Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипката не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипката не пали

    Здравейте колеги,
    Днес паркирах пред детската градина на малкия и като го взех и реших да си ходя и да сядам на масата Джипката не запали.
    Ама изобщо не прави опити да завърти стартера. Погледнах акумулатора - минусовата клема беше разхлабена - затегнах я.
    "Лампичката" за заряд на самия акумулатор, обаче си свети зелено, т.е. трябва да си е зареден. Изобщо като гледам - има си ток.
    Релето на стартера, което е в кутията на главните бушони май цъка, като въртя ключа.
    Грешките, които изписва компа са P0703 и P0340, но и двете май нямат отношение към паленето...
    До сега изобщо не е давал някакви признаци на проблеми в тази посока.
    С една дума: ПОМОЩ!!!
    Джипа е WG 2.7 CRD 2002 година
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    От: Джипката не пали

    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
    ... Релето на стартера, което е в кутията на главните бушони май цъка, като въртя ключа. ...
    Повреда в стартера? Ако намериш помощник, пробвайте един да врътне, а другият да чукне с нещо подходящо по стартера. Може да свърши работа като вариант за придвижване на колата до сервиз или друго място.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Джипката не пали

      +1
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: Джипката не пали

        Абе имах желание да направя точно това, ама къде е стартера?
        Имах работа до преди малко и минах от там (където е колата) с един колега - гледах отдолу, гледах отгоре - не видях нещо подобно на стартер. Някой може ли да обясни от къде има достъп до него?
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #5
          От: Джипката не пали

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          ... Някой може ли да обясни от къде има достъп до него?
          За целта на занятието ще е най-лесно да се легне отдолу откъм десния заден край на двигателя.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Джипката не пали

            Левия.
            На дизелите стартера е от ляво.
            Сваля се лесно.
            Сменяш четки и си готов. Ако си мераклия смени и бендикса.
            Разбира се това е при вариант всичко друго да е изправно.
            В този ред на мисли може да сложиш една пробна ламБа на стартера да видиш дали отива напрЪжение до него като завъртиш на START.
            Последно редактирано от onufriz; 12-05-11, 21:29.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #7
              От: Джипката не пали

              Стартера е от лявата страна. Номера с даването на СТАРТ и почукването стана. Прибрах колата в гаража и пробвах да запаля пак, ама не става. Козата си сака пръч (или контактора - почукване)
              Направо се чудя утре дали да я паля или директно да свалям стартера? Има ли някъде писано за сваляне на стартери? Преди години свалях на опела ми за норматив. И тоя едва ли ще ме уплаши, ама да не би да има някъв чалъм там?
              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • #8
                От: Джипката не пали

                Няма чалъм. Свалянето не е трудно. Само махни минусовата клема, че да не стане беля.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: Джипката не пали

                  Данке. Утре свалям стартера на Жипа и паля мотора. То и без туй му е време
                  Как пък се на прецакани стартери случвам, бе-е-е...
                  От Джипката не съм го очаквал. За Априлията си знаех, ама Джипката ме изненада
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипката не пали

                    Колега ,провери връзките по стартера ,дали дават контакт и дали всичко е притегнато.Имах такъв проблем с един японец ,направи на луди докато го усетя,а ако имаш възможност отвори самия стартер и прегледай всичко дали е у ред.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипката не пали

                      При мен се получаваше следното:от време на време,като завъртя ключа-тишина!От втори опит пали.Свалих стартер гледаха го-вс. о кей.Явно нещо в ключа.Реших да не го правя а си пуснах един кабел от стартера директно към плюса,ако ми направи проблем,ще го паля "ръчно"...
                      Grand Cherokee 2.7crd Limited

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипката не пали

                        Абе ще го видим.
                        Оказа се, че в домашни условия е малко трудно да се свали и го закарах в сервиз ана фирмата - там поне има колонни крикове и е по-удобно за работа.
                        Почти сигурно е, че е стартера, защото като го почукам и завърта веднага. Като го свалим ще видим - четки ли е, бендикс ли е... или и 2-те?
                        На няколко пъти пък ми е правил номера да се развърта без да зацепва двигателя - прави фи-у-у и това е. След някоко опита си зацепва и няма проблеми.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипката не пали

                          Май се оказа,ч е намирането на бендикса е проблем.
                          За сега ще му сменим само четки - мисля, че няма да ме остави скоро. Ще търся, обаче. Ако някой има инфо от къде може да се купи или да даде номер - да каже, ще съм благодарен.
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипката не пали

                            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                            Май се оказа,ч е намирането на бендикса е проблем.
                            За сега ще му сменим само четки - мисля, че няма да ме остави скоро. Ще търся, обаче. Ако някой има инфо от къде може да се купи или да даде номер - да каже, ще съм благодарен.
                            С ремонт, не става ли? Сливница и Раковски, Около Симеон...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипката не пали

                              Колега огледайте колектура внимателно ,че на витарата като ми направи така смених четки без да видя колектора и след 2-3 дена пак отказа и като го отворих и минусовата четка се беше разпуила и тогава чак установих че иска нов ротор.
                              Дано да е само за четки,че всичко др. си е цена.
                              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                              "Mud Angels" Stara Zagora

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X