Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Искам някой да даде за моторна коса ВИКИ,имам двор около 400 квадратни метра и съм решил да взема евтина моторна коса понеже да дам пари за по скъпа не е рентабилно.Спрял сам се на един модел с цена 160лева,интересува ме най вече при проблем как стоят нещата гаранционно.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Искам някой да даде за моторна коса ВИКИ,имам двор около 400 квадратни метра и съм решил да взема евтина моторна коса понеже да дам пари за по скъпа не е рентабилно.Спрял сам се на един модел с цена 160лева,интересува ме най вече при проблем как стоят нещата гаранционно.

      Щом имаш 160лв ще се вместиш и в нещо с гаранция. Примерно Граско на Евромаркет имам евтин модел на тези пари с 2години гаранция, а предполагам и по веригите за тази цена ще намериш нещо. При вики-мики гаранция няма общо взето или се дава от местният търговец.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        И аз с моите чудения по търсене на косачка втора ръка. Самоходна или не, с кой двигател (Briggs & Stratton или нещо друго) предпочитам да е с кош, казват ми да имала лагери на колелетата, ок и това ще е от изискванията. Имам тример но ми трябва и количка, терена има лек наклон 2м денивелация на 50м дължина. Не им разбирам и за това ви питам, какво да гледам и какво да търся.
        Последно редактирано от drago varvar; 17-05-16, 12:03.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
          И аз с моите чудения по търсене на косачка втора ръка. Самоходна или не, с кой двигател (Briggs & Stratton или нещо друго) предпочитам да е с кош, казват ми да имала лагери на колелетата, ок и това ще е от изискванията. Имам тример но ми трябва и количка, терена има лек наклон 2м денивелация на 50м дължина. Не им разбирам и за това ви питам, какво да гледам и какво да търся.
          Виж другата тема по надолу - RTR, MTD ......

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
            Здравейте, имам китайска косачка с която подържам ниска тревата на около 5дка (кося ги 2 пъти годишно). 1 дка от тях са храсти и много жилави треви но косачката се справя. Искам да я сменя, защото на всеки 2-3 часа работа се чупи по нещо, най-често редуктор, стартер и тн. Също китайските имат проблем с това, че се намотава трева в основата на кордовата глава, което е много дразнещо.
            Веднъж взех назаем Щил FS 70 понеже моята коса беше строшена и с нея не успях да окося тези 5дка, защото се косеше доста бавно и на по-жилави треви сериозно се задъхваше.
            Разглеждам Щил FS 490-CM но ми идва скъпичка и се опитвам да разбера трябва ли ми чак толкова скъпа, че да се мотивирам да я купя? Другата, която ми е по джоба е FS 260 която изглежда добре но ми се ще да чуя някой с мнение от опит с нея. Благодаря.
            Здравейте колега, аз също имам китайска коса, Вики, върши работа, но създава проблеми, основно трудно пали като е загрята и гори много бензин, но това не е толкова важно. Пробвах я това лято на висока и жилава трева и усетих, че е слабичка,ако трябва да кося по-голяма площ. Доколкото си спомнян, когато я купувах й даваха мощност 1.3 КВт, на срещал съм информация и за 1. 5 и 1.7 КВт. Струва ми се, че е по-малко, сравнена с Щилката /FS 260/, няма нищо общо, по-отношение на мощност и обороти, един приятел я има и е много доволен, аз също я пробвах и мисля, че това е машината, която ми трябва и напролет ще си я взема. Идеята за FS 490-CM, лично на мен не ми допада, тгова е професионален храсторез и тежи с 1.6 кг повече. Предимството му е, че има 4-ри точкова антивибрационна система и е малко по-мощен от FS 260, 2.4 КВт, фактически 0.4 КВт в повече, но това тегло ми идва в повече. FS 260 е само моторна коса и има едноточкова антивибрационна система, при която вибрациите са около 2 пъти по-големи, по технически характеристики, но аз няма намерение по цял дан да кося. Иначе FS 260 има същата функционалност и може да работи със същите инструменти, не мога да ползвам само кордовата глава на Вики, понеже е с резба М10, а FS 260 е с М12, но това да е проблема. До колегата, който се интересуваше от Вики, мога да му кажа, че за половин декар, няма да има проблем, стига да не го дразнят капризите на машината. Аз по принцип като я запаля не я гася, докато не й свърши бензина, а резервоара й събира поне 1 л. В интерес на истината не съм я товарил много досега, само тази година ми се наложи малко повече, понеже имах проблем с моторната си косачка Викинг, която поема голямата работа в двора, Вики я използвам там където има препятствия и извън двора където има камъни, но при жилава и некосена трева се задъхва и става бавно.

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
              Здравейте, имам китайска косачка с която подържам ниска тревата на около 5дка (кося ги 2 пъти годишно). 1 дка от тях са храсти и много жилави треви но косачката се справя. Искам да я сменя, защото на всеки 2-3 часа работа се чупи по нещо, най-често редуктор, стартер и тн. Също китайските имат проблем с това, че се намотава трева в основата на кордовата глава, което е много дразнещо.
              Веднъж взех назаем Щил FS 70 понеже моята коса беше строшена и с нея не успях да окося тези 5дка, защото се косеше доста бавно и на по-жилави треви сериозно се задъхваше.
              Разглеждам Щил FS 490-CM но ми идва скъпичка и се опитвам да разбера трябва ли ми чак толкова скъпа, че да се мотивирам да я купя? Другата, която ми е по джоба е FS 260 която изглежда добре но ми се ще да чуя някой с мнение от опит с нея. Благодаря.
              -----------------------------------------------------------------------------------------
              Задължително ли е да е щил? Имам ''олео-мак спарта 440Т'' и го ползвам професионално.Повече от доволен съм от машинката голямо куче се оказа за 2г. и незнам колко декари са минали ама 3-та 5 литрова туба с масло привършвам и преди месец отворих карбуратора за почистване. Мангустите по софия са с такива и вече трета година устискват на нечовешкия зор.
              Има едни кордови глави '' load & go'' зареждат се без газглобяване за няма и 30 сек. и навиваш 5-6м. корда и пердашиш .
              Оборудвал съм се и с 3 зъб нож с диаметър 350мм. и 4мм. дебелина ,е такава сгодичка няма ,малко трудно се развърта ,ама засилиш ли го косенето е песен .
              Последно редактирано от keymaker; 21-09-16, 20:26. Причина: допълване

              Коментар


              • Да ви предупредя, да внимавате с Арго маркет и гаранционният им сервиз. Баща ми си купи тази моторна коса https://argo-market.com/Products/Details/1917 карая на есента, окоси веднъж и я пробра. Тази пролет я извади и не можеше да запали или палеше страшно трудно. Казах му да я занесе в сервиза им, все пак е в гаранция. Това беше в началото на месеца, днес им се обадил да види какво става. Първо го обвинили, че е ползвал менте масло на Приста, което е абсолютно невярно. Ползва немско масло, с което работи и една резачка Щил, изгорила е 1-2 туби такова масло и си работи прекрасно. Явно за техниците в сервиза щом маслото е жълто е менте. Трябвало да бъде Щил или Хускварна, но това никъде не го пише в упътването. След това казали, че бензина бил разял маркучите. Това е бензин от бензиностанция, аз нямам петролен кладенец в двора да си го дестилирам сам този бензин, а какви са тези маркучи, които ще се разядат от бензин? Тя утре може да ми се запали в ръцете. Върха на наглостта била, когато му искали 10 лева за ремонт в гаранция. Утре ще ходи да си я взима, но най- вероятно вероятно ще подам сигнал в Комисия за защита на потребителите.

                Та внимавайте с АргоМаркет, не може да се разчита на никакво качество и гаранционен сервиз.

                Коментар


                • Не че нещо, но не трябва да седят пълни с бензин, особено в карбуратора.
                  всякакви двутактови чудесии, не само косачки
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Личен опит от 4 машини до сега...трябва да са пълни и периодично да се припомпва, за да се завърта сместа в карбуратора. Ако се остави пълно и не се пипа, всичко спича от маслото, ако се остави празно, се разсъхва карбуратора и пак не работи. Голям тенис в задния двор са тия машини. Заради това си казах, че тия сегашните са последните, дето купувам. Като умрат, вече само под наем.

                • Няколко дни не са чак такъв проблем. Аз не съм сигурен и какъв е бил проблема, след всичките изговорени глупости.

                  Коментар




                  • #233.1
                    santaclash коментира
                    Вчера, 23:42
                    ........трябва да са пълни и периодично да се припомпва, за да се завърта сместа в карбуратора. Ако се остави пълно и не се пипа, всичко спича от маслото, ако се остави празно, се разсъхва карбуратора и пак не работи. Голям тенис в задния двор са тия машини. Заради това си казах, че тия сегашните са последните, дето купувам. Като умрат, вече само под наем.
                    Личен опит с 4 двутактови щилки (не само косачки).

                    Ползват се по 10 пъти в годината топлите сезони и само държане с празен резервоар (и карбуратор де) е достатъчно да няма никакви драми с палене или каквито и да е други.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Да ви предупредя, да внимавате с Арго маркет и гаранционният им сервиз. Баща ми си купи тази моторна коса https://argo-market.com/Products/Details/1917 карая на есента, окоси веднъж и я пробра. Тази пролет я извади и не можеше да запали или палеше страшно трудно. Казах му да я занесе в сервиза им, все пак е в гаранция. Това беше в началото на месеца, днес им се обадил да види какво става. Първо го обвинили, че е ползвал менте масло на Приста, което е абсолютно невярно. Ползва немско масло, с което работи и една резачка Щил, изгорила е 1-2 туби такова масло и си работи прекрасно. Явно за техниците в сервиза щом маслото е жълто е менте. Трябвало да бъде Щил или Хускварна, но това никъде не го пише в упътването. След това казали, че бензина бил разял маркучите. Това е бензин от бензиностанция, аз нямам петролен кладенец в двора да си го дестилирам сам този бензин, а какви са тези маркучи, които ще се разядат от бензин? Тя утре може да ми се запали в ръцете. Върха на наглостта била, когато му искали 10 лева за ремонт в гаранция. Утре ще ходи да си я взима, но най- вероятно вероятно ще подам сигнал в Комисия за защита на потребителите.

                      Та внимавайте с АргоМаркет, не може да се разчита на никакво качество и гаранционен сервиз.
                      0898798624, Калоян, звънни ми да проверя или остави един телефон, но преди да си вземеш косата от сервиза. Аз имам същата коса трета година и е в много добро здраве, няколко колеги от форума също. Аз също ползвам жълто масло, но синтетично с добавка с която си запазва характеристиките по-дълго време. Майстора в сервиза обикновено пази каквото е източил от такива машини и мирише много по-различно от двутактова смес. Старата двутактова смес в машината след няколко месеца става на ацетон и трябва да се източва ако няма да работиш скоро. Това твърдя, че е една от най-хубавите китайски коси на пазара и лично аз съм я поръчвал от Китай, като съм променил доста от базовите части.

                      Коментар


                      • Преди две седмици шишето с бензин на село, реколта някъде преди година, имаше странна консистенция и не седеше прозрачен бензина. Китайската резачка и косачка го прекараха, малко попушваха но мина. А да не говорим за готовата смес в резервоарите им, но и тя мина. Сегашния бензин след месец-два вече не е това, което е било. По принцип не трябва да седят смесите в машините, но моя китаец вече девета година кара с оригинална свещ и не е пипано нищо по карбуратора.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • Благодаря на dragozow за съдействието. Баща ми си е взел резаачката и е доволен от обслужването и консултацията. Не е плащал нищо, дори са му подарили едно шишенце двутактово масло. Това за бензините и смесите е ясно, не е първата двутактова техника, която се експлоатира. Първвото нещо беше да се провери сместа, бензиновата резачка нямаше проблем.

                          Още веднъж благодаря на dragozow

                          Коментар


                          • Аз не съм там днес, но говорих с баща ти и се обадих на колегите. Маслото от Евро 7, което ползва не е със спецификация за резачки и моторни коси и за това са му дали подходящо. Проблема не е в това, а че старата смес е седяла в маркучите, въпреки, че е източил резервоара есента. Станало е на ацетон, маркучите са се одървили и така. Говорихме да прави прясна смес и ако преседи повече от месец да я хвърли, а като няма да работи скоро, да източи от резервоара и да запали машината за да изгори това в маркучите и карбуратора, обикновено за минута/две загасва. Отварял съм карбуратор с двутактова смес седяла дълго, става на нещо подобно на смола и в половината случаи ако не се почисти в ултразвуковата вана и не мине само с някакви мембрани е за смяна на карбуратор

                            Коментар


                            • Двутактова смес си запазва свойствата до 2 - 4 седмици като е сипана в резервоара и до 3 месеца ако се съхранява в добре затворена туба.
                              Аз лично си правя нова смес всеки път когато ми се налага да кося или режа дърва. Иначе излиза доста по скъпо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X