Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на моторна коса

    Здравейте!
    Искам да купя за двора моторна коса. Спрях се на нея, а не на косачка, защото дворът е около декар, не е съвсем равен, има доста дървета, тревата е груба (троскот, коприва, филизи от вишни, череши). Предполагам, че моторна косачка няма да е подходяща.
    И се чудя дали да дам повече пари и да взема някой Stihl като този, или да заложа на нещо по-евтино. В Мосю Бриколаж в момента на промоция са тази и ето тази моторна коса.
    Та...някой ползвал ли е споменатите, какви са ви впечатленията? Все пак разликата в цената не е малка - косата на Айнхел е 259 лв., на МТД е 359, а на Щил най-евтино може да се вземе за 555 лв. И трите уж са произведени в Германия.
    Другият вариант е този, но марката Макита ми е съвсем непозната и не можах да намеря никакви отзиви.

  • #2
    От: Помощ при избор на моторна коса

    И аз съм на същата вълна, че да видим.
    Мисля да търся нещо втора употреба, марково, става въпрос за двигателя, а аксесоарите ще взема от Щил.
    Макита е сериозна Японска марка.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на моторна коса

      Аз съм с някаква Китайска за 160 лв и втора година нямам проблеми.
      Кия Спортидж 2000тди
      Всеки шут отзад-е крачка на пред

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на моторна коса

        Първоначално публикуван от fitil4o Преглед на мнение
        Здравейте!
        Искам да купя за двора моторна коса. Спрях се на нея, а не на косачка, защото дворът е около декар, не е съвсем равен, има доста дървета, тревата е груба (троскот, коприва, филизи от вишни, череши). Предполагам, че моторна косачка няма да е подходяща.
        И се чудя дали да дам повече пари и да взема някой Stihl като този, или да заложа на нещо по-евтино. В Мосю Бриколаж в момента на промоция са тази и ето тази моторна коса.
        Та...някой ползвал ли е споменатите, какви са ви впечатленията? Все пак разликата в цената не е малка - косата на Айнхел е 259 лв., на МТД е 359, а на Щил най-евтино може да се вземе за 555 лв. И трите уж са произведени в Германия.
        Другият вариант е този, но марката Макита ми е съвсем непозната и не можах да намеря никакви отзиви.
        +1, но при мен има и къпини които ми вкарват страшни нерви като ги изпусна.
        А тия техники и аз ги оглеждам.

        Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
        Аз съм с някаква Китайска за 160 лв и втора година нямам проблеми.
        Колега, каква и от къде ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на моторна коса

          В Алати видях на промоции по 160лв. Аз имам Grizzly (купих я от Бриколаж за около 350лв.) и върши доста добра работа. Купих и една хускварна преди гризлито за около 800лв. подарък за дядото.
          Хускварната си личи че е с традиции в бранша - но е крайно време да си свалят цените май. Разликата с непопулярните марки е в детайли които са по-изпипани.
          Хуска е 1,1 квт а гризлито е 1,7 квт.Съответно и хуска харчи по-малко но ако не става въпрос за повече от 5 дка разликата е минимална.
          Моят съвет е да не прекаляваш с тотото и да вземеш МТД -то.
          при мен има и къпини които ми вкарват страшни нерви като ги изпусна.
          С една работеща машинка (без значение каква марка) с металния нож правиш на пастет всичко саморасло с фи до 10мм. барабар с телената ограда на съседа.
          Последно редактирано от //Радо//; 18-05-11, 22:43.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на моторна коса

            Защо имам чуството, че моторната коса се казва тример? Най-важното нещо при избор на каквато и да е машина, трябва да обърнете внимание на сервиза! С каква интензивност ще я ползвате, на никой няма да му направи впечатление с какъв тример си бръснете ливадата, така че оставете грандоманията. Мисля, че за декар място ще ти свърши работа и електрически тример. Имам познати, които са дистрибутори на Щтил и зелените ( мисля, че бяха Викинг). До ден-два ще ги попитам за съвет, като кажа, че приятел от София се интересува, за да дадът обективен отговор и ще пиша. Ще питам за всичко, корди, ножове, подръжка.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на моторна коса

              Електрическите са слаби даже и за декар. Имам и такъв. Косил съм и многократно с косачка - доста по-мощна е,тревата след нея изглежа по-красиво, но е само за равнинни и леко наклонени терени и задълително към нея трябва да имаш и ел. тример за определени места.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на моторна коса

                От Практис,ама преди две години и чаках да отворят магазина защото свършваха преди да са отворили.
                Иначе на скоро гледах в един магазин в Орландовци имаше някакви на подобна цена.
                Кия Спортидж 2000тди
                Всеки шут отзад-е крачка на пред

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на моторна коса

                  Казаха ми, че тези моторни коси при косене с металния нож правят тревата на откос като ръчна коса.
                  Вярно ли е?
                  Става въпрос дали след косене сеното може да се обръща, събира и храни на животни?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на моторна коса

                    Имам такава коса китайска.С металния нож може да се ползва тревата за животни,но с кордата не се препоръчва защото парчета от нея може да попаднат в сеното после.Но за сено все пак висока трева трябва да се коси защото ниската я надребнява много ситно,особено с кордата даже не се налага да се събира.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                      Електрическите са слаби даже и за декар. Имам и такъв. Косил съм и многократно с косачка - доста по-мощна е,тревата след нея изглежа по-красиво, но е само за равнинни и леко наклонени терени и задълително към нея трябва да имаш и ел. тример за определени места.
                      Не бих казал, че са слаби, тъй като имам тример Бош -2.8мм корда и прави тревата на дреп, но не може да му се сложи нож, просто така е устроен. Ако се купува тример електрически, хубавите са с двигателя в горната част, но са за трева основно, а на колегата му трябва нещо по здраво и най-важното, да е с метален нож, за да реше всичко до 1 см. За мен марката няма значение, основно е цената и дали има сервиз.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор на моторна коса

                        Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                        В Алати видях на промоции по 160лв.
                        Нищо не ми говори, може ли малко по-конкретно ?

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Защо имам чуството, че моторната коса се казва тример?
                        Защото не е чувство. Така се казва.

                        Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                        Електрическите са слаби даже и за декар.
                        Така е, и си ангажиран с ток и кабел. Извадил съм ги от моя списък.

                        Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                        От Практис,ама преди две години и чаках да отворят магазина защото свършваха преди да са отворили.
                        Иначе на скоро гледах в един магазин в Орландовци имаше някакви на подобна цена.
                        Колега, може ли и ти малко по-конкретно ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Казаха ми, че тези моторни коси при косене с металния нож правят тревата на откос като ръчна коса.
                          Вярно ли е?
                          Става въпрос дали след косене сеното може да се обръща, събира и храни на животни?
                          Абсурд! След косене става само за компостиране.
                          Ако ти трябва за сено-палцова косачка, но надали е така щом си сеориентирал към моторна коса.
                          Последно редактирано от c_gul; 19-05-11, 11:00.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор на моторна коса

                            Моторната коса - истинската - не се казва тример а храсторез, може да реже дървовидни храсти до ф140 с подходящия нож. Тримерът е само с корда или най-много с пластмасови ножове и не става за сериозно косене.
                            Да, откоса става на стиф (ред) и може да се обръща, когато се коси с правилната глава, това се отнася само за Хуск и Щил.
                            Сервиз - ами помислете малко кои марки имат сервизи в цяла България.
                            Цена - то и Мерцедесите са скъпи за някой, за други - трабанта.
                            Аз ползвам вече 4 години Хуск, само наливам гориво засега, е и я почиствам от треволяка 2 пъти годишно.
                            От мен - 5% за Щил или Хуск.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор на моторна коса

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              храсти до ф140 с подходящия нож. .
                              Туй цял гатер ще да е!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X