Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ при избор на моторна коса

    Здравейте
    Благодарение на този форум разбрах за тази промоция на Райдър. Веднага отидох и си купих машината.
    Днес пробвах как работи моторната коса. Еми работи отлично (според моите нужди и представи). Окосих целия двор. Използвах само кордата. Струва ми се, че харчи много бензин - изгорих 1.5 литра, но нямам реална представа колко трябва да харчи. Абе общо взето това да са й проблемите.
    За непрофесионални цели ми се струва идеална. Ако изкара 3 години без повреди - направо златна ще е.

    ПС: До колегите закупили тази машина. Не забравяйте да гресирате зъбната предавка. (онази червеничката част дето е най-долу при ножа/главата с корда) Като се отвие едно винтче може да се цвръкне грес със спринцовка. В инструкцията не пише, но смятам, че е по-добре да се гресира отвреме на време.
    Поздрави

    Коментар


    • #92
      От: Помощ при избор на моторна коса

      И аз пробвах моя Райдър. Еми работи си перфектно. Шпулата с кордата е верно измислена, ама засега държи. И мен ми направи впечатление че доста гориво харчи, ама това да и е проблема.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #93
        От: Помощ при избор на моторна коса

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        И аз пробвах моя Райдър. Еми работи си перфектно. Шпулата с кордата е верно измислена, ама засега държи. И мен ми направи впечатление че доста гориво харчи, ама това да и е проблема.
        Да.аа не е от икономичните машини. И при мен за един декар близо голяма трева , много бурени и фиданки отидоха два л. и кусур бензин и 2часа труд(само на диск които се скапа много бързо ,а беше заточен).Обаче си има мощност и реже всичко ,с по марков диск ще е по добре.Другото калпаво нещо (поне при мен)е свеща ,много бързо замина , добре че резачката и стана донор.През цялото време валеше дъжд и аз и Райдъра бяхме мно.ооого мокри което се отрази лошо само на мен.Като цяло съм много доволен от машината.

        Коментар


        • #94
          От: Помощ при избор на моторна коса

          Ako е на корда оборотите не е задължително да са постоянно на макс. Има положение в което машината се спрвя със всичко а е на 50-80% от максимума в зависимост от растителността. От по- голяма кубатура двигател естествено че може да се очаква да гори повече.
          На нож гори повече и се върши по-малко работа заради теглото и по-малкият диаметър на ножа.
          След като първоначално се изчисти района, в следствие само поддръжката на окосеното се прави грубо с около 1/2 бензин за същата площ.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #95
            От: Помощ при избор на моторна коса

            Колеги, пишете какво разбирате под маркови дискове и като цяло, за неупотребявал като мен моторна коса, дисковете дали са стандартни по диаметър на отвор и диаметър на диска? Предполагам, че отговора на въпроса ми е "да", но е малко кофти да си купиш нещо на което после консумативите са само от производителя

            Коментар


            • #96
              От: Помощ при избор на моторна коса

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              и с твърдо тънко проводниче мушках навсякъде и се отпуши. След това купих малък бензинов филтър, избуших му пластмасата и прикрепих хартията на края на единият маркуч от който смуче бензин
              За почистване на карбуратор, си купете спрей за почистване на карбуратори /всеки зареден магазин за автохимия ще го има/, върши много повече отколкото телчето.

              Филтър не изтърбушвайте нищо, ами си купете от Штил-Хускварна, малка филтърна глава, тя е точно за тесните маркучета, и тежи, за да стои на дъното на резервоара и я сменяйте веднъж годишно.

              Нож все пак се заточва, не се точи да е остър, а се точи, да е прав, без подбитости, и с определен ъгъл в зависимост от това, какво основно се реже с него. То е като при кънките, не са остри на бръснач, но все пак трябва да се заточват, ако искате ефективност.

              Глава за косене с корда, като приключи райдърската, се продават универсални, маркови Италиански глави, които стават на всякакви косачки.

              И да, гресирайте ъгловата предавка на косачките, най-добре си купете грес предназначена за там на Штил-Хуск-Орегон, но ако не ви се дават 5-6лв, то гресирайте с каквото има.

              Както писа по-горе съфорумник, когато косите с корда, не ви е нужна пълната газ, ръчката има застопоряване на газта в положение от 60%, то масово се ползва за поддържане на тревни площи.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #97
                От: Помощ при избор на моторна коса

                Под марков диск, се разбира основно Штил-Хускварна-Орегон. Принципно Штил и Хускварна са профилирани за собствените си марки, но предлагат и за конкуренцията. Орегон покрива цялата гама косачки. Така, че без диск няма да останете.

                За инфо относно дисковете, бих ви посъветвал просто да влезнете в магазин штил-хускварна, и консултантите там ще ви предоставят рекламен материал, в който е описано кой диск, за какво се използва. Относително е, но основното го пише, при това с картинки, и при това безплатно.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #98
                  От: Помощ при избор на моторна коса

                  Обаче какви са цените на диск и глава с корда читави?
                  Да не стане Райдър + нов диск + нова глава = Щил или Хуск дори най-слабия?
                  Разбира се взимайки с ниска мощност всеки си решава спрямо употребата.

                  П.С. от някъде чух, че Райдър са български?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                    Обаче какви са цените на диск и глава с корда читави?
                    Да не стане Райдър + нов диск + нова глава = Щил или Хуск дори най-слабия?
                    Разбира се взимайки с ниска мощност всеки си решава спрямо употребата.

                    П.С. от някъде чух, че Райдър са български?
                    В магазина на хускварна в Младост дисковете са 5модела на цена от 22лв. до 35лв.15 метра корда е 4,80лв а глава с корда 14-22лв(има избор)
                    Масло 1 л 12-14лв,свещ 3.60лв.

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                      П.С. от някъде чух, че Райдър са български?
                      А пък аз съм космонафт
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Здравейте, и на мен ми се налага да купувам моторна коса. Ще кося висока, трева, бурени, храсти и издънки, около 2 декара. Засега съм се спрял на BC 4535 II AL - KO - вижда ми се приемлив вариант относно съотношение цена/параметри. Някой дали има отзиви за тази марка и модел.

                        Коментар


                        • От: Помощ при избор на моторна коса

                          Да споделя експлоатацията на моята RTR - вече имам повреда, незначителна, явно слабо място - стартера, и по-точно не връща връвта. Занесох я в червиза и сега чакам новият корпус. Това е едно от слабите места, така че внимавайте, по-леко с паленето. Аз явно повечко масло слагам че пали малко трудно студена, ама пък ме учудва че изобщо не пуши.
                          На колегата спрял се на AL - KO, имаме такива на работа, и косачки, и мотофреза, и те са в този клас май - миналата седмица на едната излезе биелата, но важното е да има сервиз наблизо и части.

                          П.П. Като ходих в магазина видях Raider-ите, 1:1 са с RTR, но са червени и имат възможност за разглабяне на рамото.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Помощ при избор на моторна коса

                            Тъй, както го гледам АЛ-КО-то е три пъти по-скъпо и в същото време по-слабо от аналогичните с мотор 42.7 куб.см.
                            Аз съм с GBC-43 или GBC-430, същите са и VITO-то, и RTR-а, и Rider-а. Гледай да е с по-голяма мощност щом ще косиш 2 дка.
                            Аз си смених главата с оригинална хускварна и смятам, че с нея коси по-добре - нищо, че струва една трета от храстореза. Повредих и оправих временно стартера, но задължително ще си взема резервен - струва 25 лв и се сменя за 2 минути.
                            Като цяло съм доволен - моторчето си бръмчи добре, взех си за всеки случай и циркулярен диск, но досега не съм го ползвал - по-удобно е с резачката.
                            Ползвам го втора година. За парите си е перфектно. Ако ще даваш повече пари мини направо на марково - Щил или Хускварна, но за китайче продавано от австрийска фирма няма смисъл. По-мощно, по-добре коси - особено за високи бурени, храсти и издънки.
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • От: Помощ при избор на моторна коса

                              Ето и моето китайче. 33 кубика. Марката, така и не успях да разбера, пък и не съм се затормозявал. Купих я в Италия преди 4 години на промоция за 99 ойро. Досега не ме е предавала. Само чистя от време на време въздушния филтър и газ. Работя и с диск и с корда. Непрофесионално, разбира се. Кося си ливадата (половин декар) и около вилата.
                              Напоследък ми се напука гумичката, която уптътнява отвора в резервоарчето, през което минава маркучето на сондата. (червената стрелка)
                              Имате ли идеи дали се намират, или ще трябва да пригаждам нещо, че така се олива с бензин.
                              Налага се да го пълня по-малко.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00648.jpg
Прегледи:1
Размер:166.1 КБ
ID:5383912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00649.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5383913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00650.jpg
Прегледи:1
Размер:195.4 КБ
ID:5383914
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                Един съвет за да намалите повредите в стартера - обирайте луфта на въжето и чак тогава дърпайте силно за да запали, в противен случай се получава удар и най често се чупят палци. Иначе и аз ползвам РТР-а и съм много доволен за сега - никакъв проблем, като изключим че заводско нито един болт не е затегнат както трябва
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X