Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep KJ Light bar проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep KJ Light bar проблем

    Привет,

    Преди няколко дни получих поръчания Light bar за Jeep-a с любезното съдействие на Жорката. Не успях да прежаля голямата сума (стойност+доставка+разходи) за Mopar и поръчах някакво подобие. Всъщност не изглежда никак зле, но проблема е как да го закрепя за тавана. Конструкцията е от пластмаса като на оригиналния, но няма дъно за разлика от него. Оригиналния се захваща чрез пробиване на тавана и това беше другата причина да не се насоча към него. Този е с лепенки 3М. Знам, че са много здрави и някои хора си лепят спойлери с него, но чак за light bar-a ми се струва доста рисковано. За съжаление е по-тесен от покрива на Jeep-a и няма възможност за застопоряване към вратите.
    Прилагам няколко снимки и моля за идеи. Разбира се тази с изхвърляне в кошчето и поръчване на Mopar и на мен ми дойде.

    Благодаря предварително.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Light_bar_top.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5929386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Light_bar_bottom.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5929387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Light_bar_cables.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5929385
    Последно редактирано от Todor_Ninov; 14-05-11, 19:36.
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

  • #2
    От: Jeep KJ Light bar проблем

    Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
    Привет,

    Оригиналния се захваща чрез пробиване на тавана и това беше другата причина да не се насоча към него.
    А, ако не е тайна, откъде ще прекараш кабелите, ако не се пробива таванът - като на разните "МПС сс специален режим" и подвижни буркани - ще ти минават някъде отвън ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Jeep KJ Light bar проблем

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      А, ако не е тайна, откъде ще прекараш кабелите, ако не се пробива таванът - като на разните "МПС сс специален режим" и подвижни буркани - ще ти минават някъде отвън ?
      Умувах да се показва около педя (колкото е разстоянието от края му до вратата) на тавана и оттам през колонката с дупка. Или пък някаква шина през тавана, захващаща се за вратите (като едновремешните багажници) и на нея да се монтира всичко и около шината да се пусне и кабела...знам ли.....
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Jeep KJ Light bar проблем

        Всъщност ето инструкцията за монтиране на Mopar-ския. Там се виждат и разликите с моя.
        Light bar Mopar.pdf
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Jeep KJ Light bar проблем

          Тошко, а... всъщност... за какво ти е? Ренегад ще ставаш?
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Jeep KJ Light bar проблем

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Тошко, а... всъщност... за какво ти е? Ренегад ще ставаш?
            Знам ли и аз. Напоследък ме слушка Jeep-чо и както бях свикнал да инвестирам в ремонти....сега реших да го поглезя.
            Шегата настрана - много пътувам и ако ми даде по-добра видимост по нощите...ще бъда доволен. Мислех и за халогени на бронята, но това ми се стори по-добра идея. Вече не!
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Jeep KJ Light bar проблем

              Ами направи му "дъно" с възможност за закрепването му за "улуци"........ Какво толкова?
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Jeep KJ Light bar проблем

                KJ нямат "улуци". Ще трябва да си вземе нещо като багажник за ски за врати тип "автоклав"... `дето захапва част от тавана отвътре, мачка уплътненията на вратите и т.н.... Всяко друго залепване и закрепване ще изкара до първия голям сняг или до първото по-енергично миене на автомивка
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep KJ Light bar проблем

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  KJ нямат "улуци".



                  Мда..... Сорри....

                  Ами тогава да ми го подари..... Ще си надупча я тавана, я предния капак... Патроля тези работи не го притесняват

                  Съвсем ли нямат улуци?
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep KJ Light bar проблем

                    Има някакви гумено-пластмасови ленти. Ето снимка (не знам дали ще излезне)
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep KJ Light bar проблем

                      Я, снимката излезе Ще пусна тогава още една - за багажник, какъвто имах предвид. Само че не става за постоянно решение - за 3 месеца ски сезон се ядва, ама иначе трайно деформира уплъненията на вратите и тапицерията на тавана:
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep KJ Light bar проблем

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Има някакви гумено-пластмасови ленти. Ето снимка (не знам дали ще излезне)
                        Ето го улука....... По него има едни капачета, дето се премахват. Останалото е въпрос на малко индженерна мисъл.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep KJ Light bar проблем

                          На кое точно викате улуци по тавана? Гумената лента или нещо друго?
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep KJ Light bar проблем

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Я, снимката излезе Ще пусна тогава още една - за багажник, какъвто имах предвид. Само че не става за постоянно решение - за 3 месеца ски сезон се ядва, ама иначе трайно деформира уплъненията на вратите и тапицерията на тавана:
                            Нещо подобно и аз умувах...по-ниско и по-широко в средата за да играе ролята на дъно на light bar-a.
                            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep KJ Light bar проблем

                              Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                              На кое точно викате улуци по тавана? Гумената лента или нещо друго?
                              И аз не знам кое е "улук"... по аналогия със сградите реших, че е това, което го има на старите коли - да отвежда дъждовната вода от покрива на колата, за да не се стича произволно по страничните стъкла. Само че от 90-те години насам не съм виждал на кола такива. Има по-високи някакви ръбове, които вероятно играят подобна роля, но на Liberty гумените (всъщност са някаква пластмаса) ленти, според мен крият, както казва Злой разни места за монтаж на релсите / гредите (или както им казват) за багажник - така се оказа на мойто, което си нямаше "релси" за багажник, вероятно има под тях и места за захващане на "оригинален" light-bar, разни полицейски / аварийни лампи и други "fleet"-аксесоари. Роля на "улуци" тези ленти определено никаква не вършат, защото са на едно ниво с покрива - никаква вода не могат да отклонят да си тече накъдето поиска.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X