Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен самолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подводен самолет

    Започнахте пак да си чешете езиците. Такси, ТИМ, Шмим. Някой знае ли нешо реално или пак, по български, гледаме да очерниме идеята преди да се е развила?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #32
      От: Подводен самолет

      Всичко е за реклама.
      Julia та наистина беше самолетът на Тато.Който е работил в авиацията по негово време знаеше какво означава тя да полети.
      В тази гледна точка това е идеален обект за да се рекламира курортът.След година и две и следа няма да има от него ,защото алуминиевите сплави в такава силно корозионна среда-движеща се морска вода ,тук таме примесена с песъчинки се превръщат за отрицателно време в бял прах.Но рекламата , мястото ще останат.
      Това е цялата работа ,дали има или няма смисъл след време ще се види.

      Коментар


      • #33
        От: Подводен самолет

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Всичко е за реклама.
        .След година и две и следа няма да има от него ,защото алуминиевите сплави в такава силно корозионна среда-движеща се морска вода ,тук таме примесена с песъчинки се превръщат за отрицателно време в бял прах.Но рекламата , мястото ще останат.
        .
        Както всички отломмки от Втората световна, предполагам...
        С какви химии се обработват корпусите, зимно време, преди полет, срещу обледеняване? Дали те са по-безобидни от морската вода? За песъчинките има друг "цяр" - като се види снимка на паднал самолет в морето/океана и става ясно...

        Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
        ...или пак, по български, гледаме да очерниме идеята преди да се е развила?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Подводен самолет

          Колега въздържам се да споря ,във форума има по големи специалисти от мене на тема корозия,още повече във нета има достатъчно информация за корозията на алуминиевите сплави.
          А съм имал нещастието да видя наживо корпус от същия материал престоял един месец във океанска вода.
          Противообледенителната течност няма нищо общо със солта,ако това имаш предвид.В гугъл можеш да напишеш "Противообледенительная жидкость Арктика-состав" и ще ти излезе състава.
          Поздрави

          Коментар


          • #35
            От: Подводен самолет

            Не вярвам да изгние чак толкова бързо. При това докато се накани да изгние, ще бъде яко налепен с миди и разни морски гадове, които ще му задържат фасона. Колкото за снимка ще става.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Подводен самолет

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              ... А съм имал нещастието да видя наживо корпус от същия материал престоял един месец във океанска вода. ...
              Като гледам, това

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:530164_2.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5279847

              си кисне в океана от 1944 ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Подводен самолет

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                Противообледенителната течност няма нищо общо със солта,ако това имаш предвид.В гугъл можеш да напишеш "Противообледенительная жидкость Арктика-состав" и ще ти излезе състава.
                Поздрави
                За тези течности само отзивите ми стигат без да съм пробвал, а и мерак нямам, понеже:
                1. Преки впечатления на познати, ползвали подобни течности върху автомобилите си. Не знам състава и, но след упорито ползване повечето се оплакват, че "тръгнала" ръжда около гумените уплътнения на стъклата...
                2. Моя позната е била пряк свидетел, как при размразяване на някаква турбо-витлова машинка (висящи ей такива сталактити лед след излялата се суграшица), на колежката и попада от течността върху лицето... Следват някакви кофти "изгаряния" на кожата на лицето, болници, болнични... (тука да спомена, че течността не е била сделана в СССР)...

                Та собствения ми извод, за лично ползване е, че това не може да се случи с морска вода, особено примера от т. 2. Виж, съгласен съм, че кофти ламарина ще стане на пихтия даже от наличната влага, близо до морето... Лятото, ножа-ментак, дето си режех филии, стана на ръждиви петна само за 3 дена единствено от влагата....

                За няколко седмици коппуса ще обрасне и каква по-добра защита поне от абвазивните песъчинки...
                Последно редактирано от p-pleven; 26-05-11, 09:27.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Подводен самолет

                  Не е това ,1991 падна един въртолет на Малдивите. Престоя 1 месец в океана и го извадиха.Та участвах в разследването. 9 човека загинаха.
                  Голяма част от самолетите през Втората Световна ойна не са от алуминий.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подводен самолет

                    Да го бяха направили детска градина или хотел или киносалон или бар или публичен дом рекламата щеше да е по добра.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подводен самолет

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Не е това ,1991 падна един въртолет на Малдивите. Престоя 1 месец в океана и го извадиха.Та участвах в разследването. 9 човека загинаха.
                      Голяма част от самолетите през Втората Световна ойна не са от алуминий.
                      Извинявай, но малко ме обърка! Та от какво са били направени самолетите през ВСВ, ако не от алуминий и по-конкретно това японско "Zero", което е постнал Чавдар (ако не бъркам силуета на кабината)..?!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подводен самолет

                        Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                        Започнахте пак да си чешете езиците. Такси, ТИМ, Шмим. Някой знае ли нешо реално или пак, по български, гледаме да очерниме идеята преди да се е развила?
                        Ако просто съм станал мнителен скептик- с мед да ме намажеш и да ме хвърлиш на три едрогърди шведки, които да безчинстват с изтерзаното ми тяло. После нека ме джаснат при чифт лъстиви бразилки, да ме довършат както си знаят...

                        Не проявявам никакъв интерес към изтърбушеният самолет и нямам намерение да го разглеждам. Просто ми е интересно, дали ще има свободен достъп, или ще бъде само за организирани спускания със всичките салтанати.
                        Как не са се сетили, примерно американците да потопят някой бракуван "Боинг 747" - и без това са натръшкали една камара от тях в пустинята? Ама, на- само кораби потапят.
                        Свалените самолети през ВСВ, лежащи на дъното на океана са съвсем друга бира.
                        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                        No wahalla.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подводен самолет

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...1%88%D0%B8_A6M

                          http://www.airwar.ru/aww2.html

                          Имало е с дървена конструкция,метални -желязо ,стомана ,дурал и т.н.
                          Последно редактирано от Георги Крумов; 26-05-11, 18:20.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подводен самолет

                            Под стомана в самолетостроенето през ВСВ сигурно имате предвид метала на оръжията - картечници, оръдия, някое жило за управлението и т.н. Айде може и няколко листа броня за някои от пилотите.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подводен самолет

                              Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                              Ако просто съм станал мнителен скептик..........
                              Не проявявам никакъв интерес към изтърбушеният самолет и нямам намерение да го разглеждам.
                              Скептицизмът в случая, засяга много добра идея на български водолаз и само такъв (водолаз) би оценил качествата на мероприятието. В България, интересните места за гмуркане са малко и всяко усилие за разнообразяването на същите заслужава похвала, колкото и да сме скептични за бъдещото на идеята.
                              Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                              ...............
                              Как не са се сетили, примерно американците да потопят някой бракуван "Боинг 747" - и без това са натръшкали една камара от тях в пустинята? Ама, на- само кораби потапят.
                              Свалените самолети през ВСВ, лежащи на дъното на океана са съвсем друга бира.
                              Каква е разликата дали са кораби или самолети?

                              Ето малко за четене. Дано помогне

                              http://www.pacificwebsites.com/diving/index.htm
                              http://aquaviews.net/scuba-dive-dest...ecks-in-aruba/
                              http://www.deeperblue.com/newsfull.php/1296
                              http://www.divemightyo.com/
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подводен самолет

                                Момчета, имали сме самолет - потопили сме го. Лошо няма!
                                Ако сме имали самолетоносач - на него щяхме да дръпнем тапичката...
                                Нека да има малко разнообразие и положителни емоции...
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X