнил аз.
                2. На повечето места няма инсталирана кирилица. Дори не може да се логнеш.
                3. Ами грешките са ти ги оправили с червено. Темата за рекламите. Едва от вчера е. Ето я, знам, че не ги гледаш
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=120043
                4. Несериозна тема - ами няколко теми ти изтриха. По нова тема за всеки един стар виц и т.н.
                Една ти изтриха заради религиозен уклон, и една за (пропагандиране на) тоталитаризъм. Това само по бегли спомени - не, че те следя специално. Кои теми съм пускал може да видиш като цъкнеш на аватара ми. Предполагах, че знаеш. И едва ли целта на един форум може да е роене на едни и същи теми.
                5. Кой е "вие", пред Когото ще "подвиваме опашки"? Дори в самото изречение има логическа грешка (ще се върнат тия, които не са напускали), но не това ми е целта да покажа.

                Мен лично ме дразни нишката с насилието над хората, които не разбираш. Как подкрепяйки някой тоталитарен неграмотник - ще цъфнем и вържем. Това да се забрани, това да се разреши, емигрантите да се връщат в затвора и т.н. Иначе нямаше да се обаждам, не съм такъв човек. Като каза, че "Стъклен дом" било най-гледания сериал, и "правилни" следствия - вече не издържах. "Ако си цар" - сигурно и в училище ще се изучава "Пъклен дом"? И в паралел на това искаш "младите" да са образовани? Със сапунки ли?
                Веднъж дори ти намекнах, че вероятно би било разумно да се обсъди: - да гласуват само хора, плащащи данъци. Сещаш се... После няма да ми пука с колко
                бири/жалки пенсионни надбавки/демагогия
                ще решават съдбата на всички!
                Последно редактирано от Rabin; 19-05-11, 16:58.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X